Forum Forum pracyDokumenty

czego unikac w pisaniu CV?

czego unikac w pisaniu CV?

bako15 / 2013-01-10 10:13
chce sie wkoncu ubiegac o jakas pierwsza prace w zyciu, wiem, ze musze napisac jakies sensowne i reprezentacyjne CV, moglibyscie mi podpowiedziec czego unikac w pisaniu curiculum vitae?
Wyświetlaj:
Chlorella / 91.150.223.* / 2013-02-21 14:31
Tu znalazłam fajne porady dotyczące tego, czego szukacie:
http://cvstudio.pl/category/porady
Może się komuś z Was przyda :) Mnie się przydało. Pozdrawiam!
answers / 2013-02-12 12:58
musisz pisac przedewszystkim na temat. Jesli ktos pyta o zaintersowania biznesowe to nie pisz tam ze lubisz biegac. bo to niema sensu xd

zdjecie nie jest koniecznie wsytszko zalezy od tego czego oczekuje pracodawca
lena806 / 89.71.19.* / 2013-02-12 12:07
Pracodawcy proszę o umieszczenie zdjęcia w CV przede wszystkim dlatego, aby mieć pewność, że pracownik w ogóle istnieje (słowem, że CV nie zostało wysłane dla żartu). Ja zawsze w CV umieszczam "świeże" zdjęcie (tak aby pracodawcy nie był zdziwiony moim widokiem). W CV powinniśmy pisać wyłącznie na temat. Jeśli np. staramy się o pracę w zawodzie informatyka, to nie piszmy, że kiedyś pracowaliśmy jako roznosiciel ulotek:) Pracodawca w ogłoszeniu zawsze wyraźnie piszę o tym, jakich dokumentów od Nas oczekuje. Nie zapominajmy także o tym, że sami możemy stworzyć sobie miejsce pracy. Możemy pracować jako freelencer i sami decydować o swojej aktywności zawodowej (praca 8- 10 godzinna nie jest dzisiaj przymusem). W starcie może pomóc Nam poniższy artykuł : http://pozabankowiec.pl/1256/pozyczka-gotowkowa-kasie-stefczyka-na-nowy-poczatek
kokus1 / 2013-01-28 10:20
a powiedzcie mi prosze jak napisac list motywacyjny do pracy w sklepie obuwniczym? przeciez nie napisze, ze zawsze marzylam by pracowac w takim sklepie;/
na wesoło / 83.26.139.* / 2013-01-28 13:41
List motywacyjny do pracy w sklepie obuwniczym?
Debilizm święci triumfy.
Odpowiem Ci jak ja odpisałem "pracodawcy" na żądanie przysłania aktualnego zdjęcia.
To miała być praca jako serwisant/konserwator sprzętu elektrycznego/elektronicznego.
Były wymagania solidności, uczciwości, dokładności, precyzji itp.
Wysłałem CV i otrzymałem niechlujną odpowiedź, coś w stylu żeby nie wysyłać kolejnych CV, bo to nie zwiększy szans na przyjęcie i konieczność dołączenia aktualnego zdjęcia - złożone bez aktualnego zdjęcia aplikacje nie będą brane pod uwagę.
Napisane to było językiem niechlujnym, z błędami i powiedziałbym prowokacyjnie/zaczepnie.
Zamurowało mnie, tym bardziej że w ogłoszeniu o pracę nie było wzmianki o jakimkolwiek zdjęciu.
Odpisałem więc że aktualnego zdjęcia nie mam, jestem szpetniejszy od diabła i gdybym wiedział o takim wymogu nawet bym nie startował.
Trochę się zdziwiłem gdy po paru godzinach dostałem odpowiedź z przeprosinami.
Oczywiście ta praca już mnie przestała interesować.

Może napisz że marzyłaś całe życie o tym żeby ludzkość pozbyła się odcisków i chcesz im sprzedawać wygodne buty.
Rosyjska noc / 2013-01-28 14:06
Kłamać możesz ale pod jednym warunkiem że dobry z Ciebei ściemniacz : D
ilonkas / 2013-01-22 11:00
a ja chcialabym sie dowiedziec czy do cv i listu motywacyjnego dolaczac tez referencje? czy to zwiekszy moje szanse? prosze o odpowiedz
Anka84 / 62.21.4.* / 2013-07-11 16:11
Oczywiście, że tak! Referencje są zawsze mile widziane przez pracodawców.. w trakcie rozmowy i tak Cię o nie poproszą.
baciorka93 / 2013-01-16 10:35 / -
a wiecie moze czy zawsze trzeba pisac tez i skaldac list motywacyjny? czy wystarczy przeslac samo CV? prosze o odpowiedz
ajadjaj / 2013-01-14 10:53 / Bywalec forum
wiesz co wydaje mi sie, ze zdjecie powinno byc, zwieksza Twoje szanse na zatrudnienie
fibro / 2013-01-14 10:52
a powiedzcie mi czy zdjecie w CV jest obowiazkowe czy nie? nie mam obecnie jakiegos ladnego zdjecia, wiec wole nie umeiszczac zadnego
emiliana / 2013-01-14 11:29 / Bywalec forum
bardzo często wymagaja i nawet zaznaczają, że ma być, dlatego w Polsce wciąż uznaje się do za wazne i obowiazkowe, ale w Anglii np nie u mieszczają, bo uznaje się to za pewien sposób dyskryminacji
bartek846 / 82.46.170.* / 2013-01-28 23:29
Prawda w UK nikt powazny nie oczekuje zadnych zdjec. Malo tego nie wolno dyskryminowac w szczegolnosci ze wzgledu na plec, pochodzenie w tym etniczne, niepelnosprawnosc; lista nie jest wyczerpujaca. Wyjatkowo dopuszcza sie zatrudnienie np. Tylko osoby z danej grupy etnicznej, ale trzeba uzyskac na to ztode od wladz, ktora moze byc uzasadnina np. Procentowym mniejszym udzialem tej grupy w lokalnym rynku pracy niz by to wynikalo z ilu ich mieszka na danym terenie. Taka dyskrymincja na odwrot w Poosce to sie nazywa parytet.
bartek372 / 82.46.170.* / 2013-01-28 23:34
Pracodawca oczekujacy zdjecia jest w uk uwazany za takiego ktory przy rekrutacji bierze pod uwage czynniki inne niz kompetencje wynikajace z umiejetnosci czy doswiadczenia zawodowego. Jak komus to odpowiada zeby oferta pracy zalezala od ksztaltu dupy albo rozmiaru biustu to moze lepiej przestac sie czarowac i poszukac sobie zajecia w burdelu, podobno maja niezle stawki godzinowe.
Bartek
bilusek / 2013-01-10 11:46
na pewno w tego rodzaju cv nie powinno sie rozpisywac, bo pracodawcy nie chce sie tego wszystkiego czytac, wiec skup sie na samych konkretach
grzesiek_pac1 / 2013-01-14 11:30 / Bywalec forum
ważna bardzo rada: nie kłam! bo to wyjdzie w rozmowie jak nic i wtedy będzie naprawdę siara i będziesz skreślony na samym początku
bartek611 / 82.46.170.* / 2013-01-28 23:39
Znowu przyklad z uk bo tutaj pomieszkuje juz troche lat. Jesli podczas rekrutacji ktos sklamie lub wprowadzi pracodawce w blad swiadomie a zostanie to ujawnine w dowolnym momencie pomiedzy poczatkiem rekrutacji a zakonczeniem umowy to pracodawca ma prawo go wywalic na zbity pysk bez zadnego procesu dyscyplinarnego wypowiedzenia itp. Dodatkowo moze go oskarzyc o oszustwo i domagac sie stosownego odszkodowania.

Najnowsze wpisy