Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy istnieją fundusze walutowe??????

Czy istnieją fundusze walutowe??????

somoja / 83.6.235.* / 2007-08-17 16:41
Jestem w posiadaniu pewnej sumy dolarów i chciałabym je sensownie zainwestować. Czy istnieją fundusze walutowe? Jeśli tak, to proszę o jakieś namiary bądź informacje w jaki sposób ich szukać? Dziękuję i pozdrawiam Somoja.
Wyświetlaj:
mario30 / 2007-08-17 17:35
Tak. Są to fundusze rynku pieniężnego (nieskarbowe fundusze rynku pieniężnego) i fundusze gotówkowe. W obydwu przypadkach można wyróżnić wśród nich f. inwestujące w określoną walutę zagraniczną.

Niestety, do tej pory nie miałem z nimi do czynienia, więc nie jestem w stanie wskazać Ci żadnego przedstawiciela tej grupy funduszy.
Znam jedynie Millennium Fundusz Inwestycyjny Otwarty Dolarowa Lokata - f. papierów dłużnych. Sprawdź go, może to coś czego szukasz.
Pozdrawiam!
oreiro / 78.152.0.* / 2007-08-17 17:14
Witam.Franklin Templeton i Merrill Lynch posiadają w ofercie funduszu mi.in. w USD.POZDRAWIAM
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy