Forum Forum nieruchomościOferty

Czas na zakupy? Ceny mieszkań znów idą w górę

Czas na zakupy? Ceny mieszkań znów idą w górę

Wyświetlaj:
lioil / 213.134.160.* / 2010-02-11 18:32
To jest warte przeczytania: http://jak-kupic-mieszkanie.zlotemysli.pl/aatami,1/
235mada / 2010-01-10 12:26
W małych miastach nie buduje się dużo mieszkań. Lokalny rynek za dużo nie wchłonie. Dlatego zapasu chyba nie ma zbyt dużego ?
hipoteza / 79.184.43.* / 2009-09-24 11:02
Niemcy i Holendrzy co 4/5 lat wymieniają meble, a My zmieniamy mieszkania oraz domy !
Pustostany po poprzednich pokoleniach zostawiamy buldożerom .
A jak powszechnie wiadomo - " buldożery buldożerzą " : ))) !
gruszak / 91.206.244.* / 2009-09-21 18:25
Niestety coraz bardziej przekonuję się, że money.pl jest niestety tylko trochę poważniejszą wersją pudelka.

"Na początku kryzysu wielu analityków zapowiadało, że ceny mieszkań polecą na łeb, na szyję, a deweloperzy będą plajtować" - przeto Wy sami to wróżyliście wielokrotnie. O co tu biega?
mxxxxxxx / 84.38.22.* / 2009-09-21 16:39
ja kuż kupiłem swój apartament 16m2 w centrum blokowiska bo wiem że za rok będzie warty miliony!!!!
ewa125 / 212.244.199.* / 2009-09-21 09:11
Biura nieruchomości tylko czekają na spadki to teraz straszne pustki i mają problemy, wiem bo często z nimi rozmawiam. Ale oczywiście p. Emilia żyje w innym świecie, w którym ceny rosną. Współczuje.
Jaman / 62.111.182.* / 2009-09-21 08:42
Luz na jajach!!!! Ceny jeszcze spadną, nie ma czym się podniecać!!!
bnm / 2009-09-20 15:05
Czuć tu SPONSORA - szkoda że Money.pl - ale Pani iwanicka - napisała jedno mądre zdanie i NIE MOŻEMY BYC PEWNI PRZYSZŁOŚCI - a przyszłosc to znaczne spadki cen mieszkań - bo po pierwsze -
CENY MIESZKAŃ SĄ ODERWANE OD RZECZYWISTOŚCI - ALE KTOŚ USILNIE ODWLEKA W CZASIE TO CO NIEUNIKNIONE - PRZED TYM NIE MA UCIECZKI - ZYCZĘ CIERPLIWOŚCI
bnm / 2009-09-20 15:01
Panowie i Panie dobry dobre kwartały to mamy juz za sobą - od dzisiaj Jesien w przenosni i dosłownie Klienci którzy posiadali zdolnosc i pieniadze juz kupili mieszkania i troche im wskaźniki poprawiło Teraz sprzedaz spadnie na mordę - deweloperzy mówia że nie beda budowąc - to nie jest prawda w każdym wiekszym mieście od wiosny ruszaja nowe inwestycje - rozejrzyjcie sie - ponadto w 2009 roku oddano więcej mieszkań niz w 2008 brawo ponadro nie sprzedali jeszcze mieszkan wybudowanych w roku 2008 !! do tego dojdzie jeszcze mieszkania które sa w budowie około 100 tys - ps to wszystko dane GUS - buduja tez nie tylko deweloperzy bo buduja spółdzielnie buduja inwestorzy indywidualni i TBS - jedyny argument deweloperów to pic na wode , A teraz chwila prawdy aby sprzedac to co jest wybudowane przy obecnej skali sprzedazy która od jesieni znaczni e sie zmniejszy i nie biorac pod uwage nowych inwestycj - potrzeba 5 do 7 lat !! zaznaczam nie biorąc po uwage nowych inwestycji które i tak sa i będą - to nie Podaz decyduje o popycie a popyt o podaży !!!!!!!!!!!!!!!
bnm / 2009-09-20 14:50
Artykuł Sponsorowany - albo analityk juz kupił mieszkanie ha ha ha
bnm / 2009-09-20 14:48
NIERUCHOMOŚCI -jest to towar typu stara baba - co jakis czas porzez tego typu artykuły stara babę sie pudruje wstawia szczęke i próbuje sprzedać do burdelu za pieniadze młodej zdrowej 18-latki - przez pierwsze próby wielu sie nabrało i taka stra babe kupiło -ale niestety puder juz sie kończy a co bardziej wazne wszyscy juz wiedzą że to jest stara baba i nie jest warta swej ceny - ponadto nikt takiej starej baby nie chce utrzzymywać przez 30 lat (kredyt) . Ponadto ci co mogli juz sie nabrali na ten puder i ja ma -Ale stara baba to towar przeceniony - ale Deweloperzy wciąż pudrują -tylko niestety juz kazy wie ile stara baba jest warta - Ponadto trzeba stanowczo zaznaczyć STARA BABA JEST zbyt droga - nie stac juz na nia pozostałych - Niestety Stara Babę trzeba sprzedac taniej - W całej Europie juz wiedzą że stara baba nie jest warta wiecej niż - pół średniej krajowej za metr - Deweloperzy dobra rada zejdzcie na ziemie , ceny które propnujecie juz są hostoryczne -obecnie nie ma chętnych . Jelenie juz ustrzelone -zostali tylko wytrawni gracze którzy nie przepłacą za stara babę - bo albo ich nie stac albo są mądrzy i nie wezma kredytu na 30 lat kosztem przyjemnosci zycia albo po prostu wiedzą że ceny i tak musza spaśc-
norweski leśny / 62.77.176.* / 2009-09-21 11:31
No tak, wytrawni gracze są mądrzy i nie wezmą kredytu na 30 lat kosztem przyjemności życia. Och, jaka przyjemność wydawać co miesiąc 2000pln na wynajem, i kaca nawet nie ma. Ale to wszystko tylko dla wytrawnych graczy, bo głupi tracą 2000pln na kredyt...
BFS / 62.121.75.* / 2009-09-21 23:50

Och,
jaka przyjemność wydawać co miesiąc 2000pln na wynajem


Pytam się gdzie i za jakie mieszkanie??
Szukałem ostatnio 2 pok. M w Wa-wie. Znalazłem, za 1000 PLNów/m-ąc... buhahahahahahaha
A będzie jeszcze taniej ;-)
norweski leśny / 62.77.176.* / 2009-09-22 11:08
Pytasz gdzie i jakie mieszaknie - nie będę dla ciebie szukać mieszaknia w Wa-wie za 2000, bo zaraz dostanę odpowiedź, że drogo to każdy potrafi znaleźć (to akurat prawda). No ale zadałem sobie trud, żeby poszukać mieszkania takiego jak ty znalazłeś. Otworzyłem oferty.net, wklepałem takie dane w wyszukiwarke: mieszkanie na wynajem, w Warszawie, cena 900-1100, powierzchania 40-60. Dostałem 2 (słownie DWIE) oferty - jedna to mieszkanie 1 pokojowe, wydzielone w domy jednorodzinnym, druga oferta to mieszkanie na Bielanach, 42mkw i tu cytat z oferty: "mieszkanie w suterenie w dobrym punkcie".

Także teraz już wiem BFS, które mieszkanie znalazłeś, ale nie jest trochę za ciemno w tej suterenie? ;-)
A tak na serio - nie orientuję się w warszawskim rynku nieruchomości, cenę jaką podałem wynikała z tego, że znajomi ostatnio za tyle wynajęli mieszkanie właśnie w Wa-wie. Oczywiście wiem, że w tej chwili wynajem wychodzi taniej niż kupno na kredyt, czasem dużo taniej czasem tylko trochę. Ale nie o tym pisałem w moim poście. Mi chodziło jedynie o zwrócenie uwagi bnm-owi, że kredyt biorą nie tylko jelenie i na dodatek kosztem przyjemności życia. A wytrawni gracze chodzą na piwo, do kina, jeżdżą na wycieczki (a mieszkania nie potrzebują, bo cały czas spędzaliby i tak poza nim :-D)

Aha BFS i bnm - nie twierdzę, że mieszkania mogą tylko drożeć, widzę że artykuł jest powiedzmy, hmm, lekko-pół-średnio-dogłębną analizą, ale nie widzę możliwości takich spadków jak inni wieszczą. To nie japońska bańka nierumochości z przełomu lat 80 i 90. Tam ceny w najlepszych lokalizacjach w Tokio sięgały 1 mln dolarów za metr kwadratowy. Także nie wiem czemu niektórzy na tym forum lubią przytaczać przykład Japonii. No ale jeśli ceny spadną to nawet dobrze dla wszystkich, obojętnie czy mają kredyt czy nie - jedni zamienią mieszkanie na większe, inni kupią nowe, a na forum money.pl nie będzie tyle wojen na obelgi pomiędzy obozem "spadną spadną" a obozem "spadki już były, teraz tylko w górę" :-D

Uff, ale się rozpisałem....
Daglas / 83.31.202.* / 2009-09-24 15:50
norweski leśny: myślisz słusznie pod warunkiem, że mieszkania i wynajem już nie stanieją a myślę, że będzie wprost przeciwnie.
norweski leśny / 62.77.176.* / 2009-09-25 16:02
Daglas, no tak, masz rację, jak ceny teraz jakoś drastycznie spadną, nawet powiedzmy 30-40% (więcej nie potrafię sobie wyobrazić) to rzeczywiście ten kto kupił w ciągu ostatnich 2 lat jest bardzo pod kreską ze swoim kredytem. Ale popatrz na sytuację w perspektywie 20-30lat (czas spłaty kredytu). Sądzisz, że te spadki (jeśli będą nawet takie duże) utrzymają się przez 20 lat? Ja tak nie sądzę. Także wydaje mi się że w ogólnym rozrachunku wyjdzie i tak taniej.

A z drugiej strony, gdybym miał teraz kupować mieszkanie to bym się jeszcze trochę wstrzymał - do czasu aż sytuacja będzie bardziej klarowna i będzie widać na rynku wyraźne sygnały spadku/wzrostu. No i dopóki banki trochę nie poluzują polityki kredytowej to też bez sensu brać kredyt - obecne oprocentowania są jakieś z kosmosu. W pln w niektórych bankach powyżej 10% - absurd.
emeryt8 / 188.146.215.* / 2009-11-16 20:09
To wszystko prawda. Aktualnie bankom zaczyna już brakować pieniędzy tak , że muszą zaostrzać politykę udzielania pożyczek. co może się odbić na ilości ich udzielania. A jeżeli tak się stanie to wiadomo ceny mieszkań muszą spaść. Przecież nie może tak być , że parę ścian w bloku kosztuje więcej niż domek wolno stojący. Przecież mieszkanie w stanie deweloperskim to tylko kila ścian . Jak na to wszystko patrzę to ceny mieszkań wydają mi się jakimś wielkim nieporozumieniem. Sufit podłoga dach instalacje to są wspólne z innymi mieszkaniami . Wniosek z tego , że mieszkanie w bloku powinno być tańsze od domku wolno stojącego, a jest odwrotnie .
kaczordonald / 86.140.147.* / 2009-09-22 10:50
I nie musisz sie wiazac z jedna cela w jednym miejscu na cale zycie.
bnm / 2009-09-20 14:36
ARTYKUŁ SPONSOROWANY , ARTYKUŁ SPONSOROWANY, ARTYKUŁ SPONSOROWANY - PRZEZ
mnm / 77.254.126.* / 2009-09-20 14:28
Pani Iwanicka dobry kwartał mamy juz za soba ci co mieli pieniądze i zdolnosc juz kupili teraz nadchodza chude czasy bo sprzedaz siądzie Ponadto w 2009 roku oddano wiecej mieszkan niz w 2008 przy czym nie sprzedano jescze nawet tych wybudowanych w 2008 ponadto w kazdym duzym mieście beda od wiosny realizowane nowe inwestycje ale deweloperzy udają że niby zamrozili inwesycje czym sami sobie strzelaja gola bo deweloper który tak głosi to potencjaly bankrut a jego akcje zaczna znizkować - trzeba pamietac że porzednie kwartały to sztucznie wywołana sprzedaz i ci co mieli sie na ten wabik złapac i posiadali srodki juz kupili teraz sprzedaz spadnie gwałtownie ponadto trzeba pamietac o takich zjawiskach jak srednia pensja krajowa o bezrobociu i nadmy\uchanym baloniku spekulacyjnym - do końca 2009 r ceny jesscze 20 % w dół - i nic tego nie zmieni szczególnie pochlebne deweloperom artykuły
STRZYŻĘBARANY / 89.75.147.* / 2009-09-20 06:23
!!!!!!!!!!UWAGA!!!!!!!!!!!! ARTYKUŁ SPONSOROWANY PRZEZ DEWELOPERÓW!!!!!!!!!
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy