Forum Polityka, aktualnościKraj

Czujko: Cieszymy się ze śmierci bin Ladena, bo zginął wróg

Czujko: Cieszymy się ze śmierci bin Ladena, bo zginął wróg

Wyświetlaj:
b3system / 2011-05-14 11:11
Kanclerz Niemiec Merkel ma powód do wyrażania satysfakcji z zaistniałej sytuacji.Skoro OŚWIĘCIM oboz koncentracyjny uważamy za zbrodnię,Zabójstwo bezbronnego człowieka BIN LADENA przyjmujemy z pobłażaniem na oczch niletniego dziecka,w jakich kategoriach oceniamy współcześnie SIEBIE naszą DEMOKRACJĘ,skoro KATYŃ byl zbrodnią wjakich kategoriach oceniamy PREZYDENTA USA.NIE ZABIJAJ!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-05-11 12:58
Ja się ciesz jak cholera, żal tylko ze umarl tak szybko i bezbolesnie. Jak kimus tak go zal, to wynocha do Syrji albo Iranu. Tam kierują wszystkim tacy jak on. Przypominam tylko, ze jako niewierni od razu dostajeice w czape.
waz(USA) / 79.102.246.* / 2011-05-09 23:15
Autorku niniejszego artykuliku poswiec troche czasu na zaznajomienie sie z wydarzeniami na przestrzeni ostatnich lat i to nie tych przedstawianych w korporacyjnych mediach zanim zaczniesz zabierac glos. Moze wtedy wyrosniez na dobrego dziennikarza.
Polecam ci m.in. Troughout The Arab News, i inne niezalezna media.


PS. Bil Laden nie zginal na wojnie, ktora sam wypowiedzial. Wypowiedzial ja imperializm amerykanski, a plany ataku np. na Iraq zostaly opracowane w Pentagonie w 1992 roku, grubo przed rozwaleniem sie WTC. Wina Bil Ladena jest natomiast to, ze ze sprzymierzenca CIA stal sie wrogiem Wuja Sama. M.in. dlatego sie go pozbyto bez sadu. Ten ostatni moglby byc kompromitujacy dla Amerykanow, tak samo jak miedzynarodowey trybunal dla innego bylego sprzymierzenca - Hussaina.
Pamietaj rowniez osiolku, ze afganscy Talibowie w latach 80-tych to byli Freedo Fighters.
janek888 / 109.243.210.* / 2011-05-09 23:03
dla mnie poprawność polityczna to właśnieto co reprezentuje autor artykułu, czyli zakładanie, że USA to ci dobrzy, którzy mają prawo sądzić resztę świata. natomiast arabowie to ci źli terroryści, którzy zagrażaja naszemu bezpieczeństwu.
dziękujemy amerykanie za zabicie bin ladena, z pewnością od tego momentu cały świat może odetchnąć z ulgą i nic nam już nie grozi.
Wapniak / 2011-05-09 19:41 / Tysiącznik na forum
Hmm... i tak Wuj Sam sprzedał światu kolejną bajkę... Którą?
Jaka przepiękna i wzorcowa akcja. Trzeba z tego koniecznie zrobić film, ze słynnym Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej i nominować do Oscara.
henryabor / 2011-05-09 16:26
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Budyń / 87.206.164.* / 2011-05-09 21:43
@henryabor

Zniszczyli Irak, ale i tak w mniejszym stopniu niż niszczyły ten kraj ONZtowskie sankcje przez półtora dekady. Budynki da się odbudować, życia i zdrowia ludzi - nie. A wszystko dlatego, że nie doprowadzono do końca sprawy w 1992 i że wreszcie na nią w ogóle pozwolno.

W Afganistanie nie było natomiast czego niszczyć, a obecnie per saldo ten kraj na interwencji wychodzi lepiej niż Irak - nawet biorąc pod uwagę blamaż jaki tam robi sobie NATO.

A co do poprawności politycznej i relatywizmu autor ma rację: jeżeli w Europie zgwałcona kobieta słyszy, że dla jej dziecka najlepsze rozwiązanie to aborcja, a ona sama powinna się ubierać mniej prowokująco i szanować kulturalną odmiennosć imigrantów (słowa Norweskiego ministra) zaś napastnik jest broniony że "nie wiedział, że tu nie wolno" i sąd taką argumentację PRZYJMUJE - to to jest przegięcie.

Nie ulegaj też wygodnictwu pt. że nie odpowiadasz za skutki ZANIECHANIA egzekucji bandyty. Wybór między krwią a krwią to niby żaden wybór, ale trzeba mieć świadomość proporcji. Którą Europa Zachodnia dawno zatraciła.

PS: Z porównaniem OBL czy Al Kaidy czy Talibów do AK to przesadziłeś.
ździcho / 213.146.58.* / 2011-05-09 22:05

W Afganistanie nie było natomiast czego niszczyć

Celem wuja Sama nie jest zniszczenie Afganistanu, tylko skolonizowanie go i przejęcie złóż.
Budyń / 87.206.164.* / 2011-05-09 22:21
@ździcho
Cokolwiek jest celem USA, w Afganistanie AD 2001 wiele do niszczenia już nie było. Co do złóż - tak - a najpewniej ropy naftowej :D
Oprzytomnij...ZSRR próbował eksploracją rud itp. finansować koszty swojej operacji. Nie wyszło.
Jedyny ropopochodny wątek w Afganistanie to sprawa jakiegoś rurociągu (tu warto doczytać), ale też peryferyjna.
jewrosceptyk / 77.254.24.* / 2011-05-09 14:07
nie ma sie co rozpisywac. USA załatwiło swojego agenta. Odstawili szopke aby Bananowi podskoczyły słupki w sondażach.
Żona Bin Ladena też cel nr 1? / 195.117.255.* / 2011-05-09 14:05
A dlaczego roztrzelano bez sądu jego żonę (córce łaskawie darowali życie)
trollstein / 194.242.62.* / 2011-05-09 13:36
panie Czujko, niech pan poda, kiedy bin Laden przyznał sie do zamachów na WTC?
Czy raczej - był zamachowcem bo US tak twierdziło?
==
Jak sobie przypominam, medialna manipulacja tworzyszyła juz pierwszym chwilom po zamachu, ze tylko wymienie zdjecia wiwatujących Palestynczyków (dotyczace zupelnie innych wydarzen), czy tez oszukanczy film z bin Ladenem przyznajacym sie do zamachu (na filmie ma sygnet na palcu, moze autorowi to cos powie?).
ARPAD / 78.8.147.* / 2011-05-09 12:03
Jak się nie cieszyć ze śmierci zbója -bandyty ,który ma na sumieniu dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi.
trollstein / 194.242.62.* / 2011-05-09 13:38
alez ostatni prezydenci US cieszą sie dobrym zdrowiem ;-P
tomasztt / 78.8.132.* / 2011-05-09 11:24
Co nas, "dobrych" odróżnia od "złych"? Chyba to, że "dobrzy" przestrzegają ustalonych zasad. Dlatego dyskusja o podstawie prawnej tej akcji jest zasadna i potrzebna. Choćby dlatego, aby te zasady odpowiadały rzeczywistym potrzebom. W przeciwnym wypadku każdy "niepożądany" osobnik mógłby być wyeliminowany. Kto chciałby żyć w kraju, gdzie takie granice nie są ustalone?
Cr / 83.29.15.* / 2011-05-09 11:17

W absurd politycznej poprawności wepchnęły nas totalitarne doświadczenia XX wieku. To przez nie wszelkie użycie siły kojarzy nam się z faszyzmem.


Ja uważam, że jest dokładnie odwrotnie. Polska nie splamiła się totalitaryzmem, reżim hitlerowski i stalinowski został narzucony siłą z zewnątrz. Czysto polski totalitaryzm był i jest silny, ale nigdy nie przyjął tych rozmiarów, co w sąsiednich krajach. Dlatego nie zdążył się skompromitować i dlatego niektórzy, w tym pan Czujko, nadal przekonują o tym, że dobrze jest przekonywać o wyższości naszych racji przemocą. Nie bronię terrorystów z Al-Kaidy i akcja USA nie jest dla mnie stuprocentowo zła, ale nie jest też stuprocentowo dobra. Bo przy takim podejściu czym my się różnimy od terrorystów? Po co było obalać totalitarny komunizm, skoro nam też odpowiada przemoc, a jedyna różnica polega na tym, że tym razem to my bijemy, a nie nas biją? Czy pan Czujko totalitarny komunizm i totalitarny faszyzm chce zastąpić totalitarnym konserwatyzmem?
pomo dore / 2011-05-09 11:16 / Tysiącznik na forum
to po co są sądy??? Cos czuję MN4 że nie dażysz mnie sympatią a może nawet chcesz zabić. Podaj adres.
Cr / 83.29.15.* / 2011-05-09 11:20
Popieram - MN4, podaj adres, bo wolałbym się nie zbliżać. Możesz pomyśleć, że chcę Cię zabić i mnie zabijesz. Zwłaszcza że ja mam inne poglądy polityczne, a Was przecież w Polsce mordują. Albo mogę jechać samochodem, a przecież każdy kierowca to potencjalny morderca.
MN4 / 78.8.35.* / 2011-05-09 11:11
Jeżeli ktoś chce mnie zabić mam prawo się bronić.
Jeżeli ktoś chce mnie zabić i przygotowuje się do zamachu pod moim domem, mam prawo go zabić.
Jeżeli ktoś chce mnie zabić, ale przygotowuje zamach w innym mieście mam prawo tam pojechać i go zabić.
Jeżeli ktoś chce mnie zabić, ale przygotowuje zamach w innym państwie mam prawo tam pojechać i go zabić.
Budyń / 87.206.164.* / 2011-05-09 21:46
@MN4

Nie w Europie i nie w Polsce, gdzie człowiek broniący siebie, swoich klientów i dobytku przed agresją kilkunastu pijanych zbirów rani jednego z nich ze skutkiem śmiertelnym, aby rodzice i koledzy bandyty NA SALI SĄDOWEJ rzucali na niego oblegi i GROŹBY KARALNE. A sąd i Policja nie robiły niczego.
W Polsce i w Europie masz prawo co najwyżej mieć dziecko, które zwyrodnialcy wyrzucą z pociągu na "uczczenie urodzin".
ździcho / 77.254.252.* / 2011-05-09 11:08

Bo choć społeczeństwa demokratyczne są pluralistyczne i oddają się akademickim dywagacjom, wojny z wrogiem nie powinny relatywizować.

Czujko, no co Ty? Bin Laden fajny gość był.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy