Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czekając na 3 347.83

Czekając na 3 347.83

Money.pl / 2006-10-16 07:09
Komentarze do wiadomości: Czekając na 3 347.83.
Wyświetlaj:
osesek / 2006-10-16 10:02 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Przed chwilą kupiłem :
1/ 12 Piast 3600 akcji
2/ Lotos 210 akcji
3/ Lubawa 3760 akcji
4/ LZPS 3333 akcje
5/ MNI 2080 akcji.
I niech się dzieje co chce. Nie mam ochoty na ślęczenie przed monitorem kiedy z betoniarki mam więcej niż z giełdy.
osesek / 2006-10-16 10:08 / Pan Tysiącznik
Proszę Szanownych Forumowiczów o komentarz moich poczynań. (:
lojka / 2006-10-16 10:12 / Tysiącznik na forum
witam i życzę Ci dużo zielonego, sobie także. Moim zdaniem zrobiłeś dobrze
Baryton / 81.219.25.* / 2006-10-16 10:03
kupiłeś wirtualnie czy tym razem faktycznie
Jak tam zaprawa? Walcuję się?
osesek / 2006-10-16 10:04 / Pan Tysiącznik
kupiłem na GPW ! To jest potwierdzony fakt !
A co !
Baryton / 81.219.25.* / 2006-10-16 10:08
Wow, gratulujemy powrotu do gry.
Pozdro
dżeju / 2006-10-16 09:58 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Parkiet nie działa, co dziś najwięcej rośnie?
Baryton / 81.219.25.* / 2006-10-16 10:00
kompap 16%
jupiter 10 %
Baryton / 81.219.25.* / 2006-10-16 10:02
energopol 11%
bos / 2006-10-16 09:57 / Bywalec forum
Widziałem Pana, p. Danielu w TV w "Plus-Minus", w końcu wiem do kogo piszę. Pozdrawiam.
boczek32 / 83.7.231.* / 2006-10-16 09:52
kto mi powie kiedy w końcu będzie można kupić nowe akcje MNI z praw poboru?? - przesunęli termin i milczą jak zaklęci-jakąś informację chociaż by napisali!
gala / 80.55.249.* / 2006-10-16 10:22
moze po KNF?
Bonzaj / 2006-10-16 09:50 / portfel / elo, elo, 5, 2 i 0 :) (III miejsce w konkursie giełdowym!)
przykro mi to stwierdzac ... ale jak juz ludzie z bankiera tu przychodza to kierunek tego forum moze byc tylko jeden ... poludnie ... szkoda bo fajnie bylo was czytac. pozdrawiam !
grzeg0rz / 2006-10-16 10:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Popieram. Jestem raczej biernym bywalcem tego forum i to już od dłuższego czasu, mam jednak nadzieję że najlepsi tego forum sie nie zniechęcą i nadal będą dodawać swoje komentarze i przemyślenia. A jak ktoś dłużej czytuje to forum to wie kogo warto posłuchać.
Pozdrawiam!
gollum / 2006-10-16 09:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć ludziska.

Sprzedałem wołowinę. W zamian kupiłem sobie buty. Czy ktoś te buciki obserwuje? Bo tak do końca to nie wiem czy dobrze zrobiłem...
patalach / 2006-10-16 09:57
Te buciki czyli które?
Bo mamy przecież parę na giełdzie. A może więcej...
gollum / 2006-10-16 10:02 / Uznany Gracz Giełdowy
A słusznie.

Gino rossi se wzułem :D
Baryton / 81.219.25.* / 2006-10-16 09:38
Kochani Alchemia przebiła 52 zeta - pozwólmy zyskom rosnąć, nie sprzedawajmy. :-)
Mam tego trochę, bo skupowałem jak spadała
pepis / 213.77.14.* / 2006-10-16 09:36
27 października nastąpi IPO jakiegoś bardzo wielkiego banku chińskiego, co oznacza (jak zauważył kilka m-cy temu któryś z forumowiczów) znaczący odpływ środków z emerging markets i pokaźne tąpnięcie indeksów (u nas szczególnie opartego na zagranicy WIG20)
gabrik / 2006-10-16 09:56 / portfel / Wierny Forumowicz
coś póżno sobie przypomniałeś o tym???
robunio73 / 2006-10-16 09:31 / Tysiącznik na forum
No Alchemia przebiła 50 , życzenie warrena się spełnio. Oby teraz tylko w górę.
brydzia / 2006-10-16 09:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
GOSTAR I VIKI wracajcie naganiać na bankiera
VIKI / 83.30.190.* / 2006-10-16 09:12
RACZEJ TY NIE NAGANIAŁAŚ CZASEM NA SKY???? CZY SIĘ MYLĘ
brydzia / 2006-10-16 09:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jetsem po niedzielnych przemyśleniach takich jak pan Daniel , większość spółek z wig 20 wzrosła po 10-20%
w tydzień poza paliwowymi , licząc na odbicie ropy kupię sobie orlen i lotos , banki z wig 20 to już nie są drogie tylko bardzo drogie ,jedyny który nie przebił szczytów jest pko bp , myślę również że ciech i puławy są tanie , bardzo tanie i zamierzam sobie kupić coś mocnego fundamentalnie , a nie spółki których c/z jest 100 a c/wk powyżej 10 , i jeszcze dodają rekomendacje

chciałabym dodać , że arka zaczęła się reklamować w telewizji , że aż oczy bolą od tych 100%

zauważyłam że w tej chwili żadne wyniki nie mają znaczenia , jest tyle pieniędzy a żadnej dużej emisji
cinek / 2006-10-16 09:25 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Puławy? Trochę dziwne
cathcart / 2006-10-16 08:58 / Tysiącznik na forum
a co to za straszonko na STX'ie ???
GOSTAR / 83.30.181.* / 2006-10-16 08:57
czy ktoś wie coś na temat funduszu który ma wejść w DROZDA???
łosek 1 / 2006-10-16 10:01 / Bywalec forum
w sobotnim parkecie o tym pisza ale nie doczytalem czy to 2 czy 4 ? Ktos wie?
viki / 83.30.181.* / 2006-10-16 08:38
Witam wszystkich FORUMOWICZÓW - zwolenników inwestycji w NFI

Analiza NFI - Dlaczego warto inwestować w NFI ?
-------------------------------------------------------------------

Postawiona teza z domyślnym zapytaniem jest trywialna do udowodnienia.

Trochę historii:
--------------------
Otóż Narodowe Fundusze Inwestycyjne - przeznaczone były dla Wszystkich dorosłych Polaków w chwili ich utworzenia 15.12.1994. W ramach programu NFI każdy uprawniony otrzymał 1 świadectwo udziałowe NFI, które można było potem zamienić na akcje 15 funduszy NFI po wejściu ich na GPW. Powstały w ten sposób akcjonariat był w 100% rozdrobniony. Ale w ramach tego akcjonariatu byli i tacy "przedsiębiorczy Polacy", którzy uprzednio skupując świadectwa udziałowe mieli już znaczne pakiety wszystkich funduszy, niekiedy ww. skupowanie wykonywali na zlecenie dużych firm zagranicznych.
A skupowali różnie: od znajomych, od rodziny, od nieznajomych konikując przed placówkami PKO. Tak było do debiutu NFI na GPW (12.06.1997)
Potem NFI zostały dokapitalizowane: gotówką i firmami ze Skarbu Państwa.
Akcjonariat się zmieniał zaś free float stale malał - bo przybywało coraz więcej dużych inwestorów na te papiery.

Sytuacja obecna:
-----------------------
W końcu wraz z wprowadzeniem podatku giełdowego na GPW inwestycje NFI z tego podatku zostały zwolnione. Zaczęły się szturmy na akcje NFI.
W tym kontekscie również zafunkcjonowała Supernova Capital.
Najwyzsze historyczne max kursu - większość NFI zanotowała w 2005 i 2006 - czy to zbieg przypadkowych okoliczności? Oczywiście nie. Fundusze stały się doskonałym wehikułem podatkowym dla dużych graczy na GPW, którzy mimo wielkich zysków nie chcą się podzielić podatkami z Narodem. Ustawowa konstrukcja podatkowa dla NFI dała zatem inwestorom ulgę podatkową niebagatelną. W zamian NFI musiały skupować akcje własne w celu umorzenia. Początkowo nie było to pożądane dla duzych inwestorów, ale z czasam lobbyści zadbali i o to, by w z godzie z KSH i ten fakt wykorzystać. Oto dzisiaj okazuje się, że instytucja umorzenia akcji funduszu staje się idealnym narzędziem na odzyskanie środków użytych na zakup pakietu kontronego funduszu (tu odsyłam do mojego posta sprzed 2 dni na forum, w Którym Kowalski przejmował firmę spożywczą za darmo)

No i cóż w zasadzie mielibyśmy koniec dowodu bazowego do postawionej tezy w świetle obowiązujacego prawa.
Ale są też inne przesłanki, co mówią: inwestuj w NFI.

Otóż zaczęły się przejęcia i bardzo ostra walka o NFI. Wg mojej wiedzy wszystkie zostaną przejęte przez potentatów GPW - a przede wszystkim przez Fundusze Inwestycyjne agresywne i zrównoważone.
Mieliśmy do czynienia z przejęciem 09NFI przez Karkosika, podobny los czeka 02NFI lub 04NFI, JW Construction Holding wchłonie Jupitera, zaś nowy akcjonariusz (ponad 6%) pojawił się na 12NFI Piast:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 65 / 2006
Data sporządzenia: 2006-10-13
Skrócona nazwa emitenta
12PIAST
Temat
informacja o otrzymaniu przez NFI Piast SA zawiadomienia, na podstawie art. 69 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Treść raportu:
W dniu 13 października br. Zarząd NFI Piast SA, otrzymał wiadomość, że OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych z siedzibą w Warszawie, Rondo ONZ 1, posiada na dzień 11 października 2006 roku akcje NFI Piast SA, w liczbie przekraczającej 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu NFI Piast SA.

Fundusz otrzymał zawiadomienie o poniższej treści:

"OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA informuje, że w wyniku nabycia praw do akcji Spółki NFI PIAST SA z siedzibą w Warszawie przez Fundusze zarządzane przez OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (OPERA FNP SFIO, OPERA NGO SFIO i OPERA FIZ), oraz w wyniku zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego Spółki NFI PIAST SA postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, z dnia 3 października 2006 roku, według stanu na dzień 11 października 2006 r., liczba akcji posiadanych przez Fundusze wynosiła 6.997.286 akcji, stanowiących 6,13% kapitału zakładowego Spółki i uprawniających do 6.997.286 głosów, co stanowiło 6,13% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.
W dniu poprzedzającym nabycie, wyżej wymienione Fundusze posiadały 5.666.011 akcji, stanowiących 4,96% kapitału zakładowego Spółki i uprawniających do 5.666.011 głosów, co stanowiło 4,96% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki."
Podstawa prawna:
Art. 70 pkt. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku – o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 184, poz. 1539)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cd. analizy o NFI
-----------------------
Ww. przesłanki to nie są przypadki, to racjonalne działanie inwestorów na jak największy zysk.
Kto na tym zyska - oczywiście wszyscy akcjonariusze NFI i mali i potentaci, tylko potentaci ten zysk lepiej wykorzystają w myśl zasady "pieniądz robi pieniadz".
Zatem wszystko wskazuje na to, że warto inwestować w NFI.

Viki

A teraz ciekawe info o głównych aktywach 02NFI i 04NFI oraz Supernovej Capital:

KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
Raport bieżący nr 53 / 2006
Data sporządzenia: 2006-10-13
Skrócona nazwa emitenta
VISTULA & WÓLCZANKA
Temat
Porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Vistula & Wólczanka S.A. w dniu 13 listopada 2006 roku
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd Vistula & Wólczanka S.A. z siedzibą w Krakowie, podaje do publicznej wiadomości przewidywany porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Vistula & Wólczanka S.A. zwołanego na podstawie art. 398 Kodeksu spółek handlowych oraz § 23 pkt 3 statutu Spółki, które odbędzie się dnia 13 listopada 2006 roku, o godz. 11.00, w siedzibie Spółki w Krakowie, przy ul. Nadwiślańskiej 13, oraz treść projektowanych zmian w statucie Spółki.

Przewidywany porządek obrad Walnego Zgromadzenia:

1. Sprawy porządkowe.

2. Podjęcie uchwał w sprawach:
1) podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru;
2) zmiana uchwały nr 17 ZWZ z dnia 28 czerwca 2005 r. w sprawie zmiany uchwały nr 3 NWZ z dnia 30 marca 2005 r. w sprawie przyjęcia założeń programu motywacyjnego dla członków Zarządu, emisji warrantów subskrypcyjnych, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru, wprowadzenia akcji nowej emisji do publicznego obrotu oraz zmiany Statutu Spółki.
3) zmiany statutu Spółki związane z podwyższeniem kapitału zakładowego,
4) przyjęcia tekstu jednolitego statutu Spółki,
5) upoważnienia zarządu Spółki do zawarcia umowy o rejestrację akcji nowych emisji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych i upoważnienia zarządu do podjęcia działań mających na celu dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym,
6) zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki.

3. Zamknięcie obrad.


Zarząd Vistula & Wólczanka S.A. stosownie do wymogów art. 402 § 2 Kodeksu spółek handlowych podaje do wiadomości projektowaną i dotychczasową treść statutu Spółki:

§ 8 aktualne brzmienie:
1. Kapitał zakładowy Spółki dzieli się na 7.165.655 (siedem milionów sto sześćdziesiąt pięć tysięcy sześćset pięćdziesiąt pięć) akcji o wartości nominalnej 2 (dwa) złote każda.
2. Kapitał zakładowy stanowi 16.562.250 zł (szesnaście milionów pięćset sześćdziesiąt dwa tysiące dwieście pięćdziesiąt złotych).

§ 8 projektowane brzmienie:
1. Kapitał zakładowy Spółki dzieli się na 7.882.220 (siedem milionów osiemset osiemdziesiąt dwa tysiące dwieście dwadzieścia) akcji o wartości nominalnej 2 (dwa) złote każda.
2. Kapitał zakładowy stanowi 17.995.380 zł (siedemnaście milionów dziewięćset dziewięćdziesiąt pięć tysięcy trzysta osiemdziesiąt złotych).

Zarząd Vistula & Wólczanka S.A. w Krakowie wyjaśnia, że celem nowej emisji akcji jest pozyskanie przez Spółkę środków na realizację przedsięwzięć akwizycyjnych, w tym zwłaszcza na sfinansowanie inwestycji w Galerię Centrum Sp. z o.o. (opisaną w raporcie bieżącym nr 47/2006). Oferta będzie skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych, w rozumieniu przepisu art. 8 ust. 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Inwestorom kwalifikowanym będącym akcjonariuszami Spółki, będzie przysługiwało prawo pierwszeństwa objęcia nowych akcji.

§ 9 obecne brzmienie
1. Określa się wartość nominalną warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki na kwotę nie wyższą niż 420.000 zł (czterysta dwadzieścia tysiecy złotych).
2. Warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego następuje w drodze emisji nowych akcji na okaziciela serii C o wartości nominalnej 2,00 zł (dwa złote) każda w liczbie nie większej niż 210.000 (dwieście dziesięć tysięcy) akcji.
3. Akcje serii C obejmowane będą przez uprawnionych z warrantów subskrypcyjnych emitowanych na podstawie uchwały nr 3 Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 30 marca 2005 r.

§ 9 projektowane brzmienie:
1. Określa się wartość nominalną warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki na kwotę nie wyższą niż 1.068.000 zł (jeden milion sześćdziesiąt osiem tysięcy złotych).
2. Warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego następuje w drodze emisji akcji na okaziciela serii C o wartości nominalnej 2,00 zł (dwa złote) każda w liczbie nie większej niż 140.000 (sto czterdzieści tysięcy) oraz emisji akcji na okaziciela serii E o wartości nominalnej 2,00 zł (dwa złote) każda w liczbie nie większej niż 394.000 (trzysta dziewięćdziesiąt cztery tysiące).
3. Akcje serii C oraz serii E obejmowane będą przez uprawnionych z warrantów subskrypcyjnych serii A i serii B emitowanych na podstawie uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 30 marca 2005 r., w brzmieniu zmienionym uchwałą nr 17 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 28 czerwca 2005 r. oraz uchwałą nr .... Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 13 listopada 2006 r.

Zarząd Vistula & Wólczanka S.A. w Krakowie wyjaśnia, że w ramach dotychczasowego programu motywacyjnego dla Zarządu zostało objętych 70.000 warrantów subskrypcyjnych serii A (raport bieżący Spółki nr 25/2006) uprawniających do objęcia takiej samej liczby akcji serii C, ponadto trwa procedura, której przedmiotem jest zaoferowanie w ramach dotychczasowego programu kolejnych 70.000 warrantów subskrypcyjnych serii A za 2006 rok. Zmiana planu zakłada zwiększenie liczby warrantów subskrypcyjnych w stosunku do dotychczas objętych o 394.000 warrantów uprawniających do objęcia takiej samej liczby akcji, co stanowi nie więcej niż 5% ogólnej liczby akcji Spółki.


Informacje organizacyjno-prawne:

Zarząd Vistula & Wólczanka S.A. w Krakowie informuje, że zgodnie z art. 406 § 3 Kodeksu spółek handlowych prawo do uczestnictwa w Zgromadzeniu daje świadectwo depozytowe stanowiące dowód zakupu i własności akcji, wystawione przez podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Warunkiem uczestnictwa w Zgromadzeniu jest złożenie świadectw depozytowych w siedzibie Spółki Vistula & Wólczanka S.A. przy ul. Nadwiślańskiej 13, 30-527 Kraków, w sekretariacie głównym na pierwszym piętrze, co najmniej na tydzień przed terminem Zgromadzenia, tj. do dnia 4 listopada 2006 roku do godziny 16.00.

Zgodnie z art. 407 § 1 Kodeksu spółek handlowych, na trzy dni powszednie przed terminem Zgromadzenia, tj. w dniach 8, 9 i 10 listopada 2006 r. w siedzibie Spółki, w sekretariacie głównym na pierwszym piętrze, wyłożona będzie lista akcjonariuszy uprawnionych do wzięcia udziału w Zgromadzeniu.
Zgodnie z art. 407 § 2 Kodeksu spółek handlowych, odpisy wniosków w sprawach objętych porządkiem obrad będą wydawane akcjonariuszom w siedzibie Spółki w sekretariacie głównym na pierwszym piętrze, w ciągu tygodnia przed Walnym Zgromadzeniem.
Akcjonariusze mogą uczestniczyć w Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez przedstawicieli działających na podstawie pisemnego pełnomocnictwa, opatrzonego znakami opłaty skarbowej na kwotę 15 zł. Przedstawiciele osób prawnych powinni okazać aktualne wyciągi z rejestrów, wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów. Osoba niewymieniona w wyciągu powinna legitymować się pisemnym pełnomocnictwem, wraz z opłatą skarbową.
Osoby uprawnione do uczestnictwa w Zgromadzeniu będą mogły dokonać rejestracji i otrzymać karty do głosowania bezpośrednio przed salą obrad na godzinę przed rozpoczęciem obrad.

Propozycje dotyczące szczegółowych parametrów nowej emisji oraz nowego programu menadżerskiego zostaną przedstawione w odrębnym raporcie bieżącym, który będzie opublikowany z odpowiednim wyprzedzeniem przed Walnym Zgromadzeniem.


Podstawa prawna:
§ 39 ust. 1 pkt 1 i pkt. 2 Rozporządzenia z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam akcjonariuszy NFI i zapraszam do dyskusji.
warren buffet / 2006-10-16 08:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
viki a ty nie z bankiera :) ?
viki / 83.30.181.* / 2006-10-16 08:45
a i owszem pozdrawiam
cinek / 2006-10-16 10:16 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Błagam, i tak właśnie robisz antyreklamę.
warren buffet / 2006-10-16 08:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak bylo. niedawno dopiero sprzedalem wszystkie NFI jeszcze bez podatku... swiadectwa udzialowe, hehe, co to bylo za dziadostwo :)

piascika mam dalej, bo sie ujawnił dbacz. a jak. victorie polowe, ale jeszcze mam.

uciekam, pa
warren buffet / 2006-10-16 08:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja musze uciekac. trzymcie za pysk ten rynek. bede pod koniec sesji. alchemii zycze przebicia 50 zł
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy