Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czekać czy sprzedać ?? Pomoc dla początkujących !

Czekać czy sprzedać ?? Pomoc dla początkujących !

kamidy / 2008-06-12 21:29
Witam,
w styczniu zainwestowałem 100k w Pioneer Akcji R.Wsch., 50k w Pioneer Aktywnej Alok. i 50k w Pioneer Stab.Wzrostu - na dzisiaj starta to razem około 12000 tyś. Co robić ? Sprzedawać czy czekać, a jeżeli czekać to do kiedy ??
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2008-06-14 12:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Wedlug mnie teraz glownie beda rosly rynki rozwiniete a wiec USA, Niemcy, Japonia a pod wplywem tych poteg gospodarczych inni skorzystaja. Potencjalnie wzrost powinien teraz sie odbyc do poziomow 3000-3200 arbitraz szykuje sie do roboty zobaczymy to w najblizyszym czasie. Ale w dluzszym okresie do polowy przyszlego roku bedzie ciezko. I wlasnie od konca 2009 roku nalezaloby zaczac inwestowac na maksa tylko wybrac odpowiednie produkty finansowe.pozdr
SPREDAC SPREDAC SPRZEDAC / 83.29.184.* / 2008-06-13 22:50
TRYUIOP
kamidy / 2008-06-12 22:14
Ktoś się pokusi o jakąś racjonalną radę dla początkującego ? Czytam Wasze opinie i wygląda na to, że do końca 2009 nie przewidujecie cudów ... ale patrzenie jak topnieje też zjada nerwy. Kiedy odbicie od dna ?? I czy wogóle się odbije czy tak sobie posiedzi w dole to wszystko ?
Pilsener / 2008-06-13 10:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zostawiłbym tylko aktywnej alokacji. I czemu wszystko w Pioneer? Dywersyfikacja jest niezbędna - jak aktywna alokacja, to co najmniej trzy dobre fundy tego typu. Nie ma dla Ciebie dobrych rozwiązań. Ja mam tylko 10% w akcjach (z czego 5% kupione na styczniowych dołach), więc mogę na spadkach dokupić lub czekać. Ty możesz tylko liczyć na odbicie, które i tak Ci nic nie da, bo mamy bessę, trend spadkowy a gospodarka dostaje właśnie zadyszki - więc nie ma możliwości, abyś nie stracił na tym przez najbliższe 2-3 lata.
Ja bym zostawił w akcjach nie więcej niż 20% - ale sprzedawać na dołach też nie warto. Na razie dalej nie spada, więc bym czekał na niewielkie choć odbicie. Gdy takie nie nastąpi to dopiero wtedy bym sprzedał, bo sytuacja lubi się powtarzać (nowy trójkąt i kolejny zjazd o 150-200 na w20) - a nawet jak nie zjedzie, tylko będzie stagnacja (może tak być nawet do 2010), to co Ci to da? Na lokatach i obligacjach zarobisz bez problemu 6-7% rocznie, jaki fundusz zarobi tyle na bessie?
jertom / 2008-06-15 18:27 / portfel / Bywalec forum
zgadzam sie co do dywersyfikacji ryzyka nie wszystko w jeden fundusz
co do zadyszki gospodarki to mam inne zdanie nie jest to zadyszka tylko schłodzenie wynikające z wzrostu cen surowców oraz umocnienia się złotego nie grozi nam perspektywa bessy lecz odwrotnie po konsolidacji która trwa i sadzę ze potrw jeszcze przynajmniej do połowy września nastąpi odbicie i powolny marsz w górę
po przekwlifikowaniu polski z kraju rozwijającego sie w kraj rozwinięty z dużą przeceną akcji staliśmy sie jednym z ciekawszych rynków inwestycyjnych nie tylko pod kątem inwestowania w akcje fundusze czy też obligacje krórych rentowność wzrasta ale również jako kraj gdie można inwestować i budować nowe przedsiebiorstwa produkcyjne do tego wszystkiego dodać wyczekującą postawę funduszy oraz OFE które posiadaą znaczne rezerwy w żywej gotówce oraz coraz mniejszy zainteresowaniem rynku spekulacyjnego naszym krajem że powoli będziemy odbijać od dna
co do twojego pytania to jeżeli jest ci nie potrzebana kasa którą masz w funduszach to trzymaj ją przez najbliższe 3-4 lata a zarobisz na tym niezle jeżeli jest potrzbana to wypłacaj
gdy ja zostawisz zastanów się nad dywesyfikacją w 3-4 fundusze akcyjne
kamidy / 2008-06-14 11:47
Dzięki :-) To poczekam, a jak chociaż trochę pójdzie do góry to pozbędę się dziadostwa ! I pewnie wejde na jakaś dobra, bezpieczną lokatę lub obligacje. Pozdrawiam
hadForex / 2008-06-12 22:58
Napisz do Mnie na priv lub email

hadforex(małpa)poczta.fm
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy