Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czemu jeszcze idzie do góry ...

Czemu jeszcze idzie do góry ...

skandia_xxx / 62.121.71.* / 2008-12-16 18:16
Przecież już miało spadać ...?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-12-16 22:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Co z tego że rośnie, jak obroty znikome i kapitał ani drgnie? Tylko na W20 coś się dzieje przecież - takie wzrosty to żadne wzrosty, to nawet nie odbicie, gdzie ludzie kupują, by się nachapać na krótki termin - nie ma też chętnych do sprzedawania, bo po co?
2. Nie minęło nawet pół roku od ostatnich dołków, a indeksy lubią wracać w to samo miejsce nawet po roku - jeszcze nieraz mocno spadnie, skąd ta niecierpliwość?
3. Jak nie ma hossy, są złe dane a rośnie, to znaczy, że to wybicie - dobre dla spekulantów, ale nie dla graczy długoterminowych.
yamaki / 2008-12-16 23:04
Uwaga inwestorów skupia się głownie na WIG 20 ale w tym momencie to nic niezwykłego. Dzisiaj chociażby tylko PKOBP, PEKAO, TPSA i KGHM zrobiły obrót prawie 700mln zł podczas gdy na całym rynku wyniósł on 1 125 mln.
lukaszn19 / 2008-12-16 21:23 / Tysiącznik na forum
widze ze u mniej doswiadczonych kolegow emocje biora gore i po fakcie kazdy madry, a tu poprostu indeks dobija do poziomu do ktorego mial dobic, co postrzegam jako b.poozytywny sygnal mimo iz nie jestem na rynku,a i im szybciej DJI dotrze do tego poziomu tym lepiej i dzis napewno bedzie krotki email o sytuacjii
priv / 2008-12-16 21:43 / Bywalec forum
Na razie jest to reakcja na FOMC i wszystko jeszcze może się zdarzyć. Tak poza tym straszą w mediach tymi spadkami, przekrętami i recesjami, że kto ma w to wszystko uwierzyć? Na pewno nie chodzi o doświadczonych. Być może czeka nas w najbliższych tygodniach wyłącznie północny kierunek, stąd ta medialna nagonka.
priv / 2008-12-16 19:32 / Bywalec forum
A czemu miało spadać? Kto Ci takich rzeczy naopowiadał?
lukaszn19 / 2008-12-16 21:57 / Tysiącznik na forum
i jeszcze jedno: autorowi postu i priv latwo teraz pisac jak widza co sie dzieje, ale to jest po prostu tzw. reakcja tlumow ktorzy jak widza ze rosnie to hossa i kupuja , a jak spada to sprzedaja , ale rynke taki latwy nie jest i w taki sposob nie da sie zarabiac na gieldzie na dluzszy okres, raz drugi sie uda ale gwarantuje ze za 3,4,5,6......razem oddacie wszystko z ogromna nawiazka,(ja mysle bardziej o ochronie kapitalu i dlugotrwalym zysku niz lapaniu kazdej fali bo to poprostu samobujstwo w fundach)i ja jestem ta osoba ktora jako pierwsza dala syg. wyjscia i nie mysle bym zrobil zle, po prostu indeks zblizal sie do wyznaczonego poziomu i wiedzac ze na tym poziomie nastapi jakas istotna zmiana na rynku dalem syg. Dalem go wczesniej poniewaz nie jestem w stanie przewidziec daty poczatku spadkow ani wzrostow widze tylko poziomy do ktorych dotrze indeks i przy jakich poziomach beda sie wazyly losy rynku, a drugim waznym powodem bylo to iz potrzeba sporo czasu na transfer fundow i na bezpieczne wyjscie i jestem zadowolony poniewaz i tak sporo zarobilem i caly czas dzialam zgodnie z przyjetymi przeze mnie zasadami i jezeli po dotarciu indeksu do tego poziomu, indeks przebije go to mam nastepny poziom i wykozystam dalsze wzrosty (z troche mniejszym zyskiem) a jezeli odbije w dol to nawet dajac syg. wyjscia dzis lub jutro nie gwarantuje CI ze bedziesz mial wiekszy zysk z tego ruchu niz ja, poniewaz jak szybko rosnie tak szybko moze spasc i ja jestem na to przygotowany i bede wiedzial jaka decyzje podjac a TY tylko piszesz o tym poniewaz zob. ze dzisiaj akurat rosnie i to jest roznica pomiedzy Toba,a ludzmi ktorzy takie rzeczy opowiadaja......tak jak pisales wyzej
priv / 2008-12-16 22:49 / Bywalec forum
Łatwo to mi było pisać w wątku ''eh maruderzy'' jako jedynemu, który na tym forum podważał ORGR ze względu na rozkład obrotów opisując przebieg piątkowej sesji w Stanach zanim się ona zaczęła. I nadal twierdzę, że jest ona mocno naciągana. Tak, twoja metoda jest bardzo dobra i to jest moje prywatne zdanie. Jak każda metoda ma swoje zalety i wady i jak ktoś tego nie rozumie to potem jest zdziwiony. Odnośnie długoterminowego, pewnego zysku to trzeba zmienić interwał i wstawić odpowiednią średnią i po krzyku.

Jestem nieco zdziwiony Twoim takim odezwem, bo jeśli czujesz się winny, to niepotrzebnie. Masz dobrą metodę i zimną głowę, w tym interesie tak trzeba. Jest bessa, puki co, i o tym trzeba pamiętać. Rynek z niczego potrafi teraz zawrócić i nie martw się, ja o tym wiem. Puki co, kto może niech się cieszy wzrostami, mogą potrwać nawet kilka tygodni - to oczywiście moje zdanie.
max1224 / 2008-12-16 23:50 / Tysiącznik na forum
to tak dla przypomnienia i na odświeżenie klimatu z 2008-12-11 12:08:02 | | max1224
no ale wykresy do nas przemawiają z lukaszn19 dopatrzyliśmy się pewnej formacji i wygląda że
obaj gramy pod tę formacje On do tej pory dość precyzyjnie określał wartości punktów
zwrotnych a mnie oko do wyłapywania pewnych schematów też nie zawodziło i zaczęliśmy nadawać
na jednych falach nikt nie jest nieomylny ale lepiej nie zarobić niż stracić a wg naszej
teori możliwa jest korekta ruchu wzrostowego, której próbujemy uniknąć jak się sprawdzi
unikniemy kilku procent spadków a coś skubniemy na obligacjach a jak nie to po prostu
zarobuimy trochę mniej i też nie będzie źle prawda?

jakoś nie mam poczucia błędu a wręcz przeciwnie ucieszyłbym się gdyby jutro była powtórka bo wtedy... ja wiem co i kilku innych też co zaś do negowania formacji to powiem tak dobrze że zwróciłeś uwagę na pewne szczegóły i chwała Ci za to ale z perspektywy czasu nie została ta formacja obalona a wręcz przeciwnie jesteśmy znacznie bliżej jej ukończenia pisałem gdzieś tez że obawiam się iż może trwać to miesiąc a tu takie przyspieszenie
lukaszn19 / 2008-12-17 00:04 / Tysiącznik na forum
juz myslalem ze kawaleria nie przybedzie :) pozdr
max1224 / 2008-12-17 00:12 / Tysiącznik na forum
jestem jestem tylko nie mogłem wcześniej robota dodatkowa wypadła
Zeus52 / 2008-12-17 17:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zobacz co robią wielcy gracze. Próbuję przemycić pewne info do przemyślenia.Kontrakty na GPW: właścicielem 40% krótkich pozycji jest tylko 1(słownie jeden)inwestor). Tajemnicą poliszynela jest,że to podobno JPM. Może ich analitycy się mylą,może to błąd,ale wiem,że wielcy zwykle wychodzą na swoje...pzdr.
max1224 / 2008-12-17 18:20 / Tysiącznik na forum
od dawna to przygotowywali najpierw były prognozy , potem atak na waluty dalej krótkie pozycje następne chyba akcje jkeśli tak to może warto rozważyć zagrywkę pod wzrost
Zeus52 / 2008-12-18 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj sobie pogadaliśmy,ale zobacz dzisiejsze artykuły na "Money"pt" "atak spekulantów na GPW" i "GPW znalazła bat na spekulantów"(+uspokajające wykresy). Ha,ha! Przejrzyj posty...ciekawa dyskusja się rozwinęła. Pzdr
Zeus52 / 2008-12-18 07:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
A z JPM3 nadal kapie z kurka...tak dzień,po dniu...hi,hi,hi. Za wczoraj+4,01%. Pzdr
pchelek / 2008-12-18 08:49 / Tysiącznik na forum
tego Jp to gdzie mozna zakupic.
Chc u mnie Latin przez trzy tygodnie + 17 %.
Nie mowic o Gold - z okolo 19.00 do ok. 31 uroslo.
Zeus52 / 2008-12-18 11:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam poprzez Skandię. Wychodząc z ML5 wszedłem częściowo w niego. Gra na NYSE. Z powodu obaw o kurs $/PLN wszedłem tylko 50%JPM3 i 50%SKAR4..
priv / 2008-12-17 19:33 / Bywalec forum
Krótkimi można także zabezpieczać pozycje na akcjach. Gwałtowny wzrost LOP odbył się poniżej 1750pkt. Jeśli zatem jest to czysta spekulacja indeks musiałby zostać zepchnięty co najmniej do poziomu poniżej 1550pkt co faktycznie oznaczałoby testowanie ostatniego dna. Inną sprawą jest sens ujawnienia takiej informacji, czego jak do tej pory nie czyniono. Więc o co chodzi? Może właśnie o to. Zwróćcie uwagę na LOP obu serii, jest poniekąd stały teraz nawet pow 100kilo, jeśli zatem plotka jest prawdziwa owy inwestor na starej serii ma niemal 65% udziału. Jak tak dalej pójdzie w piątek zostanie sam i prawdopodobnie przegra. Stawiam więc bardziej na zabezpieczanie pozycji w akcjach a dzisiejsze niemal ''lustrzane'' rolowanie dobrze by się w to wpisywało. Jak będzie, zobaczymy, obrót prawdę nam powie :)
Zeus52 / 2008-12-17 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może masz rację. Tylko jedno ale do Twojej wypowiedzi. A propos plotki...nie sądzę,żeby KNF zajmowała się plotkami. Pzdr
priv / 2008-12-17 21:13 / Bywalec forum
Tak, ale przesłanie komunikatu KNF jest jednoznaczne - będzie zwała w ostatniej godzinie sesji i to duża.
LordFury / 2008-12-18 09:56 / portfel
...na co z niecierpliwością niektórzy czekają - już ustawione małe zlecenie na f. akcyjne do zakupu wg jutrzejszej wyceny na koniec dnia.

Śmieszną kwotą, tak tylko dla sportu ;)
Zeus52 / 2008-12-17 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętasz ten cudo-fixing w ich wykonaniu?
Zeus52 / 2008-12-17 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli są ustawieni na spadki,to tracili...ale co dalej? Jeśli zaczną zamykać krótkie...to możesz mieć rację,co do wzrostów. GPW dopiero 18.12 ma podać,jakie środki zaradcze przedsięweźmie. Te 40% w jednych rękach to fakt,a tylko domyślać się można,że chodzi o JPM
lukaszn19 / 2008-12-16 23:15 / Tysiącznik na forum
dalej sie nie rozumiemy formacja RGR jest tylko jedna z formacji do jakich sie odnosze, zastanow sie przeciez za pomoca formacj RGRi nie wyznacze istotnych poziomow na indeksie ja pisze o formacji XABCD w odniesieniu do poziomow Fibonacciego (a formacja RGR jak narazie doskonale wkomponowuje sie w nia rowniez) i nie mowie o spadkach ktore poglebiaja besse jestem wrecz innego zdania na temat rynku, a spadki moga sie pojawic po bobiciu do ustalonego poziomu przeze mnie ale nie musza stosuje bardzo elastyczna metode przy uzyciu wspolczynnikow (projekcji) fibonacciego i mam poziom gdzie konczy sie formacja XABCD zapowiadajaca spadki ale jesli rynek pokona ten poziom to bedzie swiadczyc o jego sile i wtedy dalej zarabiam, tylko ze w tym momencie nie wiem tego w ktora strone pojdzie rynek a wiec dalem syg. wyjscia przed ewentualnymi spadkami (lepiej stracic szanse niz pieniadze) ale jezeli beda te spadki i nie mowie tu o jakis ogromnych spadkach to rowniez potwierdzi sie formacja RGR i nie wiem o jakich obrotach mowisz poniewaz obroty sa jak najbardziej ok (o czym nawet swiadcza dzisiejsze) spojrz na obroty przy lewym ramieniu i glowie, obroty sa rowniez wazne przy ewentualnym niedlugo spadku i przebiciu lini szyji i czemu mam sie czuc winny skoro zarobilem a nie stracilem
priv / 2008-12-16 23:34 / Bywalec forum
Takie po prostu odniosłem wrażenie. Jeśli chodzi o obroty...no cóż...widocznie mamy inne ''szkoły''. Zastanawiam się jednak nad czym innym: co Ty robisz w funduszach? Na akcjach zarobiłbyś pewnie z 5x tyle.
lukaszn19 / 2008-12-16 23:42 / Tysiącznik na forum
a kto powiedzial ze nie zarabiam rowniez na akcjach mieszkam przeciez w usa kraju biznesu...... jezeli chcesz to nap. do mnie to podesle Ci materialy o odwruconej formacji RGR i zob. o co mi chodzilo z obrotami i wiem ze mogles odniesc takie wrazenie bo po prostu nie pisze wszystkiego na forum TY widzisz tylko fragmenty tego pozdr i udanych inwestycji
tomasz-KK / 62.121.71.* / 2008-12-16 20:42
Kolega ma rację - wszyscy tu na forum krzyczeli, żeby uciekać bo poleci w dół i co
max1224 / 2008-12-16 23:56 / Tysiącznik na forum
raczej pisali co robią i dlaczegoze swoimi finansami krzyków tak charakterystycznych dla objawów paniki nie słyszałem natomiast pamiętam jedno 9100 DJ poziom kluczowy od jktórego możemy się z hukiem odbić by wrócić w okolice 7500 - 8000 lub przebić a wtedy i tak pojedziemy w okolice 11000 a więc da się bezpiecznie zarobić a to że uciekło kilka procent mam w pamięci to że uniknąłem dzięki swojej taktyce 45% z 60% spadków i mimo trwającej sytuacji na rynku cały czas cieszę się niezłymi zyskami z inwestycji

a czyż nie o to chodzi???
Zeus52 / 2008-12-17 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Raczej chodziło,o omienięcie ewentualnych lokalnych dołków...po prostu siedzenie w akcyjnych stawało się zbyt ryzykowne...cały czas mowa jest chyba o "polowaniu" na korektę. Jak pisał gdzieś łukasz,często wiadomo,że coś się stanie,ale najtrudniej określić dokładny czas...trzeba by być jasnowidzem. Pzdr.
priv / 2008-12-16 21:56 / Bywalec forum
i rośnie.

Żeby spekulować na fundach trzeba mieć pewien zasób wiedzy i zarządzać ryzykiem. Ktoś, kto twierdzi, że mogą być spadki twierdzi w oparciu o coś. Jak się na tym znasz to jesteś w stanie ocenić trafność poglądu, a jak nie, to znaczy, że nie powinieneś spekulować. Poza tym nikt nie ma monopolu na nieomylność.
lukaszn19 / 2008-12-16 21:59 / Tysiącznik na forum
tu akurat masz racje
skandia_xxx / 62.121.71.* / 2008-12-16 20:44
no właśnie, a dzisaj S&P 3% w górę...szkoda, szkoda
myfa / 2008-12-16 21:21 / Bywalec forum
oj rosnie i to niezle rosnie a mialo dolowac , no nic trzeba czekac na ten dol bo nie ma wyjscia teraz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy