Forum Forum pracyDokumenty

czego nie mowic na rozmowe kwalifikacyjnej?

czego nie mowic na rozmowe kwalifikacyjnej?

lola1245 / 2012-04-24 09:31
Pracodawcy chcą wiedzieć o kandydacie wszystko. Pytają na rozmowie kwalifikacyjnej o rodzinne plany kandydata, orientację seksualną i o to, czy był karany.Czy maja do tkaich pytan prawo i czy mam obowiazek na nie odpowiadac?
Wyświetlaj:
mark02 / 2012-05-11 21:32
oczywiście ze nie mogą to jest twoja sprawa prywatna np. jaką opcje polityczna popierasz, czy planujesz dziecko czy też jakiej jesteś orientacji seksualnej. nie musisz odpowiadać na te pytania, a najlepiej będzie jak przysłonisz się odpowiednim aktem prawnym
mark02 / 2012-05-11 21:30
oczywiście ze nie masz, pracodawca w żadnym wypadku nie może ci zadać pytań o to czy chcesz mieć dziecko, jakiego jesteś wyznania, czy jaką opcje polityczna popierasz a jeśli już to nie musisz na nie odpowiadać i grzecznie przeprosić. Najlepiej będzie jak znajdziesz sobie odpowiedni przepis i na niego się powołaj
Fenek / 85.28.130.* / 2012-05-07 19:31
Czy wiesz jakimi niepisanymi zasadami, rządzi się proces rekrutacji? Czy zdajesz sobie sprawe ze jedna odpowiedz na rozmowie kwalifikacyjnej moze zadecydować o Twojej przyszłej wymarzonej pracy? Czy chciałbyś poznać tajniki zawodowego doradcy zawodowego? Może faktycznie chcesz tylko zdobyć szybko jakąkolwiek pracę? Możliwe jednak, że zależy Ci na czymś więcej, bo chcesz wreszcie świadomie pokierować swoją karierą? Gdy piszę “cały proces”, to nie mam na myśli banalnych porad typu “najlepsze szablony CV” czy “jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną”. Może Cię to zaskoczy, że pani Angelika(dyrektor personalny, manager i certyfikowany coach ICC. Specjalizuje się w managerskim coachingu kariery. Laureatka ogólnopolskiego konkursu Top Manager HR 2010) zaczyna od czegoś zupełnie innego. I pokazuje, jak na poważnie zabrać się do znalezienia pracy...
Mam nadzieje że Ci to pomoże w trudnych czasach rynkowej walki o prace w jakich zyjemy obecinie.

Pzeczytaj absolutny bestseller, zastosuj się do cennych rad specjalisty i wreszcie znajdz wymarzoną pracę:

http://kariera-coaching.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

Powodzenia
Fenax
nejdan23 / 2012-04-24 10:31 / Bywalec forum
nie maja prawa pytac o takie rzeczy, byla nawet kampania spoleczna na ten temat...
anty22 / 2012-04-24 09:39 / Bywalec forum
wiesz, prawda jest taka, ze to oni tam rządzą i jasne, nie mogę Cię pytać o plany rodzinne, o orientację seksualną czy wyzannie, ale jeśli odmówisz odpowiedzi albo zwrócisz uwagę, to nei sądzę żebyś była poważnie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji

Najnowsze wpisy