Forum Forum emerytalneOFE

czlonkowie OFE badzcie czujni!!!

czlonkowie OFE badzcie czujni!!!

@@@2 / 78.9.38.* / 2009-05-29 13:13
Czlonkowie OFE badzcie czujni i nie dajcie sie przepisywac do innych OFE przez osoby nawiedzajace Was w domu pod pretekstem odzyskania zaleglych skladek z ZUS,nieudostepniajcie na ich prosbe swoich dokumentow z OFE i danych osobowych bo nim sie obejzycie,to bedziecie przepisani do innego funduszu,be prawa wycofania sie z tego waszego nieswiadomego podpisu.
Wyświetlaj:
lezdrub / 79.185.80.* / 2009-06-20 19:55
To malpy na tym forum mają glos?????
Nie dość, że piszesz glupoty do potęgi.

To nawet niestać cię na jakiś konkretny podpis.
@@@2 / 78.9.38.* / 2009-06-21 13:17
NIe tylko malpy maja glos,ale lisy i psy
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-06-15 22:58
Jeżeli chcesz wybrać OFE Generali, lub zamienić inny OFE na OFE Generali.
Mielec - Tarnobrzeg. Tel. 600 942 367.
blube / 195.116.34.* / 2009-06-13 12:28
co ty pier...... Zmiana funduszu wymaga podpisów. Co za idiota podpisuje i nie wie co???? A wycofać się można zawsze, byle w obrębie tego samego kwartału transferowego.
@@@2 / 78.9.38.* / 2009-06-17 20:48
Jak cwany przepisywacz sie postara to date wystawi taka,ze zabraknie czasu ,aby to wycofac
lezdrub / 79.185.80.* / 2009-06-20 19:58
No tak. Jak będzie taki cwany jak te trzy malpy które dokonaly ten wpis.
agent G / 93.105.17.* / 2009-06-10 21:59
Zapraszam na analizy pl. co miesiąc rankingi jednostek co trzy konta hipotecznego uwzględniające opłaty. Mój ofe zawsze na pudle (no na punktowanym)
agent G / 93.105.17.* / 2009-06-10 22:00
hipotetycznego oczywiście
świętokrzyski / 79.162.77.* / 2009-06-10 14:37
może by ktoś napisał co to za legitymacja i co można w niej przeczytać, bo za chwilę się okaże że listonosz albo kominiarz to ma właściwie taką samą i też kogoś zapisał do funduszu, no bo chyba nie chodzi o PESEL tego agenta
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-06-10 20:11
Swiętokrzyski.
Jesteś jednym z nawiedzonych, który nić nie wie, ale zabiera glos.
Jakbyś chcial to byś się dowiedzial co powinien przedstawić akwizytor.

Otóz akwizytor powinien mieć pelnomocnictwo do zawierania umów na rzecz danego OFE.

Czy teraz już jest dla ciebie i innych nawiedzonych wszystko jasne.

Te rzeczy o których ja teraz napisalem powinien poinformować KNF, ale tego nie robi.
WSlaściwie nić nie robi,ąby ukruóić nieprawidlowości na akwizycji rynku OFE.
Agenci OFE Aviva prznoszą z OFE Generali klientów i KNF uważa, że wszystko jest w porządku. Czyli z fundusz o najwyższych zyskach do tego co ma za ostatnie lata najmniejszy.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-11 19:59
Lezdrub, to może wogóle wywalmy wszystkie OFE i zostawmy Generali.

Agenci OFE Aviva prznoszą z OFE Generali klientów i KNF uważa, że wszystko jest w
porządku.

No tak, ja klient może wybierać? Przecież ty już wybrałeś dla wszystkich swoje kulawe Generali. 3 razy pójdę do bankowego niż do twojego Generali. Zatrudniają buców i chamów. Taką tu robisz reklamę swojej firmie.
blube / 195.116.34.* / 2009-06-13 12:32
A wybieraj co chcesz. Masz 14 możliwości. A kierując się uprzedzeniami a nie wynikami będziesz miał kulawą emeryturę. I kto ci wtedy dorysuje resztę?
Maja_Mok / 83.24.145.* / 2009-06-15 12:32
No fakt, kogoś trzeba wybrać i tyle... Ja zdecydowałam się na pzu i cieszę się, że nie jest tutaj obsmarowane jak inne towarzystwa, o czymś to chyba świadczy...
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-18 08:04
Do ofe pzu nie mam nic poza tym że to pzu. Nawet nie napiszę z wielkiej litery bo na to nie zasługuje. Firma pzu moja droga to najbardziej nieuczciwa konkurencja na rynku ubezpieczeń. Moloch jak pko, poczta albo inna telekomunikacja.
Maja_Mok / 83.24.126.* / 2009-06-18 14:17
:0 o kurcze, to mi odpisałeś. Kiedy ja cały czas drążę temat i uwierz, że u konkurencji kokosów nie ma.. No, a z tym porównaniem do poczty polskiej, to chyba lekka przesada. Wśród moich znajomych pzu cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o obsługę klienta, a na poczcie polskiej chyba średnio to wygląda...;) Co w takim razie polecasz? pzu, cu, axa, allianz, polsat, ing....? To chyba najsilniejsza szóstka.
any / 2009-06-19 10:50 / portfel / Bywalec forum
No, bo trochę dłużej siedzi w rynku i ma uraz do PZU...
I na pewno nie jest obiektywny.
Zresztą trudno być obiektywnym jak się pisze o konkurencji.
Ale do rzeczy.
Czym PZU zyskuje?
Mają bardzo gęstą sieć serwisową, olbrzymi portfel klientów, więc łatwo na nich trafić.
Wyniki finasowe inwestycyjne - w średniej rynku, zresztą tutaj nie znajdziesz zdecydowanego lidera.
Kolejna zaleta PZU, jest to narodowy ubezpieczyciel, w razie kryzysu, krachu - bardzo prawdopodobny jest scenariusz jaki w USA zrealizowano w stosunku do AIG.
Kupę pieniędzy wydano, dla uspokojenia nastrojów społecznych.

No dobra, teraz o wadach, coby za dobrze nie było :-)
Gęsta sieć serwisowa kosztuje - za to płacą klienci PZU, wystarczy porównać składki na ubezpieczeniach komunikacyjnych, czy majątkowych u konkurencji i PZU.
Ale jeżeli ktoś ma nietypowy samochód, trudny do ubezpieczenia biznes - to jak w dym do PZU, oni to załatwią.
Kolejna sprawa - wraz ze wzrostem ilości klientów, rośnie ilość niezadowolonych klientów (oczywiście w liczbach bezwzględnych), a co za tym idzie liczba głosów krytycznych.
Dalej jest to spółka skarbu państwa i konsekwencją tego jest obsadzanie stanowisk w zarządzie z klucza politycznego -> patrz afera Wieczerzaka, chłop pewnie Bogu ducha winien, ale trzeba było przywalić konkurencji politycznej...

Co by nie mówić PZU ma renomę, na którą pracowało latami i teraz z tego korzystają, ale tracą na kosztach, braku nowych/zmodernizowanych produktów ubezpieczeniowych itepede...

A szkoda.

I to by było na tyle...
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-19 17:48
Nie, nie. Bracia i siostry: nie jestem z rynku, nigdy nie pracowałem w ubezpieczeniach, za to moja żona tak. Nie jestem obiektywny jak każdy z nas i nie chcę być. Moim zdaniem pzu miało markę w latach 80, a później poszło na fali tej popularności. Ludzie którzy kiedyś korzystali z ich usług przy tym pozostali nie szukając niczego lepszego. Jak rozmawiam z ludźmi z tych roczników, dla nich istnieje pzu jako ubezpieczyciel i pko jako bank. I tyle. A młodzi dziś patrzą na ofertę, kierują się wizerunkiem firmy, obsługą. Przy okazji pzu jest wszędzie.
any / 2009-06-19 21:56 / portfel / Bywalec forum
Hmmm, powiem tak - co do PZU zdania mamy zbliżone, ja dla nich kiedyś pracowałem, więc widzę problem od środka, ale z kolei w PKO mam dwa rachunki i na razie nie zamierzam tego zmieniać - bo mam bardzo dobre relacje w jednym z oddziałów tego banku. Po prostu czasami wystarczy jeden mój telefon, aby załatwić sprawę. To rekompensuje ew. niedogodności...
I podobny mechanizm występuje w PZU, kupujemy coś nie dlatego, że się najbardziej opłaca, tylko dlatego że ulegamy impulsowi, emocjom. Gdyby było inaczej, to wszyscy bylibyśmy klientami OFE Generali, jeździli byśmy małymi fiatami itepede...

Maja wybrała PZU, które w jej środowisku cieszy się dobrą opinią i jest to jej decyzja i wybrała dobrze, chociaż każdy z nas może jej próbować zasugerować inny wybór...
Maja_Mok / 83.24.152.* / 2009-06-22 14:53
Dzięki Any, z tego co widzę, to orientujesz się w temacie i wyczuwam obiektywizm Twoich wypowiedzi. Ja także uważam, że nie ma się co sprzeczać, bo do niczego to nie prowadzi.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-20 08:30
U mnie w mieście oddział PKO to największy, najwypaśniejszy budynek z wszystkich banków. Wielka sala, kupę stanowisk, marmur i szkło. I codziennie od rana do wieczora dwudziestoosobowa kolejka do dwóch czynnych okienek. Jak na poczcie w PRL. Porażka.
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-06-19 23:42
Any to twoja żona już uciekla z OFE CU???
Ale ty innych klientów oczywiście namawiasz do OFE CU.
A może twoja zona zaczęla byc przedstawiciem OFE PZU i niezadowolonych klientów z OFECU przepisujecie do PZU
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-13 20:29
Wszystkim łatwo mówić o funduszach. Ale jak zajrzysz w swoje życie to też wybierasz między Colą a Pepsi, między Reebokiem a Nike, między Samsungiem i Nokią. Jakbym pracował w Allegro i opowiadał że to najlepszy serwis aukcyjny mógłbyś powiedzieć że kupujesz na ebay bo na allegro cię 3 razy oszukali. I co z tego że na ebay masz drożej? Masz to gdzieś, nie obchodzą cię opinie ekspertów i tyle. Każdy tak robi.
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-06-12 10:56
Mikken. Czy już ci ktoś to powiedzial, że na glupotę lekarstwa nie ma.???

To jest stare i mądre przyslowie. Glupich należy obchodzić bokiem.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-13 10:53
Więc może napisz co powinien zrobić KNF. Zabronić przechodzenia do słabszego funduszu? Według jakiego klucza byłby ustalany lepszy? aha, zapomniałem, kalkulator prawdę ci powie.
Coś ci opowiem. Parę ładnych lat temu miałem konto w banku ING. Zdecydowałem się je zamknąć i pójść do konkurencji. Załatwiłem wszystki formalności w banku po czym przyszło pismo do domu czy jestem pewien, jeśli tak, to mam przyjść jeszcze raz. Uznałem że nie ma takiej potrzeby bo już raz byłem. Więc zadzwoniła pani że jednak muszę przyjść jeszcze coś podpisać. Poszedłem, podpisałem, sprawę zamknąłem ale nie podarowałem im powiedzieć co o tym myślę. W tym czasie byłem studentem i nie miałem OFE. ING stało najlepiej ale nikt i nic by mnie nie skłoniło żeby do nich pójść, bo miałem złe doświadczenia. I nie byłby dla mnie najważniejszy wynik. Albo firma jest dla ciebie wiarygodna albo nie. Dziś wiem że trafiłem na półmózgów akurat, ale taką zrobili sobie sami reklamę. Wielu ludzi ma złe doświadczenia z instytucjami finansowymi i czego by nie proponowali to nie pójdą do nich, bo nie chcą złego powtarzać. Mam kolegę który miał straszne problemy z wypłatą świadczeń z polisy Generali. I co z tego że OFE to co innego? On ma gdzieś tą firmę bo czuje że go próbowała oszukać. Każdy pracuje na markę, większość nie kupuje tabelek i wyników tylko skojarzenie z marką. Tak było i będzie. Ludzie mają do tego prawo.
mfundusz.pl / 79.163.25.* / 2009-06-04 15:52
Klient ma zawsze prawo aby wylegitymować osobę, która oferuje im jakiś produkt finansowy szczególnie jeśli spotkanie odbywa się poza siedzibą firmy. Poza tym, aby dokonać transferu trzeba jeszcze podpisać pismo do OFE z którego przenosimy środki. Dodatkowo często się zdarza, że przed transferem zwraca się do nas jeszcze przedstawiciel OFE z którego rezygnujemy.

Rozumiem, że są nieuczciwi akwizytorzy i jestem za tym aby takie zjawiska tępić. Chcemy wiedzieć więcej o przedstawicielu OFE to go zapytajmy o jego doświadczenie, wiedzę.

Ja zmieniam OFE, po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji na rynku i zachęcam też do tego swoich Klientów. Odzyskanie składki OFE to jest jeden z argumentów przemawiający za transferem, ale warto też zwrócić uwagę na inne istotne rzeczy tj. zaangażowanie w akcje, poziom aktywów i aktualne wyniki.

Co do regulacji Państwowych to trudno powiedzieć czy to wyeliminuje całkowicie patologiczne zachowania. Jedno jest pewne, że "okazja czyni złodzieja" i dopóki będą ludzie, którzy dadzą się nabierać oszustom to będą znajdowali się tacy, którzy chcą to wykorzystać.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-05-30 20:22
@@@2 o co ci chodzi? Przecież każdy akwizytor może pomóc klientowi odzyskać składki, nic w tym złego. Mi mój pomógł, bo nie wiedziałem jak to zrobić i nie wiedziałem że tak się dzieje. Spotkałem się z nim u mnie w domu... Nie czepiam się, tylko chyba cię nie rozumiem.
@@@2 / 78.9.38.* / 2009-05-31 13:59
Tez sie nie czepiam ,ale chce zwrocic uwage na nieuczciwych akwizytorow ,ktorzy pod pretekstem odzyskania skladek przepisuja do innych funduszy czesto z leprzego do gorszego i to oni zyskuja ,a nie klient.Czesto podaja sie za praconikow ZUS.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-05-31 17:20
Aaaa to nie wiedziałem...
zadowolony / 83.5.222.* / 2009-06-02 20:29
Akwizytor OFE nie zrobi cię już w konia
wp.pl | 02.06.2009 | 15:07


(fot. Jupiterimages)
Komisja Nadzoru Finansowego zagięła parol na akwizytorów funduszy emerytalnych. Chce, by za nakłanianie członków do zmiany OFE groziła nawet milionowa kara!

KNF postuluje wprowadzenie zmian w sposobie pozyskiwania klientów przez fundusze emerytalne. Osoby, które należą już do funduszu emerytalnego, miałyby same inicjować zmianę, jeśli uważają ją za konieczną. W praktyce oznacza to, że telefonicznie, e-mail-em lub listownie kontaktowałyby się z funduszem, do którego chcą wstąpić. Na tym etapie nie byłoby więc działania akwizytora.

Zmiana byłaby za to bezpłatna - nawet dla osób, które są w OFE krócej niż dwa lata. Dziś płacą za nią kwotę w wysokości od 80 do 160 zł. Klient nie musiałby też zawiadamiać starego funduszu o zmianie.

Polecamy
Aktualne notowania OFE
Interesują Cię OFE? Sprawdź najnowsze analizy
Najnowszy ranking OFE
Masz swoje zdanie o emeryturach? Wypowiedz się na forum!
Czemu KNF chce podjąć tak radykalne działania wobec akwizytorów?
Rosnąca presja na wyniki akwizycji rodzi patologiczne zjawiska, w szczególności nieetyczne działania w bezpośrednim kontakcie z klientem, obniżające zaufanie społeczeństwa do systemu emerytalnego - czytamy w uzasadnieniu propozycji KNF.

Chodzi m.in. o nielegalne wykorzystywanie danych osobowych członków funduszy oraz wprowadzanie klient w błąd. Nie wszyscy klienci znają się na rynku i porównują OFE, wielu polega wyłącznie na sugestiach akwizytorów - czy opartych na realnych przesłankach - to już inne pytanie.

Między innymi dzięki namowom akwizytorów, łącznie w ciągu dwóch tegorocznych okienek transferowych, fundusz zmieniło już 273,5 tys. osób - podały Analizy Online. Według ich prognozy liczba osób, które zmienią OFE w tym roku, po raz pierwszy w ciągu 10-letniej historii, przekroczy pół miliona.

Komisja liczy, że korespondencyjny model zawierania umów o członkostwo spowoduje, że decyzje o zmianie funduszu będą podejmowane w sposób bardziej przemyślany. Chce też doprowadzić do znaczącego obniżenia kosztów związanych z transferowaniem środków (koszty akwizycyjne, koszty związane z koniecznością weryfikacji danych). Swoje propozycje KNF przesłała już do Ministerstwa Pracy.

Rola akwizytorów w poszukiwaniu klientów, którzy dopiero zapisują się do OFE, pozostawałaby niezmieniona.

Katarzyna Izdebska
Wirtualna Polska
agent G / 93.105.17.* / 2009-06-10 21:53
Jakie obniżenie kosztów???????????? Ofe jak nie na akwizytorów to na reklamę wydadzą kasę. Zarobią nie zwykli ludzie a koncerny medialne. Czy tego nie kumacie???? Wystarczy zmniejszyć prowizje może do 3,5 % i obniżka kosztów będzie z głowy. Nie załatwiajcie za ludzi wszystkiego. Jak ludzik głupi i da się przepisać do gorszego to jego sprawa. Głupi w du... musi dostać, jak inaczej się nauczy. Przyzwyczai się że ktoś za niego załatwi -najlepiej państwo i żeby wszyscy mieli tyle samo. Nie daj Panie aby ten kto chce pracować więcej miałby zarobić więcej. Jak chce pracować bo lubi prosze bardzo ale kasy więcej nie. A propos jestem agentem i akwizytorem firmy która pod wzgledem konta hipotecznego najlepiej stoi w analizach.pl -ostatni raport
lezdrub / 79.185.100.* / 2009-06-02 21:43
Komisja nadzoru nich zajmie się patologią na tym rynku OFE.
Wystarczyloby, aby osoba zmieniająca OFE byla zobowiązana do podpisania zalącznika z wynikami KNF za dwa ostatnie podsumowania.

KNF moglaby wprowadzic obowiżek zamieszczania Podsumowań wyników OFE na sronach internetowych każdego OFE.

Ministerstwo Pracy również powinno zobowiązać TVP do zamieszczania wyników OFE,przecież TVP ma pelnić misję publiczną. 14 mln. Polaków ma OFE.
Byly podawane wyniki OFE na telegazecie, ale od 4 miesięcy nie matych wyników.
Piszą, ze z przyczen technicznych jest nieczynna.

Koń by się uśmial, zeby takiej awari nie można bylo usunąć w 4 miesiące.

Osoby do 30-go roku zycia maja obowiązek wybrać OFE, jak mają to zrobić dobrze jak nie znają wyników. Wyniki sa dostępne tylko w internecie, a przecież nie wszyscy mają internet i nie wszyscy umieją poslugiwać się komputerem.

Najpierw nich Państwo wywiąze się ze swoich obowiązków, a nie szuka przyczen tylko w akwizytorach.

Jeżeli klient na bieżąco bedzie znal wyniki OFE to go nieuczciwi akwizytorzy w balona nie zrobią.

Rzecz druga. Dlaczego niby należaloby pozwolić akwizytorom podpisywać umowy z nowymi klientami OFE.
Przecież, jezeli KNF widzi nieuczciwość akwizytorów, to równiez nie powinna pozwolić podpisywania umów z nowymi klientami, bo przecież tez mogą wprowadzić takiego klienta w bąd.

Ja myślę, ze tu jest mobing OFE, które do tej pory nazbierali dużo klientów i teraz wprowadzenie takiej ustawy pozwoliloby im spać spokojnie bez wzgledu na wyniki.

Bo obecnie klienci wogóle nie znaja wyników.
Wyniki zna co 15 czlonek OFE. (dziwne,ale prawdziwe)

Co czwarty Polak ma OFE CU. Fundusz, który od sześćiu lat wypracowywuje marne zyski.
Za ostatni rok ma najwiesze straty. ZA ostanie dawa jest na szrym końcu i za ostanie 3 podobnie.

W ostatnim transferze z CU OFE odeszlo 19164 osoby, a co z resztą???
Kto im pomoże zrozumieć, że zyski OFE są jednym z czynnikiów decydujących o wielkości przyszlej emerytury.
eme / 83.22.39.* / 2009-06-03 13:18
Józek przestan juz płakac i biadolic wszak z CU odeszlo 0,66% a z generali 0,84 % W sumie CU niewiele jest lepszy od Generali zaledwie o 0,18 oczka .:):)
Morpheo / 2009-06-04 18:24
eme, pozwolisz że się wtrącę. Nie pochwalam twórczości kolegi z Generali, ale to co Ty robisz to z procentami to też karygodne. Sam pewnie nie raz krzyczałeś że manipulacja, że wybiórczo pokazuje się wyniki itp. A teraz co zrobiłeś? Porównanie procentowe nie ma najmniejszego sensu i powoduje pewne zakłamanie. Tu nie procenty są istotne a liczby, które oddają prawdziwość zjawiska. Bo procent CU (czy też AVIVA) nie jest równy procentowi Generali, gdzie trzeba to na 6 podzielić (bo tyle mniej członków).
lezdrub / 79.185.86.* / 2009-06-05 17:51
Morpheo. Eme i Any i mikken caly czas wprowadzają wszystkich w bląd.
Wszystkie ich wpisy śą wlasnie ukierunkowane w tym celu, aby wprowadzać w bląd.
Ale , kto im za to placi, tego nie mogę zrozumieć.
Cayżby Aviva takich oplacala???????

Wystarczy przeczytać, co oni piszą.
Jezeli, ktoś ma duża wiedzę z tej dziedziny, to ma ich za krętaczy i matoów.
eme / 83.22.6.* / 2009-06-05 21:36
Lezdrub jestes oszolomoem , chorym czlowiekiem. Sam sie zastanawiam kto cie wyprodukowal. Takich jak ty nie znam w swojej blizszej i dalszej znajomosci. Obraziles tutaj pare osob jednoczesnie, zarzucajac im jak powyzej.

Cayżby Aviva takich oplacala

Powiem ci otwarcie Jozefie Burdzel murarzu z Wojkowa i Kebłowa. Jestes cieniarz w swojej wsi jak i poza nia. Weź czlowieku i zajmij sie rodziną dla jej dobra..Oki?? A tak na marginesie płaci nam Generali, i to calkiem przyzwoicie.
lezdrub / 79.185.77.* / 2009-06-05 23:44
Ja myślę eme, ze Generali by takim idiotom nie placila.
Predzej ta druga firma.
eme / 83.22.5.* / 2009-06-05 07:18
Morpheo z pelnym szacunkiem:) wszystkie porownania zaklamuja zalezy jakie sie przyjmie kryteria porownawcze i wartości czy tez mierniki.

Tu nie procenty są
istotne a liczby, które oddają prawdziwość zjawiska.

Ciekawe co piszesz, wlasnie % sa najwyraźniejszą jednostka porównawcza w finansach, statystykach, ubezpieczeniach. itd.itp.
any / 2009-06-02 22:15 / portfel / Bywalec forum

Ja myślę, ze tu jest mobing OFE,

Ja pitole - Józiu Ty się najpierw dowiedz, co znaczą trudne słowa, a później bierz się za prezentację swoich myśli...
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-06-09 22:08
A co zmaczy slowo any.

Najnowsze wpisy