czy inwestować

Piotrass / 83.20.254.* / 2006-10-30 16:39
Mam taki problem posiadam 10tyś. gotówki i zastanawiam sie gdzie bym mógł te pieniadze zainwestować i czy wogóle gdzies moge zainwestować na okres 5 , 6 miesięcy
tak aby procent zysków osiagnoł 8-10 % ponieważ na wiosne zaplanowałem remont mieszkania i te pieniądze beda mi potrzebnei zastanawiam sie zatem czy ma sens je gdzieś lokować na tak krótki okres.
Prosze o porade czy istnieje takie rozwiązanie które rozwiązało by mój problem i spowodowało by ze pieniądze nie lezały by bezczynnie w domu
Z góry dziekuje
Wyświetlaj:
cynik9 / 81.164.115.* / 2006-11-04 01:23
Ja bym sie przede wszystkim sie upewnil czy od nowego roku nie zmieniaja sie przepisy vat na cos co potrzebe do remontu mieszkania wiosna i w razie czego kupil to awansem......Niezaleznie od tego, nie wiem czy marny net 1-2% ktory zarobisz w 5 miesiecy na lokacie bankowej, minus pewnie podatek Belki i wszystkie koszty, bedzie warty zachodu. Do wiosny ruch cen, zwlaszcza rzeczy zwiazanych z importem (farb) ma szanse zjesc zjesc go w calosci, zwlaszcza gdy np. zloty sie oslabi z odejsciem Balcerowicza w styczniu czy z obsunieciem na gieldach (Iran?)
A juz na pewno cokolwiek robisz - daj sobie spokoj z jakimikolwiek posrednikami.
analityk / 2006-10-30 23:43 / portfel / Bywalec forum
na tak krótki okres jest sens lokować , ale nie w programy inwestycyjne
mojemiasto15 / 2006-10-30 22:15
Witam. Jestem doradcą finansowym. Prosze o kontakt tel. 502831342 lub o podanie kontaktu do siebie. Zaproponuję najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam Robert
wojcher / 2006-10-30 20:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Twoje wymagania są równe conajmniej pobożnym życzeniom. Inwestując musisz sobie zadać dwa pytania:
1. Ile chcesz zarobić (to już wiemy)
2. Jakie ryzyko jesteś gotów ponieść czyli ile możesz stracić (tego nie wiemy).
Jeśli się określisz co do ewentualnej straty to można zacząć coś kombinować i przy tak postawionym warunku "1" MOŻE uda się to zrobić
Tomwic / 2006-10-30 16:49 / Bywalec forum
Terminowa lokata bankowa, z gwarantowanym oprocentowaniem.
W takim terminie nie ryzykowałbym niczego innego
pocominik / 83.24.206.* / 2006-11-04 21:06
dokładnie a dodam jeszcze ze jeden bank którego_nazwy_nie_wspomne ma taką 10 dniową (kapitalizacja co 10 dni) która wydaje mi sie najlepsz do tago celu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy