Czas na obligacje

Pilsener / 2008-12-10 23:24
Prognozowałem, że RPP zacznie cykl obniżek stóp w I kwartale - takie same były oczekiwania rynku, tymczasem zostaliśmy (pozytywnie?) zaskoczeni, więc na dalszy istotny wzrost oprocentowania lokat nie ma za bardzo już co liczyć - za to ustabilizowanie sytuacji sprzyja obligacjom to raz, dwa - popyt na nie jest duży i sądzę, że będzie większy, gdyż gdy sytuacja gospodarcza ulega poprawia w górę najpierw idą obligacje korporacyjne - jest to ważne, gdyż wtedy właśnie trudno się z nimi rozstać, a musimy kupować akcje :)

Co ciekawe, niektóre fundy obligacji "wystrzeliły" w górę jak akcje w czasie hossy - Allianz ponad 11% w ciągu miesiąca! A maksymalna różnica wyniosła prawie 20%. I jak tu nie lubić obligacji? Dziś dokonałem znów paru konwersji i mój portfel bezpieczny przedstawia się tak: 30% lokaty, 70% obligacje.

Co sądzicie o wchodzeniu teraz w obligacje? I jakie byście polecali?
Wyświetlaj:
u2mart / 2008-12-12 19:27 / Tysiącznik na forum
Hm może to pytanie wyda się głupie ale ( nie dla laika jakim jestem w tym temacie ) od czego zależy wycena obligacji.
Z akcjami to jest jasne ale co ma wpływ na obligacje ze dzis wzrosły np o 15 groszy a tydzien temu w jeden dzien o 70 groszy.
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Ryszwer. / 217.97.193.* / 2008-12-11 11:15
Mozna wiedziec ktore FO masz w portfelu ewentualnie,ktore polecasz.
Pilsener / 2008-12-11 14:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mam wspomniany już Allianz (w ogóle to chyba jedyne TFI, które ma w miarę dobre fundusze we wszystkich segmentach, co jest istotne, jeśli się robi dużo konwersji), poza tym Skarbiec Depozytowy, Legg Mason oraz AIG - ten ostatni coś słabo sobie radzi, ale zobaczymy. Ciężko teraz powiedzieć, jakie fundy będą miały największe zyski w 2009 i 2010, bo sytuacja gospodarcza uległa dramatycznej zmianie. Trzeba będzie pilnie śledzić wyniki pierwsze pół roku i w razie czego uciekać.
u2mart / 2008-12-10 23:32 / Tysiącznik na forum
Ja dzis zlecilem konwersje akcji w obligacje europejskie.
Zobaczymy co będzie.
W skali ostatniego miesiąca miały ponad 10%
To około 30% portfela reszta na lokacie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy