Forum Forum dla firmOprogramowanie

Czy intranet usprawni działania w firmie?

Czy intranet usprawni działania w firmie?

krzysztof1862 / 37.209.145.* / 2013-03-03 17:16
mam takie pytanie, czy korzystanie z intranetu i programów typu: http://www.biurokrator.pl niesie ze sobą korzyści w praktyce? czytałem, że dzięki takiemu oprogramowaniu można zaoszczędzić czas i usprawnić działania oraz komunikację w firmie, czyli szybciej informacje docierają do określonych pracowników, ograniczona jest praca papierkowa itd., czekam na Wasze opinie i uwagi
Wyświetlaj:
Jerzy Wachowiak / 2013-07-30 09:41
Różne firmy mają różne preferencje. Z naszego doświadczenia z firm IT, gdzie takie rzeczy są od lat, wynika, że trudno jest np. prowadzić dłuższy czas wewnętrznego bloga albo wewnętrzną stronę projektu u klienta ala Facebook. Zarząd też posyła raczej maila do wszystkich bo jest to gwarancja, że zostanie natychmiast przeczytany.


Współdzielenie plików jest oferowane ostatnio bezpłatnie dla każdego przez Microsoft i Google, w wypadku nowszego windowsa wygodnie zintegrowane z system operacyjnym na laptopie i obowiązkowymi appsami na smartfon i tablet.


Dzisiaj się pracuje na okrągło z każdego miejsca, o każdym czasie i każdego urządzenia (laptop, tablet, smartfon). Najlepiej sprawdzają się w intranecie rzeczy przyspieszające obieg spraw w firmie, które i wieczorem z domu się obrabia, takie jak wnioski urlopowe, rejestracja czasu pracy, wszelkie rezerwacje zasobów pod spotkania, wszystko wokół delegacji, wyposażenie pracownika, helpdesk wewnętrzny zamówienia wewnętrzne, logistyka marketingu, zatwierdzanie faktur kosztowych, książka adresowa pracowników i struktury, ... ( http://servicefirst.pl )


Inną kwestią jest administrowanie intranetem, które bywa wcale nie łatwe jak jest trochę więcej pracowników i mają różne uprawnienia do działania i widzenia pewnych spraw (nie każdy ma prawo widzieć wszystko!). Najlepiej, gdy robi to dostawca intranetu jako jedna paczka z udostępnianiem systemu przez internet w trybie SaaS. Taka oferta to równowartość jednego do dwóch biletów na komunikacji publicznej na pracownika i miesiąc.
A_Moryson / 85.221.143.* / 2013-05-28 11:20
Zdecydowanie tak, system intranetowy pozwala osiągać przewagę nad konkurencją, pod warunkiem że jest odpowiednio dopasowany dla określonych potrzeb. Ja osobiście mogę polecić system bs4 intranet. Duża konfigurowalność pozwala dopasować go do specyfiki działania przedsiębiorstwa z niemal każdej branży.
olivier / 89.229.9.* / 2013-03-25 18:42
moim zdaniem jak najabrdziej. i to właśnie biurokrator.pl - stosujemy go u nas w firmie. Ma bardzo wiele różnych zastosowń: np działa jak chmura danych czy wirtualny dysk, to opcja, którą akurat ja sobie cenię, bo po zalogowaniu mam od razu dostęp do wszystkich ważnych dokumnetów i np jak klient na spotkaniu zadaje mi jakieś pytanie to od razu mogę mu pokazać prezentację czy coś... fajne jest także dodanie modułu komunikacji- w poprzednim intranecie nie mielismy takiej opcji i to było słabe
satno / 78.30.102.* / 2013-03-18 18:39
rozmowy w 4 oczy nic nie przebije - to wiadomo, ale jednak codziennie trzeba wydać jakieś dyspozycje, które nie wymagają kontaktu w 4 oczy, więc wydaję mi się, że takie coś jak Biurokrator.pl jest bardzo dobrym rozwiązaniem i pozwala usprawnić pracę, najważniejsze, żeby oprogramowanie było dostosowane do charakterystyki firmy i powinno być ok
bang_bang / 2013-03-04 10:16
napewno mozna zaoszczedzic pod warunkiem ze kazda osoba z tego korzysta. Pamietaj ze taki program to tez sa koszty dla firmy. Moim zdaniem itak nic nie przebije rozmowy w 4 oczy i ustalenie wszytsckich odpowiednich spraw osobiscie

Najnowsze wpisy