Czas na złoto

Money.pl / 2009-12-15 15:18
Komentarze do wiadomości: Czas na złoto.
Wyświetlaj:
mercurius / 2009-12-16 12:45
Złoto, jak wszyscy wiemy posiada wartość płatniczą.

A ile osób wymieniło by "rzecz" lub wykonało "usługę" na konserwę czy broń?

Czy autor wie?
eekonomista / 84.10.40.* / 2009-12-15 15:18
Dziwne wydaje się wykorzystanie cen złota z roku 1980 (w tym roku złoto osiągnęło szczyt i nawiasem mówiąc ten szczyt był na poziomie 677 USD według http://www.invest.gold.org/). Ja proponuje dla porównania przyjąć, iż ktoś kupił złoto w styczniu 1979 roku po 227 USD czyli na dzień dzisiejszy miałby pięciokrotność tej kwoty. Biorąc pod uwagę powyższe fakty podaruję sobie komentarz kompetencji autora tego tekstu, komentarz wydaje mi się zbędny.
Kamail / 80.254.146.* / 2009-12-16 12:45
a ja proponuje zauwazyc, ze nawet biorac za kotwice rok 1980 kupujac zloto przedewszystkim nie stracilibysmy naszych zlotwek.
Pan Tomasz jest pewnie z Czech i naszej hiperinflacji nie pamieta.

Dla mlodziezy:
Jak mialem 4-5 lat (rok ur. 1982) kupowalem zapalki za monety 10zl. Pare lat pozniej Kupowalem takie same zapalki za banknoty 1000 zlotowe.

Do do marnych 44%:

Moja babcia wygrala na loterii syrene 105, auto sprzedala - pieniadze zdeponowala w banku.
po hiperinflacji za te 17000 zl kupilem sobie lampke do biurka.

Prosze KGHM S.A. o poprawienie danych kontaktowych na stronie.
Pewnie niewiele osob wie ze KGHM (co za tym idzie Polska) jest drugim na swiecie producentem srebra. Probowalem sie do nich dodzwonic jako ze chcialbym oszczednosci lokowac w tym wlasnie kruszcu - okazalo sie, ze ...NIEMA TAKIEGO NUMERU...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy