Forum Forum pracyDokumenty

czy dodac stan cywilny w CV?

czy dodac stan cywilny w CV?

prawiemama23 / 2013-03-29 09:43
Jestem panną, no i nie wiem czy to lepiej czy gorzej przy szukaniu pracy... I czy powinno się zamieszczać takie informacje w cv?
Wyświetlaj:
sofcik / 2013-04-03 11:00
a co to ich obchodzi jaki mam stan cywilny? ja na Twoim miejscu bym nie pisala:)
trafka / 2013-04-03 10:59
a powiedzcie mi umieszczanie forki w cv jest wymagane? nie mam za ladnego zdjecia wiec wolalabym nie dodawac:)
szklarek / 2013-03-29 10:31
Na dwoje wróżyła. Na pewno NIE ma takiego obowiązku, a pracodawca NIE ma prawa żądać odpowiedzi.

Na pewno powinno się starać podawać jak najmniej informacji nie związanych z kompetencjami/wykształceniem. Każda informacja prywatna nawet podświadomie jest brana pod uwagę. Tylko czy daną informację rekruter uzna za atut ?

Przykład- 40 letnia panna- ok. mobilna, bezdzietna, z drugiej strony- co z nią "nie tak" ? Paskudny charakter ?
Będzie bardziej oddana pracy, czy wręcz przeciwnie jest wieczną nastolatką, i już o 14.00 myśli o wieczornym...karaoke ;-)
witasek / 2013-03-29 10:30
Oczywiscie, że data urodzenia jest wymagana, adres zresztą też.
stan cywilny faktycznie można sobie odpuścić..
fibro / 2013-03-29 10:29
nie umieszcza sie stanu cywilnego w cv, tak samo zazwyczaj daty urodzenia sie nie podaje i adres tak na dobra sprawe nie jest konieczny.

Najnowsze wpisy