Forum Prawo - porady i tematy

Czworo lekarzy zatrzymanych pod zarzutem korupcji

Czworo lekarzy zatrzymanych pod zarzutem korupcji

Wyświetlaj:
ortopeda z N.Sącza / 212.244.115.* / 2007-04-25 16:49
Postawą uzdrowienia sytuacji jest znormalizowanie wynagrodzeń, a nie tak jak obecnie, że zarabiam 1500brutto i mam być zadowolony, że pracuję. Jest wielu, dla których parę papierków stanowi kąsek nie do pogardzenia, dziwicie się?
Ja nie biorę, nawet jak mi wciskają - i czekam, jak w najbliższej przyszłości się to wszystko nie zmieni (nie chodzi tylko o pieniądze) to ewakuuje się na zachód. Jeden ortopeda mniej - co to dla Kaczorów,. pozdrawiam
Konrad157 / 83.7.230.* / 2007-04-30 12:17
Nie martw się, na wstępie należy przypomnieć, że jako lekarz masz możliwość wyjechać za granice, fakt, że nie jest to żadne rozwiązanie, ponieważ po co te lata nauki i wyrzeczeń żeby teraz jechać na zachód za chlebem i godnym życiem. To jest absurd tego kraju, że w ogóle do takiej sytuacji dochodzi. Ja obecne jestem jeszcze w gorszej sytuacji, bo absolwent wydziału prawa i administracji ze specjalizacją jako rzeczoznawca majątkowy nie mam szans pracować w swoim zawodzie poza granicami Polski, dodatkowo pracując w jednej z większych firm krakowskich mam szefa który ma średnie wykształcenie, w ogóle nie zna języka obcego a w dodatku komputerem posługuje się na poziomie klikania myszką – dzięki znajomością jest moim przełożonym - moje poczucie wartości jest niższe niż zero. Na tym tle lekarz wcale nie wypada źle.
1jim / 194.116.193.* / 2007-04-25 18:25
niskie zarobki (rzeczywiście skandalicznie niskie) to jest jeden problem ale one dotyczą głównie poczatkujacych "w fachu" i chyba w mniejszej mierze dotyczą tych którzy "biorą" a co za tym odrębnym- drugim problemem jest korupcja w służbie zdrowia. W mojej ocenie nie powinni sie nią zajmować prokuratorzy w asyście antyterorystów a wystarczy sprawny aparat skarbowy. Jeśli jak to ostatnio policja chwaliła się sukcesem przyłapania docenta z Krakowa, który w czasie 3 godzin przyjął "trzy korzyści majatkowe" to łatwo policzyc jakie tenże pan uzyskiwał dodatkowe nieopodatkowane, puki co, dochody. Według mego zgrubnego szacunku musiała to być kwota znacznie przekraczająca 100 tys rocznie - to są pieniadze które w normalnym państwie trudno byłoby wydać bez wyraźnych zewnętrznych oznak zwiekszonych dochodów, które kolokwialnie mówiąc powinny mieć pokrycie w PIT-cie , problem tzw koperty jest tak nagminny że wymaga TEŻ zmiany mentalności po stronie dających
gg / 83.13.62.* / 2007-04-25 13:04
ciekawe jak ZUS kontroluje prezesów z wielkimi wypłatami i często chorującymi ................. osoby prowadzące działalność płacą składki i dostają zasiłki od kwot 1 500,00 a prezesi od 20 000,00 i więcej ............ śmieszni jesteście ........
optymista / 83.12.235.* / 2007-04-25 12:14
Część lekarzy wyjechało, resztę nam zamkną za łapówki i będzie klawo...

Najnowsze wpisy