Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czeka nas eurodrożyzna

Czeka nas eurodrożyzna

AS / .* / 2004-02-10 11:06
Komentarze do wiadomości: Czeka nas eurodrożyzna.
Wyświetlaj:
Bogdan Pawinski / .* / 2004-02-10 19:03
Panie Tomaszu, wstyd. Obok faktów jest wiele populistycznych, wyolbrzymionych kwestii. Proponuje nie zniżać się do poziomu leperowskiego.
Sławek / .* / 2004-02-11 07:49
Panie Bogdanie wstyd!!!Pańskie stwuierdzenie jest populistyczne!!!Proszę podać kilka faktów, które by temu zaprzeczały!!!
Jacek / .* / 2004-02-10 18:48
Oj już nie przesadzajcie. Wejście do Unii to także duży skok technologiczny, prawny (zwłaszcza współpraca w ramach III filara zapowiada się interesująco) czy społeczny - coraz dostępniejsze szkolnictwo wyższe na Zachodzie. Czekają nas też spore transfery eurozarobków ludzi pracujących w końcu legalnie w wielu krajach Unii, np. Wielkiej Brytanii. Napradę per saldo większości z nas wejscie do UE się opłaci.
Jerzy / .* / 2004-02-14 14:46
Jacek, jakie głupoty opowiadasz. Czy ty byłeś kiedyś na zachodzie? Twoje dziecko mogło do tej pory uczęszczać do szkoły lub po polskiej maturze na studia w Niemczech lub Szwajcarii też za darmo. Nauka nic nie kosztowała. Kosztuje tylko utrzymanie tam dziecka, jego mieszkanie, wyżywienie i książki. A na to nie było i dalej nie będzie ciebie stać. Naszego wejścia do EU chcą przede wszystkim oni z zachodu a nie my. Chcą, aby nie było żadnych ograniczeń (rynek w pełni otwarty), nie było granic z kontrolami i nie było problemów z VAT-em z którym nie mogli sobie poradzić i nie potrafili go odzyskać co automatycznie szło w koszty. Mówię tu o poważnych dużych inwestycjach. Jeśli chodzi o pracę dla Polaków na zachodzie to chyba przy zamiataniu ulic (jak w ogóle nas dopuszczą). Ci, co umieli sobie załatwić to już pracowali lub pracują na zachodzie. Pracy nikt ci tam nie da. Zresztą, jaka praca dla Polaków jak w Niemczech jest prawie 12% bezrobocie? Mam wrażenie, że staniemy się po prostu Meksykiem Europy. I taka będzie nasza korzyść ze wstąpienia do EU.
mario / .* / 2004-02-14 11:40
poproszę o przykłady - tylko te bez pracy i szkolnictwa bo to wierutna bzdura - na wysłanie dziecka do szkoły (lub na studia) do dobrych szkół w Uni stać 0,3% ludności, a na pracę ma szansę może jeszcze mniej (nie liczę tego, że coraz więcej krajów zamyka swoje granice przed pracownikami z "nowych" krajów). Jaki skok technologiczny???? chyba prędzej kursowy, w tym tempie spadku wartości złotówki do Euro niedługo będziemy warci 50% tego co 2 lata temu i wtedy powiążemy nasz kurs z Euro - w tym momcie proponuje żeba przeliczył Pan swoją pensję na Euro i porównał dochody w Uni do naszych i ceny - byłem zwolennikiem wejścia do Uni, ale widzę coraz mniej korzyści z tego płynących, a wątpliwości przybywa. Unia wyciągnie z nas co się da i wtedy powie, że nie wykorzystaliśmy swojej szansy
p / .* / 2004-02-10 20:36
P. Jacek pisze dyrdymały i prounijne hasła bez pokrycia w odpowiedzi na konkrety.Euroentuzjastów nic jeszcze nie nauczył rozwój wypadków po referendum
Jerzy Kenig / .* / 2004-02-10 18:34
Nareszcie wiadomo dlaczego nie mamy zniesionych wiz do USA. Prezydent RP nie stara się zbytnio, bo kto będzie płacił składki ZUS z których płaci się emerytury dla zasłużonych towarzyszy. Prezydent USA także, bo byłby problem z przyjęciem następnych 10 milionów Polaków w ciągu jednego roku.
Behemot / .* / 2004-02-10 17:19
Juz wtedy było widać, ku czemu idzie. Co mnie jednak martwi (ale nie dziwi, zważywszy, ze Polacy zostali pozbawieni elit, a zamiast wykształcić nowe, ustawiają się w kolejkach do szarlatanów), to brak nadziei, że wyborcy są w stanie dostrzec związki przyczynowo-skutkowe i kopnąć owych szarlatanów w rzyć przy okazji wyborów.
Tomek / .* / 2004-02-10 18:24
To gratuluję patriotyzmu i oddania sprawie narodowej. Ja tu zostałem i pracuję na przyszłość moich dzieci.
P.G. / .* / 2004-02-14 18:27
racja! zaluje, ze sie urodzilem na tym zadupiu. w republice kolesi stworzonej przez "brudne twarze z wasikami"( to z "jeszcze polska" kazika)
Behemot / .* / 2004-02-10 18:49
Proszę bardzo. Wracam i kandyduję w najbliższych wyborach, a mój program to UPR plus (a na dowód patriotyzmu zrzekam się diety poselskiej, zresztą stać mnie na to). Na ile głosów mogę liczyć? Pytanie jest retoryczne, bo wiadomo. Wiadomo, bo demokracja przeciez działa - w ofercie dla wyborców od dawna jest program pozwalający ludziom na dorabianie się (czyli stary, dobry wolny rynek). A poparcie dla niego - zero. No to proszę bardzo, tylko proszę też nie wymagać, żebym na to płacił.
Behemot / .* / 2004-02-10 18:56
Co do patriotyzmu, to zrobiłem wystarczająco. Pomagałem odciągać komunę od żłobu wtedy, kiedy groziło to zarobieniem pałą w łeb. A skoroście teraz, dobrowolnie, przy pomocy kartek wyborczych, stworzyli "grupy trzymające włądzę" i klasę biurokratów, gotowych sprzedać kraj za miskę zupy z Brukseli, to już nie do mnie pretensje.
poco. / .* / 2004-03-01 22:00
Niestety w Polsce nie ma demokracji... to co sie nia nazywa to tylko fasada. Statystyczny wyborca nie ma wplywu na to kto ( imiennie) bedzie go reprezentowal na poszczegolnych szczeblach wladzy, poniewaz nie pozwala na toobecna ordynacja wyborcza (glosujemy na liste kolesi z parti a nie na osobe). Ponadto przecietny czlowiek nie ma poczucia swiadomosci obywatelskiej i wpolodpowiedzialnosci za losy kraju ( bo skad moglby miec)...Zas co do Twojego odciagania "komunÿ od zlobu", jest tajemnica poliszynela, ze Okagly Stol i etap tzw. przemian byl wynikiem dogdania sie czerwonej UB-ecji z owczesnymi "dysydentami"co do podzialu wladzy. I tak od tamtego czasu wszystko toczy sie swoimi dobrze ustalonymi koleinami a my jestesmy karmiemi demokratyczna papka informacyjna.
Wieslaw Kosidlak / .* / 2004-02-10 15:58
Ja jedno wiem ze polsk przed szkoda i po szkodzie glopi. I bedzie cierpial, bedzie gnebiony i nic nie powie. Myslalem zeby powrocic z Emigracji ale niestety nie ma do czego. Polska zostala sprzedana i czy ja mam mieszkac na obczyznie za oceanem czy w Polsce poddanej i zniewolonej to jest to samo. Zycze wszystkim powodzienia i rozumu przy nastepnych wyborach. Niemniej zanosi sie na taki sam blad. Bo czym sie rozni SLD od PO. Chyba tylko nazwa.
Tomek / .* / 2004-02-10 18:26
KOljejny Patriota się odezwał - tu jest normalny kraj, normalna demokracja i normalne życie. A najłatwiej się sprzedać za kawałek kiełbasy.
poco. / .* / 2004-03-01 22:36
Panie Tomaszu!! Czy wystawil Pan kiedys nos poza nasza Ojczyzne... ? Jesli tak, to gratuluje dobrego samopoczucia...
Marek P / .* / 2004-02-10 14:05
Panie Tomaszu gdyby pan wystapil z takim tekstem przed referendum nazwano by pana oszolomem.I to na stronach money.pl.
Tomasz Bonek / .* / 2004-02-10 14:16
Gdy przed referendum rozmawialem z jednym z urzednikow wysokiego szczebla, ktory pracuje w UKIE, zapytalem o podwyzki zwiazane z akcesja. A on nazwal mnie oszolomem. Na poczatku stycznia mu to wypomnialem. Przeprosil! Ale co nam po jego przeprosinach.
Marek / .* / 2004-02-10 13:40
TAK TO PRAWDA PROWIZJE BANKOWE SĄ UNAS NAJWYŻSZE ALE W STOSUNKU DO ZAROBKÓW NIE MOŻEMY POROWNYWAAC NA SPOLAKÓW "BIEDAKÓW" DO INNYCH NARODÓW ZGADZAM SIĘ DO PRZEDMÓWCÓW ŻE POWINIŚMY PATRZEĆ KOGO WYBIERAMY I JAK PÓŻNIE J ............
prouniak / .* / 2004-02-12 15:55
Wkrótce wybory do Europarlamentu. Będzie się czym popisać. Ale Polacy, jak zwykle będą ślepo głosować!
SKRZYDLATY / .* / 2004-02-10 13:25
Z JEDNEJ STRONY WSZYSCY PISZĄ ŻE PROWIZJE BANKOWE SĄ U NAS DROŻSZE NIŻ W UE, Z DRUGIEJ CHCĄ JE DODATKOWO PODNIEŚĆ...POLSKA KRAJ ABSURDU !!!
AS / .* / 2004-02-10 11:06
nasi kochani rządzący dokładają nam coraz więcej obciążeń i patrzą ile jeszcze ten głupi Polak zniesie, ale wszystko do czasu, w końcu przekroczą granicę i skończy się krwawą jatką
zwykły Polak / .* / 2004-02-11 08:49
byłem na zachodzie, troche zarobiłem - odłożyłem - teraz inwestuję w finanse - zęby na moją kase z dochodu od inwestycji ostrzy na mnie tylko "belka"omijam więc dziwny ZUS który nic nie daje (jawne złodziejstwo) i tak trzeba płacić za usługi medyczne - czyż nie prawda ; a odkładając kwote która trzeba płacic na ZUS obliczyłem że średnio mądrze inwestując w np: fundusze - potrzeba od 12 do 15 lat żeby mieć na stałe emeryturę jaką rząd nam zapewni po 40 latach ciężkiej pracy- wiec nie dajmy się okradać.małe rozwiązanie:
zwykły Polak / .* / 2004-02-11 09:08
jeżeli ktoś może, niech kombinuje i ucieka z tego kraju, zarabia tam gdzie zarobić można, jak nie będziemy na nich- "rząd pracować" to może przyjdzie czas że oni zaczną w końcu pracować na siebie, - jeszcze jedno - to co przywieziemy-nie dajmy sobie wydrzeć - czyli kupujmy produkty bez tak zwanego dodatku rządowego (np paliwo jak się trochę rozejrzymy to kupimy dobre za 95 - 2,50zł , diesel 1,70 do 2,00 zł z innymi rzeczami też jest mniej więcej taka przebitka
Daniel-patriota / .* / 2004-02-10 11:25
Chcieliscie Unii to macie!!! Poczytajcie sobie ta stronke to moze nie ktorym z was sie oczy otworza http://prof.nowak.w.interia.pl
qki / .* / 2004-02-10 11:55
Proszę abyś zwrócił uwagę na to, że to nasz rząd a nie unia obkłada nas tymi wszystkimi podatkami, to nie unia ustala wysokośc stawek. Proponuje więc zwracać baczną uwagę podczas wyborów na kogo głosujesz i jakie ten ktoś ma propozycje podatkowe.pozdrawiam
drQ / .* / 2004-02-10 12:19
Nasz rzad nas obklada podatkami, bo czesciowo wymaga tego UE (VAT, akcyza), a czesciowo trzebazebrac na skladke dla UE.
Adam Turowski / .* / 2004-02-10 13:08
UE wymaga podatku, ale nie mówi niewiele o jego wysokości. Większość winy leży po stronie naszego rządu, a nie po stronie UE. Ja osobiście zgadzam się, że VAT i akcyza powinne istnieć, ale nie w takiej wysokości, w jakiej proponuje nasz rząd.
Magis / .* / 2004-02-10 21:23
Zgadzam się z przedmówcą. Wina leży po stronie naszego rządu. Weźmy vat - unijne dyrektywy mówią iż vat np. w budownictwie powinien być liczony według stawki podstawowej. A stawkę podstawową vat ustala nasz rząd!Akcyza, zwłaszcza cło - ich wysokość ustalona przez rząd to celowe ograbianie własnego kraju. Przecież cło będzie w całości tafiało do unijnego budżetu.Podwyżki? - generalnie podatek od wielu usług ulegnie zmniejszeniu, może nie od razu. Co zrobią Polacy mieszkający przy granicy z Niemcami - gdzie vat jest niższy? Przepływ usług i produktów w ramach Unii właśnie kładzie granicę fiskalizmowi! A rząd nie ma prawa narzucać cen produktów wolnorynkowych (poza rolnictwem). Jeśli jakiś producent czy usługodawca zwiększy ceny pruduktów to zobaczymy czy coś sprzeda? Rząd czeka trudny orzech do zgryzienia. Np. taki Lepper oszołom grzmi na ... UE! On zrzuca na Unię winę leżącą po stronie naszych rządów. Mam dość takich magików, którzy za wszyskie nasze Poskie zło i bałagan obwiniają innych. Sprytne, odwracanie uwagi od istoty rzeczy i robienia swoich przekrętów
ELka / .* / 2004-02-17 11:31
Rząd nas skubie, bo trzeba zapłacić składkę unijną tego roku 7 mld, od następnego ( bo będziemy już cały rok w Unii) 12 mld wg jednych źródeł ; wg innych źródeł nawet 14 mld. Pytanie do Euroentuzjastów: Ile z tej składki sobie odbijemy w postaci tzw dotacji, funduszy etc ?
emilian / .* / 2004-02-11 07:56
np. w budownictwie powinien być liczony według stawki podstawowej. A stawkę podstawową vat ustala nasz rząd!==============================!!!!!!VAT to wymysl Unijny i jak dla mnie to zwykle naduzycie i zlodziejstwo poniewaz opodatkowuje sie dochod juz opodatkowany. A co do tej stawki podstawowej ktora to ustala nasz rzad to nie zapominaj ze nie moze byc ona nizsza niz 15% VCO JUZ USTALA RZAD BRUKSELSKICH ZLODZIEI.
Tomasz Blaszynski / .* / 2004-02-11 09:05
chrzanisz jak poturbowany, tak jak i wiekszosc na tym forum. Prawie wszyscy uprawiaja tu demagogie w stylu Leppera. Jak mozna mowic ze ktos jest zlodziejem nie majac na to dowodow ??? to conajmniej naduzycie, nie mowiac o pomawianiu. Pozyjemy zobaczymy, jeszcze klamka nie zapadla. Poza tym problemy ktore zrzuca sie na UE tak naprawde od dawna juz u nas byly zakorzenione, a akcesja tylko je obnaza. Niestety kolejne rzady wybrane przez conajmniej nieroztropnych Polakow doprowadzily do stanu obecnego. Niestety popelnilismy blad, trzeba bylo starych aparatczykow zupelnie usunac ze sceny politycznej. Bycie dobrym wujkiem nieoplacilo sie.
Uczeń / .* / 2004-02-18 22:39
Mam teraz na historii temat o rewolucji francuzkiej. I jak by nie patrzeć scenariusz się powtarza. Jestem ciekawy, czy końcowy efekt będzie także podobny??
emilian / .* / 2004-02-11 10:03
Jak mozna mowic ze ktos jest zlodziejem nie majac na to dowodow ???=================================Przepraszam VAT to nie zlodziejstwo, to rozboj.Poza tym problemy ktore zrzuca sie na UE tak naprawde od dawna juz u nas byly zakorzenione, a akcesja tylko je obnaza. ================================zakorzenily sie wraz z dostosowywaniem naszego prawa do standardow UE, vide VAT.Niestety kolejne rzady wybrane przez conajmniej nieroztropnych Polakow doprowadzily do stanu obecnego. ===============================Zapomniales dodac przed "rzady" "prowadzace proeuropejska polityke".
jair / .* / 2004-02-11 09:46
Szanowny Panie Tomaszu.Ortogarfia się nisko kłania.Takie wyrazy jak: "co najmniej", "nie opłaciło" - pisze się rozdzielnie. Pozdrawiam wszystkich "forumowiczów" i apeluję o schludność pisowni polskiej.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy