Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy Fundusze Akcyjne dadzą zarobic

Czy Fundusze Akcyjne dadzą zarobic

czupryn4 / 2008-09-28 09:30
witam serdecznie proszę o poradę i komentarz posiadam same fundusze akcyjne AIG oraz LM ok 60 tysi w chwili obecnej jestem ok -40% czy sądzicie że fundusze akcyjne dadzą jeszcze zarobić jeśli tak to waszym zdaniem kiedy i czy wogule warto inwestować w chwili obecnej w fundusze inwestycyjne może jakaś alternatywa na trudne czasy. jak sądzicie w jakim czasie fundy mogą odrobić stryaty rzędu -50proc czy są to długie lata jeśli tak to czy jest sęs w takie fundusze jeszcze inwestować dziekuję wszystkim ps czy ktoś ma pomysł na inwestycje 30 tysięcy dziękuje pozdrawiam
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-09-28 20:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prosta matematyka: jak spadło o 50% - z 10 do 5, to o ile musi urosnąć, aby odrobić? 100%, co nie? Spodziewasz się takich wzrostów indeksów przez najbliższe 2-3 lata? W fundusze akcyjne zawsze warto inwestować - W DOBRE i zgodnie z planem. Moja strategia jest prosta - im mniejsze ryzyko dużych spadków, tym więcej mam akcji - np. 18 września podwoiłem pakiet LM Akcji kupując jednostkę za 290,10 zł. Jak W20 spadnie poniżej 2000 to znowu podwoję - jak mam kupować akcje co kwartał, to wolę w lokalnych dołkach, bo zakładam horyzont inwestycyjny minimum 5 lat - no chyba, że dużo urośnie, wtedy sprzedaje część akcji albo całość.

Gdy złapała bessa a siedziałeś na akcjach to nie ma dobrego rozwiązania - możesz to trzymać licząc na zarobek rzędu 50% (optymistycznie) przez kilka lat, dokupić nie możesz, nic nie możesz - jesteś ugotowany, nie ma dla Ciebie dobrych rozwiązań.
mac78 / 79.97.90.* / 2008-09-28 12:58
Bank Zachodni FA 5 tys.FE to samo Jak urośnie mozna dokupić jak nie to czekamy ( alternatywą jest tylko praca bo na zyski to sobie trochę poczekamy ale jak nie uczestniczysz to mogą cię ominąć ) Ja to traktuję jako III filar i aktywa które uwiarygodnią mnie dla banku
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy