Forum Polityka, aktualnościKraj

Czuma: Jestem pod ostrzałem przez moje plany reform

Czuma: Jestem pod ostrzałem przez moje plany reform

Wyświetlaj:
kolejne dno / 153.19.47.* / 2009-02-16 07:41
Czuma takimi wypowiedziami pogrąża się przebijając się przez kolejne dno. Teraz widać coraz wyraźniej jaki to "autorytet moralny" - przelicytowuje nawet Gocłowskiego
mmak / 79.184.107.* / 2009-02-14 14:35
jak Pan czuma tak myśli to jest zwykłym fjutem
dsfg / 83.142.125.* / 2009-02-14 10:43
Zwolnić Czumę, przywrócić Ćwiąkalskiego!
Wydać bandytom sznurki żeby się wieszali w celach.
klo / 79.185.205.* / 2009-02-13 14:31
Szkoda że premier rzucając p. Czumę na głębokie wody nie uwiązał mu u szyi czegoś baaaaardzo ciężkiego. Poszedłby szybciej na dno i może nawet, to już marzenie, pociągnął by cały ten nieudolny i beznadziejny rząd za sobą. Ale co ma wisieć nie utonie.
issael / 94.254.203.* / 2009-02-13 14:57
Szkoda?

nie zycz drugiemu co tobie nie miłe,

kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada

całkiem fajne Polskie przysłowia
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-13 13:17
Widać chłopie, że komuś nadepnąłeś na odcisk:) Medialną nagonkę - opartą na samych bzdetach - można porównać do tej jaką zafundowano byłemu premierowi.
maxymili / 2009-02-13 14:35 / Tysiącznik na forum
Byłemu premierowi Jarkowi zarzucono jednak coś więcej niż same bzdety. Ministrowi Czumie same bzdety.
Przypomnijmy:
Podpisanie prze J. Kaczyńskiego zgody na płacenie przez Polskę za emisję dwutlenku węgla. Tusk się z tego częściowo wycofał, ale straty dla gospodarki będą.
Używanie TV jak własnego folwarku.
Używanie ABW jak własnego folwarku
Wżywanie CBA w podobny instrumentalny sposób.
Brak jakichkolwiek negocjacji społecznych ze słabszymi grupami nacisku jak nauczyciele czy pielęgniarki. Ustępowanie silnym grupom społecznym jak górnicy etc oraz związkom zawodowym.
Ukrywanie przychodów i wydatków poprzez brak konta bankowego.
Wielokrotne narażenie Polski na utratę wiarygodności w opinii międzynarodowej poprzez dziwne, niezrozumiałe zachowanie.
Pogorszenie relacji z Unią Europejską oraz Rosją.
Nadmierne podlizywanie się USA.
Przedłużanie stacjonowania polskiego kontyngentu w Iraku.
itd...
Mam jeszcze coś dopisać? Bo tyle to z pamięci a jak poszukam to będzie tego jeszcze 10 razy tyle.
Floyd / 2009-02-13 16:40 / Tysiącznik na forum
Tobie jak widać bardzo przeszkadza ABW i CBA, a mnie jakoś nie przeszkadza i nie czułem się zagrożony w TV też jakoś nie zauważyłem własnego folwarku, ale rozumiem że chciał byś aby to był Twój folwark i wtedy dopiero będzie OK Oczywiście zaprzeczysz i powiesz, że TV powinna być bezstronna, tylko co to znaczy? Coś mi się wydaje, że TV będzie bezstronna według Ciebie wtedy gdy będzie głosiła Twoje prawdy.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-13 15:10

Podpisanie prze J. Kaczyńskiego zgody na płacenie przez
Polskę za emisję dwutlenku węgla. Tusk się z tego częściowo
wycofał, ale straty dla gospodarki będą.

Właściwie to nie wiadomo co Kaczyński tak naprawdę podpisał w sprawie CO2. Widać było, że chciał się z tego później wycofać. Ostatecznie wiążącą nas umowę podpisał jednak premier. To leżało zresztą wyłącznie w jego kompetencjach.

Używanie TV jak własnego folwarku.

to już kwestia punktu widzenia i zwykłej nagonki medialnej

Używanie ABW jak własnego folwarku
Wżywanie CBA w podobny instrumentalny sposób.

Klasyczna nagonka - "Kaczyńscy robią zamach na wolność i demokrację". Wykorzystano przy tym sprawę pana doktora G - łapówkarza i pani Blidy - prowadzącej delikatnie mówiąc niejasne interesy z kopalniami.

Brak jakichkolwiek negocjacji społecznych ze słabszymi
grupami nacisku jak nauczyciele czy pielęgniarki. Ustępowanie
silnym grupom społecznym jak górnicy etc oraz związkom
zawodowym.

Rozmowy były różne i można to różnie oceniać. Obecnemu rządowi zarzuca się to samo, tylko atmosfera medialna jest mniej napastliwa:) Chociaż co bedzie niedługo, to dopiero zobaczymy:)

Ukrywanie przychodów i wydatków poprzez brak konta
bankowego.

W tym miejscu chyba żartujesz:) Nota bene Tusk konta też podobno nie ma.

Wielokrotne narażenie Polski na utratę wiarygodności w opinii
międzynarodowej poprzez dziwne, niezrozumiałe zachowanie.
Pogorszenie relacji z Unią Europejską oraz Rosją.
Nadmierne podlizywanie się USA.

To była tylko nagonka medialna - "dyplomatołki". Poprzedni rząd miał inną koncepcję prowadzenia polityki wobec Rosji. Czy mniej skuteczną od obecnego, to się niedługo okaże. Jak na razie obecny rząd ponosi same klęski, a stosunki z Rosją pogarszają się z miesiąca na miesiąc.

Przedłużanie stacjonowania polskiego kontyngentu w Iraku.
itd...

Obecny rząd wycofał wojska z Iraku i wprowadził je natychmiast do Czadu. Trudno tu dopatrzyć się jakiejś logiki. To była tylko propaganda dla tzw. pacyfistów.

Mam jeszcze coś dopisać?

Dopisz jeszcze ten słynny cytat z Ujejskiego "inni szatani są tam tam czynni" na podstawie którego zarzucono Kaczyńskiemu fundamentalizm religijny:) To już było adresowane tylko dla idiotów:)
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-13 15:48
Rany, co za żenada...z tego wynika, że cała Polska sprzysięgła sie przeciw biednemu Kaczyńskiemu! Jaka Polska, cała Europa! Same nagonki, każdy punkt to nagonka...Jak się nie ma argumentów za to same gafy, to się teraz nazywa nagonka?
Ty się dobrze czujesz? Przeczytaj to wszystko co napisałeś i zastanów sie nad tym za jaki "ciemny lud" robisz i dlaczego?
Czyli on taki wspaniały tylko jakoś nikt tego nie zauważył?

Ja bym jeszcze dodała włażenie bez wazeliny wiadomo gdzie ojcu dyrektorowi i bicie przed nim pokłonów...A z tą TVP to chyba kpisz? Nagonka bo wszyscy wiedzą że zrobił sobie prywatne media?
Wszyscy widzieli spoconego Urbańaskiego jak próbował powstrzymać polityków krytykujących PIS...wszyscy pamietają zdejmowane z anteny wiadomości (nawet w ostatniej chwili, bo prezes U się dowiedział) stawiające PIS lub prezydenta w niekorzystnym świetle...Pamiętamy polityków opozycji wyprowadzonych ze studia b o chcieli skrytykowac prezesa i jego działalność...TO BYŁY PRYWATNE MEDIA PANA KACZYŃSKIEGO. Tak samo jak prywatne NBP (pamięta pan jak pan Skrzypek nie znał prostych pojęć ekonomicznych?), prywatne służby (oczywiście to nagonka, że minister sprawiedliwości zanosił do niego wszelkie akta i razem z jeszcze paroma ustalali kogo należy aresztować?patrz-Blida)...
Obecny rząd ma o wiele lepsze stosunki z Rosją i nie tylko a wojska zostana wycofane oprócz Iraku także z kilku innych kontyngentów w tym roku, z Czadu też.
Posłuchaj czasem czegoś innego niż TV Trwam lub radio M, naprawdę nie popełnisz grzechu śmiertelnego a może nawet usłyszysz coś poza słowem NAGONKA...
I myśl samodzielnie, myślenie nie boli.
jur / 213.25.9.* / 2009-02-14 00:17
I znowu garść wypocin ptasiego móżdżka choć teraz występujesz jako ...lalunia.
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-16 15:38

| 213.25.9.* | jur
- o co ci chodzi? Chcesz wypisać znowu moje nicki? Smutno ci że nie potrafisz nic sensownego sam wymyslić więc czepiasz sie innych?
Masz jakieś problemy? Czujesz się gorszy od innych, więc inteligentna kobieta wywołuje u ciebie odruch pt "ratunku kobieta mnie bije"?
Czujesz z mojej strony jakieś zagrożenie i stąd ten ordynarny atak na innym i tym (mniej ale też) forum?
Sorry nic nie poradzę na twoje kompleksy a jak masz jakieś ciągi do szpiegowania to zostaw w spokoju komputer i idź się pogap przez "judasza", może któryś sąsiad akurat naniesie błotko na twoja wycieraczke, będziesz mógł się spełnić i donieść do spółdzielni...
Powodzenia.
issael / 94.254.203.* / 2009-02-13 16:18
lalunia .......... nie przesadzaj, to co napisałaś, wskazuje na niechęć do Kaczyńskiego, niekoniecznie uzasadnioną.
Jezeli spokojnie przeczytasz co POland napisał(a), to zauwazysz że odniósł(osła) się jedynie do wypowiedzi maxymili-ego, bardzo rozsadnie zresztą:)

to co ja zauwazyłem, a nie jestem w waszym kraju az tak długo, to pewna sztampa (rutyna argumentó)
to juz jest nudne

przynajmniej "rozmowa" pomiedzu maxymili-im a POland-em, jest jakas przyjemniejsza odmianą, padaja jakies argumenty i kontr argumenty, a nie jedynie sztampowe zarzuty i wyzwiska :)
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-02-13 16:01

włażenie bez wazeliny wiadomo
gdzie ojcu dyrektorowi i bicie przed nim pokłonów


TO BYŁY PRYWATNE MEDIA PANA
KACZYŃSKIEGO.


Posłuchaj czasem czegoś innego niż TV Trwam


naprawdę nie popełnisz grzechu śmiertelnego


zastanów sie nad tym za jaki "ciemny lud"
robisz i dlaczego?

Tak się dyskutuje na operatywakach fanklubu premiera?

myślenie nie boli.

Wiesz przecież, że nawet bardzo boli:)
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-16 15:47
Nie nie wiem. Bez bólu kończę 2-gi kierunek studiów.
A ty jakie masz osiągnięcia, że uważasz się za tak nieomylnego?

Ps.Nie trzeba należeć do żadnego fanclubu żeby wiedzieć co ma sens a co nie. I jedno nie ma na pewno, a nawet jest zagrożeniem dla demokracji i pokoju w Polsce, dopuszczenie Jarosława K do jakiejkolwiek władzy.
Ale nie obawiam się tylko spokojnie czekam, łykając ze wstydem kolejne kompromitacje, na zakończenie kadencji prezydenta. mam nadzieje że to będzie dobry poczatek końca PIS-u i znikną razem ze swoim narodowym socjalizmem...
Prometeusz23 / 79.187.205.* / 2009-02-13 18:45
A ja wam powiem, że Pis jak był u władzy, to owszem, wszelkie "służby specjalne" były bezzasadnie wykorzystywane do prywatnych gierek Pana Jarusia Kaczusia:).

Ile afer media podejmowały, ile problemów na światło dzienne wyszło?
Teraz jest spokój, gdyż PO, potrafi się opanować!
Za jedno Pana Kaczkę lubię, za stanowisko co do Rosji i obronę Gruzji. O tym, to już wszyscy chyba zapomnieli?!

Nie jestem fanem Kaczek, jednak w tym ich popieram.
To samo Po robi, lecz już nie z taką charyzmą. A szkoda. Cały świat głaszcze i głaszcze Rusków, zamiast dać im kopa w dupcię, palnąć ciupaską przeze łeb.

A Ruskie wykorzystują głaskanie, by omijać interesy innych krajów (przede wszystkim Polski), tylko po to, by dyktować innym co mają robić i jak.

Pis jak i Kaczuś taki dobry i wspaniały??
Opamiętajcie się, obrażacie ponad 60% Polaków!!! Polaków, którzy stoją za PO, gdyż widzą autentyczną pracę rządu! AUTENTYCZNĄ, a nie mydlenie oczu obietnicami i wizjami, jak to było za Pis-u.

Kiedy ostatnio nastąpiła dymisja ministrów jeden po drugim? Nie wszystkie tzw. "reformy" są dobre i pozytywnie odbierane przez "naród". Jakbym to Ja miał kasy jak lodu, i teraz, ktoś chciał mnie opodatkować bym połowę oddawał wujowi Samowi, to bym tak samo reagował co obecni bogacze.
Zauważmy, iż za PO znalazło się nagle ponad 20 MILIARDÓW ZŁOTYCH!!! Czy tak bardzo uwielbiane Kaczorki, znalazły KIEDYKOLWIEK takie oszczędności??

Owszem, nie podoba mi się pomysł podniesienia diet posłom, to od tego należałoby zacząć cięcia. Jednak to jest jeden wielki "klub bogacza" i nie dziwię się, że zmian nie ma w tym, doputy dopuki nie zmieni się radykalnie pokolenie posłów. Muszą wejść tam nowi, młodzi ludzie, niezwiązani żadnymi układami, żadnymi aferami, niczym. Znający się na konkretach a nie na wszystkim i niczym.
Jeśli znajdą się fachowcy tak jak w każdej dziedzinie czy gospodarki, czy życia codziennego, to są REALNE szanse na PRAWDZIWE I TRWAŁE zmiany.
Zamiast się obrzucać zbędnymi argumentami i kontrargumentami, przyjrzyjmy się naszej walucie, która z godziny na godzinę słabnie, a My musimy płacić za wszystko coraz więcej!
Jak macie tak wspaniałe wspomnienia po rządach Szacownego Kaczorka, to może spytajcie się jego, jak pomoże on złotówce?! Gwarantuję Wam, że nie ma zielonego pojęcia o finansach!Och, przepraszam, wydawanie kasy to też finanse... więc jednak lekko zielone pojęcie ma:/.
UPRzejmy / 89.187.228.* / 2009-02-14 13:51
"Opamiętajcie się, obrażacie ponad 60%
Polaków!!! Polaków, którzy stoją za PO, gdyż
widzą autentyczną pracę rządu! AUTENTYCZNĄ, a
nie mydlenie oczu obietnicami i wizjami, jak to
było za Pis-u."

nie rozsmieszaj mnie, oto obietnice PO z ktorych sie wycofano, albo zrobiono na przekor:
- podatek liniowy (zarzucono prace, zastanawiaja sie nad podniesieniem! stawek)
- podatek belki (zastanawiano sie jak opodatkowac polisy)
- dziedziczenie emerytur, obiecano, a zabrano nam wszystkie pieniadze
- obnizka podatkow, a podniesiono akcyze na alkohol i samochody, od 2010 podniesiona skladka sdrowotna
- normalnosc, a ciagle tylko klotnie (np. o samolot), afery i dymisje
- tanie panstwo, a peru kosztowalo 1,5mln
- reforma szpitali z sawicka i jej "atrakcyjnymi lokalizacjami"
- prezydent slupska, 8 zarzutow, broniony przez Tuska i Czume
- minister sprawiedliwosci (Cwiakalski) ktory wczesniej bronil najwiekszych przestepcow w Polsce

to tylko wierzcholek klamstw PO
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-16 15:52
Nie wymieniłeś żadnych kłamstw. Nie udało ci się. Zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy, PIS już jest kłamca, oszustem i hipokrytą, PO rządzi dopiero rok i rzeczy, które mówi kłamstwami będą dopiero za 3 lata...Na razie to są obietnice...
Pomyśl czasem zanim coś napiszesz.
Powodzenia.
AK51 / 77.253.14.* / 2009-02-17 13:07
PiS zrobił dużo, a zrobiłby o wiele więcej gdyby nie torpedowano wszystkiego co tylko możliwe przez PO i Tuska który myśli tylko o tym jak zostać prezydentem i wszystkie jego poczynania są z tym związane , a nie to czy w Polsce będzie lepiej.PiS też krótko rządził ,i nie zdążył udowodnić czy to prawda.
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-17 13:21

PiS zrobił dużo
- np co?

zrobiłby o wiele więcej
- np co?

torpedowano wszystkiego co tylko możliwe przez PO i Tuska
- a co PIS obchodził o PO i TUSK? Miał większość w sejmie, rząd, swojego prezydenta i był u władzy. PO mogło w ogóle nie przychodzić na posiedzenia sejmu i tak Jarosław zrobiłby wszystko co by chciał...Kto ci takich głupot naopowiadał?

Tuska który
myśli tylko o tym jak zostać prezydentem
- i bardzo dobrze, bo kolejnego "zamachu" w Gruzji, Irasiad-a, kartofla, czy "spieprzającego dziada" nie zniosę...Niech sie stanie, jak najszybciej! Ktoś musi ratować honor naszego kraju.

PiS też krótko rządził
- i to też jest wina PO?

nie zdążył udowodnić czy to
prawda.
- zdążył udowodnić że jest nawiedzonym tyranem (ilu to z jego partii wyleciało mądrych ludzi bo chcieli mieć swoje zdanie?)widzącym dookoła wyłącznie wrogów narodu i SB-ków, a także agentów...Zdążył też udowodnić że kłamie i wykorzystuje ludzi do podniesienia swoich słupków (np Gilowska czy Religa - a i tak nie pomogło...)
Zdążył udowodnić wystarczająco duzo żeby mu już nigdy nie dano drugiej szansy...
p************ / 82.210.157.* / 2009-02-14 20:24
Alternatywą jest tylko uderzenie asteroidy. Dużej asteroidy;p

Najnowsze wpisy