Forum Forum prawnePracy

Czy drugi kierunek studiow liczy sie do lat pracy

Czy drugi kierunek studiow liczy sie do lat pracy

zagubionaWprawie / 89.101.143.* / 2010-02-15 12:29
Witam serdecznie,

Przed dwoma laty ukonczylam dzienne studia magisterskie. Po nich rozpoczelam dzienne studnia licencjackie. Po pierwszym roku drugiego roku studiow licencjackich poszlam na urlop dziekanski. Po uplywie urlopu dzienkanskiego ukonczylam 26 lat (wrzesien 2009). Miesiac temu dostalam pismo o skreslenie z listy studentow - z przyczyn ode mnie niezaleznych nie moglam sie stawic na uczelni w wyznaczonym terminie. Bardzo prosze o informacje czy czas drugich studiow liczy mi sie do lat pracy i jesli tak to w jaki sposob. W trakcie zarowno pierwszych studiow jak i drugich pracowalam tylko dorywczo.

Dziekuje za rade.
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-02-15 13:14
Nie wiem czy to pocieszające, czy nie, ale nie ma fakt skreślenia i w ogóle studiów żadnego znaczenia gdyż jesteś osobą urodzoną po 31.12.1968 r.. 'idziesz' nowym trybem i oraz nie pozostawałaś w ubezpieczeniu emerytalnym przed 1.01.1999r ( zaczęłaś 1 studia później) fakt studiów i lat nieskładkowych (jak dawniej) nie ma znaczenia. Nie liczą się już tobie 'lata pracy' a jedynie wysokość zgromadzonych składek.
zagubionaWprawie / 89.101.143.* / 2010-02-15 14:14
Czy mozesz troche wiecej napisac o tym starym i nowym trybie. Nie zabardzo wiem o co w tym chodzi.

Najnowsze wpisy