czas na kupno mieszkania

lola1245 / 2011-11-29 09:44
zastanawiam sie z mezem nad kupnem mieszkania, powiedzcie mi czy teraz jest dobry moment na tego typu decyzje?
Wyświetlaj:
bubul / 195.114.183.* / 2012-04-27 12:04
Wydaje mi się, że teraz jest dobry czas na zakup mieszkania. Pamiętaj tylko, aby posprawdzać kredyty, upewnić się na tysiąc procent, że jest to najlepsza teraz opcja, bo już niejedna osoba źle skończyła, bo nie przeczytała umowy. Z tego co wiem, fajne ceny są w Krakowie, np. na europejskim. mieszkam w Krakowie i tam bym chyba wybierała.
Wuzem / 85.222.86.* / 2012-04-19 15:18
Mieszkania są teraz sprzedawane niemal na granicy opłacalności, a popyt na nie, zwłaszcza 2,3 pokojowe, wcale nie maleje, więc ceny mogą się niedługo odbić, jest ryzyko. Zresztą jak widzę mieszkania po 4500/m2
http://www.sand-city.pl/index.php?page=promocje
to tam już nie ma z czego zejść, taniej się raczej nie da, chyba, że jakieś rudery albo kartonowe ściany.
elizkowssa / 80.238.108.* / 2013-01-18 20:07
To zajrzyjcie sobie do nowej inwestycji Shiraz na Bielanach. Tutaj jesli chodzi o stolice mozna kupic naprawde fajne mieszkanie.
tulipok / 78.8.148.* / 2012-04-19 10:28
Na pewno jest teraz dobry moment na tego typu inwestycje. Ale może warto pomyśleć o wybudowaniu domu? ceny mieszkań są koszmarnie duże, a bardzo ładny, energooszczędny 84. m dom można wybudować już za 175 000 zł. Fajne projekty takich domów ma ArtHauss - dzięki tego typu budownictwu można naprawdę sporo zaoszczędzić. Polecam zajrzeć na: http://www.swinoujscie.pl/4049
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-12-02 16:21
Ogólnie nie opłaca się, powoli juz zaczęła pękać bańka na rynku nieruchomości i trend jest jasny - ceny w dół. Mieszkania są cenowo najbardziej uzależnionym od dostępności kredytu ze wszystkich towarów w Polsce. Dlatego ograniczanie akcji kredytowej przez banki będzie miało bezpośredni wpływ na spadające ceny. Potencjał spadkowy jest ogromny, według danych NBP dzisiaj w cenie metra kwadratowego mieszkania aż 40% to czysty zysk developera. Tak więc ceny mogą spaść nawet o 30% a developerzy będą i tak na dużym plusie. Poza tym 40% zysk przez kilka ostatnich lat dawał developerom siłę do przeżycia okresu chudego który powoli wkracza na rynek.

Jest tylko jedno ryzyko - wszystko wskazuje na to że rząd przygotowuje się do wysokiej inflacji dlatego jeśli już specjalnie nie mamy co z pieniędzmi robić to kupno mieszkania (oczywiście za gotówkę a nie na kredyt) jest jakimś sposobem ochrony oszczędności, nawet pomimo pękającej bańki. Natomiast z kupowaniem teraz na kredyt radziłbym mocno uważać i się zastanowić, a szczególnie na duży kredyt i szczególnie nie brać w zagranicznej walucie. No chyba że musicie kupić, wtedy doradzałbym szukać oszczędniejszego, na jak najmniejszy kredyt itd.
Marymont1789 / 2011-12-02 15:56
Jasne, ze warto rozglądać się teraz za nowym mieszkaniem. Nie wydaje mi się, żeby ceny miały jeszcze bardziej spaść tylko dlatego, że kończy się "RnS", hello! Deweloperzy też muszą z czegoś życ ;P

Sama szukam mieskzania od jakiegoś czasu. Sęk w tym, że chociaż niby jest taki duży popyt, to jakoś odpowiedniego "m" znaleźć nie mogę :/

Piszą tutaj http://rynekpierwotny.com/articles/article/274/ że deweloperzy oferują promocje. Którzy deweloperzy i jakie promocje??? Bo mnie nie interesuje np. miejsce parkingowe gratis.
qibic / 90.80.1.* / 2011-11-30 13:55
Nie, bo mieszkania tanieją
A jak tanieją to jest większa szansa, że z tanieją jeszcze bardziej, niż że się trend odwróci
Bąk12 / 2011-11-30 14:40 / Bywalec forum
Tak tylko że teraz o wiele trudniej o kredyt na mieszkanie!
xyzzz / 2011-11-30 14:34
podobno gdy zakończy się program RnS to dopiero ceny mieszkań pójdą w dół, bo dofinansowanie od państwa do kredytów mieszkaniowych zdecydowanie je wywindowało, mogą pójść niżej też od nowego roku, kiedy trudniej będzie pozyskać kredyt, popyt spadnie
on231 / 2011-11-30 11:14 / Bywalec forum
teraz jest najlepszy czas na zakup mieszkania!
baciorka93 / 2011-11-29 10:48 / -
tak, bowiem teraz mieszkania wlasnie bardzo potanialy
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy