Forum Forum ubezpieczeńNa życie

czu rzeczywiście w każdej chwili mogę zrezygnować z III filaru w AVIVA CU?

czu rzeczywiście w każdej chwili mogę zrezygnować z III filaru w AVIVA CU?

chrupcia / 83.23.173.* / 2010-02-02 00:06
W styczniu mój agent (który prowadzi mi także II filar) 'namówił' mnie na założenie III filaru na kwotę 135 zł/miesiąc. Pieniądze, które dałam mu w gotówce, następnego dnia przelał na rachunek CU (mam potwierdzenie przelewu). Jednak przez tydzień dużo rozmyślałam i stwierdziłam, że w najbliższych 2-3 latach ważniejszy jest dla mnie szybki dostęp do zgromadzonej gotówki niż oszczędzanie na przyszłość i zabezpieczenie. Ponadto nie zarabiam dużo, bo pracuję w niepełnym wymiarze godzin. Jak się orientuję nie warto wycofywać się z III filaru w pierwszych 2 latach. I moje pytanie jest takie: czy po wypełnieniu dokumentów, które zostały przesłane do Warszawy w celu weryfikacji mam jeszcze możliwość rezygnacji i całkowitego wycofania się z III filaru? Ile mnie to będzie kosztowało?
Wyświetlaj:
ANDIW / 83.8.252.* / 2010-03-13 00:02
Ma Pan/Pani prawo odstąpienia od umowy na podstawie 812 § 4 kodeksu cywilnego, w terminie 30 dni od zawarcia umowy.
wolny człowiek / 83.27.7.* / 2010-03-08 20:45
Jeśli zrezygnujesz w ciągu 30 dni od doręczenia polisy, firma zwróci Ci kasę. Jeśli po upływie tego terminu - kasa przepada.
ar_xxl / 94.42.42.* / 2010-03-07 19:13
chrupcia, nie podpisuj tego badziewia. likwiduj i zapomnij. smsem przepros 'agenta'.
lezdrub@interia.pl / 79.185.77.* / 2010-02-02 14:55
CHORYPCIA. Z każdej umowy mozna sie wycofać.
Możesz obecnie napisać pismo o rezygnację.
Mozesz nie przyjąć polsy, kiedy to zostanie dosrarczona do ciebie.
Firma bedzie musiała zwrócić składke ubezpieczeniową.

Jeżeli to jest umowa ubezpieczeniowa- Nowa Perspektywa, to z tej umowy do trzzech lat nie ma przy rezygnacji zadnego zwroty kapitału. Zero wypłaty kapitału.

W tej polisie są bardzo duże koszty obsługi w pierwszych dwóch latach.

Nawet ponad 80% przez pierwsze dwa lata zabierają na obsługę.

To nie jest ubezpieczenie dobre dla klienta. Jest wspaniałem rozwiazaniem dla firmy ubezpieczeniowej.

Najnowsze wpisy