Forum Forum prawnePracy

Czy bezrobotny może dorabiać do zasiłku dla bezrobotnych

Czy bezrobotny może dorabiać do zasiłku dla bezrobotnych

Karolek12 / 2012-04-18 13:17
Zasiłek dla bezrobotnych w moim mniemaniu jest kpiną z ludzi , przecież nie da się wyżyć za takie pieniądze jakie oni dają... czy jako osoba bezrobotna pobierająca zasiłek dla bezrobotnych może dorabiać na przykład na umowę zlecenie?
Wyświetlaj:
Parana / 2013-06-27 12:40
Dlatego bardzo ważną rzeczą bedą na zasiłku jest to a żeby nie podpisywać żadnych umów ani umowe zlecenie, ani umowe o dzieło. Dlaczego , a no dlatego ze zaraz się do takiej osoby doczepią!! Ja od trzech meisięcy chodże do urzędu pracy z pytaniem czy w końcu dostanę jakąś pracę, jedyne oferty jakie mi dają to albo praca w fast foodach , albo też słysze bardzo często , że przykro mi ale dla Pana pracy nie ma.. i tak w kółko , a człowiek popopada powoili w dperesję...
wiwan / 2013-06-27 13:09
To nie jest kwestia ani zasiłku dla bezrobotnych ani 'doczepiania się', ale tego, że są ustawowo uregulowane kryteria, jakie należy spełnić by uzyskać/posiadać status bezrobotnego. Chodzi tu również o kryteria dotyczące uzyskiwania dochodu/dorabiania w zakresie jego źródła/rodzaju lub wysokości.

Zaistnienie faktu niespełnienia któregoś z tych warunków skutkuje pozbawieniem statusu bezrobotnego i tyle.
Co więcej bezrobotny ( ponownie dodam, że bez znaczenia czy z prawem czy bez prawa do zasiłku ) ma obowiązek PUP o tym fakcie powiadomić.

Wynika to ( w zakresie dorabiania ) z art.2, ust.1, pkt. 2 z doprecyzowaniem w ppkt. e) i h)

oraz ( w zakresie pozbawiania ) z art. 33, ust. 4

USTAWY
z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
szklarek / 2012-04-18 13:39
Może uzyskiwać niektóre przychody do wysokości 1/2 płacy minimalnej, ale nie dorabiać-czyli nie mogą to być przychody z dzieła, zlecenia itp.
Pozostaje więc dochód z najmu albo małego handelku na allegro.
Dochody kapitałowe bez limitu- ale jedynie z lokat bankowych.

Najnowsze wpisy