Forum Polityka, aktualnościKraj

Czeczeński przywódca zatrzymany przez polską policję

Czeczeński przywódca zatrzymany przez polską policję

Wyświetlaj:
ździcho / 77.255.44.* / 2010-09-18 08:28

Rosja ściga go międzynarodowym listem gończym

No to jak w końcu? Sciga go Rosja, czy ściga go międzynarodowy list gończy? Bo to nie to samo.
Będziemy podejmowali decyzje zgodnie z wyczuciem przyzwoitości i sprawiedliwości, a nie spełniali oczekiwania kogokolwiek - powiedział Tusk.

Przyzwoitości? To trzeba było dać mu cynk, co mu grozi jak tu przyjedzie, a nie zasadzać się w krzakach jak na niedźwiedzia w lesie.
sfera2 / 2010-09-17 13:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy na tym forum każdy temat musi być przyjmowany z taką histerią?
Jak widzę, mentalność rodem z PRL-u głęboko jest zakorzeniona w narodzie. Demokracja to nie jest samowola i każdy robi co mu się podoba, ale państwem prawa, którego przestrzeganie określają przepisy i procedury urzędowe.
Jest międzynarodowy list gończy, wystawiony przez Interpol, są również odpowiednie procedury które należy wykonać w państwie prawa. Dzięki tym procedurom raz oczyszczony ścigany może spokojnie przebywać w Polsce.
To samo dotyczy postawienia pomnika na Krakowskim Przedmieściu, Konserwator zabytków odmówił postawieniu tam pomnika dla Jana Pawła II z okazji pielgrzymki i została tam odsłonięta tablica pamiątkowa. Czy można teraz żądać postawienia pomnika dla prezydenta Kaczyńskiego i ofiar katastrofy? Jeśli Polska jest państwem prawa, wszystko musi odbywać się zgodnie z prawem, a o zmianach w zabudowie zabytkowej decyduje tylko konserwator zabytków, ponieważ tak stanowi prawo.
tade / 83.2.33.* / 2010-09-17 10:15
No i co z tego a mnie to wali.
W chwili obecnej byt mojej rodziny jest dla mnie najważniejszy.
Troszczycie się o obcych a wobec swoich jesteście wrogo nastawieni(krzyż pod pałacem) lub obojętni.
Sąsiad będzie umierał a nikt mu ręki nie poda.
Kto by nie pomyślał jacy niektórzy na tym forum są wrażliwi??????
KRRIT / 193.24.203.* / 2010-09-17 10:01
To co zrobili z Zakajewem to skandal mówie to jako twardy elektorat platformy. Jedno co nas łaczy z wyznawcami kaczyzmu w polsce to niechęć do rosjan dla mnie takie postępowanie to jak przyznanie Kaczyńskiemu racji w sprawie wasalstwa ja tego nie toleruje. Jesli nie wypuszczą Zakajewa tak żeby zdążył na kongres to w następnych wyborach żaden spot im nie pomorze na Kaczyzm nigdy nie zagłosuje ale mój głos powędruje do PSL lub SLD i podejrzewam że takich ludzi jak ja znajdzie się wiecej. TO też dobry test dla mediów zobaczymy ile Zakajewa będzie w teleewzji a ile krzyża. Pozdrawiam
tzhetzhe / 83.26.210.* / 2010-09-17 09:23
Wiódł ślepy kulawego....
Dlaczego zawsze mamy takich marnych przyjaciół?
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-09-17 08:43
Z drugiej strony POmatrixa teraz:
"...Pytali wczoraj dziennikarze, czy władze Polski zatrzymają Zakajewa. Otóż rozpoczął się w Pułtusku kongres Czeczenów, którego gościem honorowym ma być Ahmed Zakajew, premier rządu Czeczenii na uchodźstwie. Jest on ścigany listem gończym przez Federację Rosyjską pod zarzutem działalności terrorystycznej. Uwolniony od tego zarzutu przez sąd w Wielkiej Brytanii otrzymał tam azyl polityczny. W Polsce bywał już wielokrotnie.

We wtorek ambasador Rosji zapowiedział, że gdy Zakajew pojawi się w naszym kraju, Rosja zażąda jego ekstradycji. W przeciwieństwie do polskiego MSZ, który wydał wizę czeczeńskiemu opozycjoniście, gotowość do jego aresztowania wyraziły polska policja i prokuratura. I niezależnie od tego, co stanie się z odważnym Ceczenem, który pzebywa już w naszym kraju, możemy wraz z nim powiedzieć, że to już jest inna Polska od tej za Lecha Kaczyńskiego.

W tej nowej Polsce słowo premiera Rosji było dla D. Tuska ważniejsze od słowa prezydenta poległego pod Smoleńskiem. Tamże w pobliżu zwłok głowy państwa następowało pojednanie polsko - rosyjskie przypieczętowane serdecznymi uściskami premierów dwóch państw. I trzeba by napisać nowy tekst, by przedstawić wszystkie skandaliczne zdarzenia w relacjach polsko - rosyjskich, przypadki bojaźni Tuska przed gniewem Putina i inne fakty haniebnego serwilizmu.

Uspokaja nas jednakże prezydent Komorowski, gdy w swym inauguracyjnym przemówieniu po zaprzysiężeniu twierdzi: "Dzisiaj nasz naród ma wszelkie powody, aby z ufnością patrzeć w przyszłość. Jesteśmy wolni i żyjemy w wolnym świecie, w wolnym kraju. Nikt na naszą wolność nie czyha, nikt na nas nie czyha. Żyjemy w kraju niepodległym, bezpiecznym i szanowanym na świecie".

Tak więc w ufności tej oddajemy nowym "przyjaciołom" lekką ręką badanie przyczyn katastrofy smoleńskiej i w podzięce chcemy budować pomniki ich żołnierzy, a naszych najeźdźców. W taki sposób władza polska buduje i wzmacnia niepodległość i bezpieczeństwo kraju, a szanowani już chyba jesteśmy.
..."
Bradiaga / 85.222.77.* / 2010-09-17 08:25
Osoby chętne mogą złożyć osobiście gratulacje przywódcy czeczeńskiemu za uczczenie rozpoczęcIa roku szkolnego bohaterskim atakiem na szkołę w Biesłanie - zginęło 400 osób w tym połowa dzieci. Atamani czeczeńscy to też artyści - atak na teatr na Dubrowce - zginęło 130 widzów . Może by tak zorganizować konferencję zwolenników Al-Kaidy ?
Pol^^ / 213.158.197.* / 2010-09-17 18:05
Atak na szkołę w Biesłanie rozpoczęły rosyjskie służby na rozkaz Putina
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-17 10:31
Przypomnij moze jeszcze te ataki na budynki mieszkalne w Moskwie i tylko nie zapomnij dodac ze ich organizatorem byly rosyjskie sluzby specjalne.
Te twoje rewelacje na temat Bieslanu i Dubrowki sa tyle samo warte.
Kukariusz / 94.75.84.* / 2010-09-17 09:51
Dzieci zginęły na skutek szturmu sił specjalnych Rosji, która się takimi drobiazgami jak obywatel a do tego małoletni specjalnie nie przejmuje, z danych pózniejszych wynikało iz przynajmniej część "zamachowców" była informatorami/ współpracownikami FSB....
feghpol / 83.26.210.* / 2010-09-17 10:00
Nie używa się dzieci do czegokolwiek !!!....Kakariuszu.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2010-09-17 09:10
Skąd ta pewność że ataki owe nie były organizowane przez innego terrorystę nie jakiego Władimira Putina?
Bra / 85.222.77.* / 2010-09-17 09:29
tak może być . we współpracy z Bolkiem .
bezpartyjny / 79.185.231.* / 2010-09-17 11:09
Nie wiem, mamy tyle problemow w kraju wlasnych a organizujemy pikniki dla czeczenow ktorym nie chce sie pracowac kto za to zaplaci? podatnik .

Najnowsze wpisy