Forum TechnologieNauka i wiedza

Cząstka Higgsa istnieje? Dziś wyniki badań

Cząstka Higgsa istnieje? Dziś wyniki badań

Money.pl / 2012-07-04 09:43
Komentarze do wiadomości: Cząstka Higgsa istnieje? Dziś wyniki badań.
Wyświetlaj:
japroroc / 88.220.111.* / 2012-07-04 20:16
W czasach kiedy wszystkim i wszędzie tnie się wydatki na wszystko, naukowcy wpadli na pomysł jak wyrwać kasę od szarej masy. A nazwa boża cząstka nie ma nic wspólnego z powstaniem świata i z Bogiem, bo świat nauki nie wierzy przecież w Boga. To będzie jak ze sklonowaną owieczką która zestarzała się i zdechła szybciej niż owieczka z której pobrano komórki. Po czasie przestali naukowcy się tym chwalić, ale kasa jaką wydoili na te badania poszła w próżnię. Tak samo będzie i z tym próżniaczym obwieszczeniem.
mrn / 87.105.140.* / 2012-07-05 02:12
Skoro nauka jest taka be, to dlaczego korzystasz z jej zdobyczy?
japroroc / 88.220.111.* / 2012-07-05 17:56
a ty jeżeli ta bardzo jesteś za wynalazkami i za techniką to dlaczego czasem jesteś tym wszystkim zmęczony i chcesz uciekać na łono natury gdzie nie ma samochodów i całego tego zgiełku. Pewnie domek też wybudowany masz gdzieś poza miastem i tylko dojeżdżasz do pracy. Takie pytania jak twoje i odpowiedzi są bez sensu.
4dsr / 83.0.212.* / 2012-07-07 12:05
Z góry zakładasz błędne założenia, które prowadzą do błędnych wniosków. Świat nauki nie udowodnił istnienia boga co nie znaczy, że kiedyś tego nie zrobi. Fizyka teoretyczna zajmuje się badaniem tego co jest poza naszym zasięgiem, stara się to robić metodami pośrednimi. Obiekty, których nie da się zaobserwować bezpośrednio (jedynie konsekwencje ich istnienia) są dogmatami współczesnej nauki stąd nazwał ktoś je bożymi. Kto z was wie jak wygląda bóg? Może właśnie tak. Poznanie tych obiektów ma kluczowe znaczenie dla rozwoju technologii oraz zrozumienia tego co stało się na początku i tego co sprawia że nasz wszechświat nadal ewoluuje. Technologia nie jest czymś złym to bogaci ludzie decydują jak z niej korzystać. W obecnym systemie monetarnym decydują pieniądze, dzięki nim technologia jest rozwijana ponieważ przynosi więcej pieniędzy. Stąd wniosek pieniądze są złe. Zły jest cały system. Należy uwolnić technologię, uniezależnić ją od pieniędzy, udostępnić ziemskie zasoby skupione w rękach współczesnych możnowładców, zmienić "system" na racjonalny a wtedy technologia będzie nam służyć z pożytkiem a nie niszczyć nasze środowisko jak jest obecnie. Jeżeli nie dojdzie do takiej rewolucji to obecny system doprowadzi do zagłady naszej planety. Zainteresowanych tematem odsyłam na stronę: http://tzmpolska.org/
Platonicus / 2012-07-04 18:51

A żadna teoria naukowa długo nie trwa ,tak ,że lepiej nie ,,filozofować'' ,a zająć się uczciwą pracą ,polegającą na stosowaniu odkryć w technice.


A więc "uczciwa praca polegająca na stosowaniu odkryć w technice" - to stosowanie w technice "nędznych sensacyjek, mętnego i kłamliwego gadania, służącego notorycznie tylko jednemu celowi: usprawiedliwianiu kolosalnych wydatków" - i to wiedząc, że te odkrycia (filozofowanie) są ulotne: "żadna teoria naukowa, długo nie trwa". Gratulacje. tego nam właśnie trzeba!

Panie doktorancie - najpierw przecinek, później spacja. W cywilizowanym kraju nie zdałbyś podstawówki - i to nawet po opanowaniu interpunkcji.
mgr inż. S.O. / 83.29.206.* / 2012-07-04 09:43
Wydaje się ( a raczej to pewne na chyba 100% ) ,że te nędzne sensacyjki,to mętne i kłamliwe gadanie ,służą notorycznie tylko jednemu celowi: usprawiedliwić kolosalne wydatki na LHC i to w czasie światowego kryzysu gospodarczego ! A żadna teoria naukowa długo nie trwa ,tak ,że lepiej nie ,,filozofować'' ,a zająć się uczciwą pracą ,polegającą na stosowaniu odkryć w technice.Piszę to nie jako laik w tej dziedzinie ,ale jako ktoś kto swojego czasu ukończył studia doktoranckie w PAN i zdał egzaminy z fizyki i matematyki.
4dsr / 83.0.212.* / 2012-07-07 14:52
Nieco mętna jest twa wypowiedź, do tego stopni, że nie jestem pewien czy moja interpretacja jest właściwa. Jeżeli chodzi o teorie to niektóre nadal są niepodważone. Może są prawdą, a może brak jest dowodów na ich obalenie. Nasza obecna wiedza jest relatywnie duża ale przypomina ser z dziurami. Problem jest w tym, że dziur jest nadal znacznie więcej niż sera. Żeby nasycić głód wiedzy trzeba karmić się teoriami, którymi trudno się najeść. Teoria jest tania, jak widać jej weryfikacja jest bardzo kosztowna. Pieniądz niestety potrzebny, jesteśmy jego niewolnikami. A można inaczej, niestety brak szerszego spojrzenia, brak świadomości społecznej, nie pozwala oderwać się od tego kieratu. Jest źle to fakt. Jak historia pokazuje jeśli będzie gorzej to ludzie nie wytrzymają i coś z tym w końcu zrobią. Tymczasem jesteśmy jak dzieci w wieku dojrzewania, zmiany przyjdą z czasem.
A z tym doktoratem to chyba kpina, a może uległeś jakiemuś przykremu wypadkowi lub stało się coś równie niedobrego. Moich rodziców nie było stać na to żeby wysłać mnie na studia, wychowałem się na prowincji. Teraz mam 27 lat pracuję, zarabiam tyle, że nadal nie stać mnie na studia ponieważ dużo płacę za wynajem mieszkania. A na awans nie ma co liczyć bo nie mam wyższego wykształcenia. Darmowa edukacja ale nie dla ludzi ze wsi. Po co są pieniądze? Żeby podsycać biedę, agresję, przestępczość. W zeszłym tygodniu jakiś koleś w Niemczech odstrzelił komornika jego obstawę i siebie też. Ja tak nie zrobię bo mam więcej oleju w głowie. Co mi pozostaje ... Żyć ze świadomością, że już tyle czasu straciłem. To są polskie realia.
XXX579 / 194.28.80.* / 2012-07-04 17:47
Mój drogi FIZYKU!
Akcelerator LHC kosztował ok. 10 mld $, czyli tyle ile 1 m-c wojny w Iraku.
Pamiętasz ile miesięcy trwała wojna?
mrn / 156.17.88.* / 2012-07-04 13:16
LHC był praktycznie gotowy zanim nastał kryzys w roku 2007.


A żadna teoria naukowa długo nie trwa ,tak ,że lepiej nie ,,filozofować'' ,a zająć się uczciwą pracą ,polegającą na stosowaniu odkryć w technice.

Teoria grawitacji Newtona ma już ponad 300 lat, pozwoliła na loty na inne ciała niebieskie, które z kolei dały Ci nieprzywierające patelnie. Mamy teraz oczywiście dokładniejszą teorię (która zbliża się powoli do setki), ale to nie oznacza, że teoria grawitacji Newtona jest błędna, ma tylko ograniczony obszar zastosowania.
Mechanika kwantowa ma już ponad 100 lat, dała Ci tranzystory i, co za tym idzie, komputery, telefony komórkowe i całą elektronikę. Nie bagatelizuj badań podstawowych. Nigdy nie da się przewidzieć, co da następną innowację.
Rachela11 / 2012-07-04 14:18
No dobra ale co to oznacza dla nauki i dal naszej wiedzy na temat świata? Czy będzie to można jakoś wykorzystać?
mrn / 87.105.140.* / 2012-07-05 02:09
Najwyraźniej nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Nigdy nie wiadomo, czy ani kiedy i w jaki sposób to się da wykorzystać. Ani Einstein nie formułował swoich teorii z myślą o GPSie ani Schroedinger z innymi nie podejrzewali, że ich odkrycia stworzą tranzystor.
Historia jednak uczy, że lepsze zrozumienie świata zawsze prowadzi do innowacji.
MIchal5429 / 85.89.189.* / 2012-07-04 21:45
Tak, bozon Higgsa w dużym skrócie jest "nośnikiem" pola Higgsa które nadaje cząstką masę. Jest to krok do wyjaśnienia grawitacji.

Najnowsze wpisy