Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy jeszcze wycofywac się czy przeczekac?

Czy jeszcze wycofywac się czy przeczekac?

szumiaca_brzoza / 87.96.25.* / 2007-08-08 10:16
Byłam na 3 tyg urlopie, a teraz po powrocie okazuje się, że wszystko spada na głowę.
Struktura mojego portfela to:

W programie typu polisowego mam ulokowane 35% wszystkich środków (z mozliwością bezkosztowej zmiany struktury portfela):
- ING Selektywny Plus 20%
- DWS Zrównoważony 20%
- DWS Top 50 20%
- LM Akcji 20%
- AIG Akcji 20%

poza tym 45 % srodków bezposrednio w funduszach:
- Millenium Zrównoważony 20%
- Arka Zrównoważony80%

oraz kolejne 20% na krótkoterminowych lokatach oraz kontach.

Nie bardzo wiem co zrobic z Funduszami, do tej pory zawsze bralam "na przeczekanie", ale moze nalezaloby jadnak zareagowac na trwajace zmiany. Zasnatawiam sie nad przesunieciem srodkow (w programie polisowym) moze do fund. stabilnych na jakis czas. Zaznaczem, ze srodkow z funduszy nie bede potrzebowala przez dluzszy okres czasu. Moze maci jakies sugestie?
sebastian.drutowski / 2007-08-08 11:42 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Portfel jest dość ciekawie pomyślany, jednak wprowadził bym w nim pewne zmiany, aby zwiększyć bezpieczeństwo inwestycji. Przede wszystkim pozbył bym się obu DWS (akurat te fundusze nie słyną z dobrego zarządzania) i minimalnie zmniejszył udziały w AIG Akcji na rzecz ING Selektywnego oraz jakiegoś funduszu stabilnego wzrostu (to w pierwszej części portfela). W drugiej części ograniczył bym nieco udziały w Arce i pozbył się f. Millennium na rzecz jakiegoś funduszu aktywnej alokacji.

Część A:
- ING Selektywny Plus 35%
- F. Stabilnego wzrostu 30% (coś z oferty: Seb 4, CU Stabilnego inwestowania, Top Funduszy Stabilnych Skarbca)
- LM Akcji 20%
- AIG Akcji 15%

Część B:
- Aktywna alokacja 40% (coś z oferty: Uni aktywna alokacja, Allianz aktywnej alokacji, Skarbiec Ochrony Kapitału, Cu Ochrony Kapitału Plus - pod warunkiem, że w stabilnym wzroście nie będzie nic z oferty Cu)
- Arka Zrównoważony 60%

Część C:
20% Lokata

Te zmiany nie byłyby tylko na czas korekty, ale już docelowe. Część z nich można by już przeprowadzić teraz, podczas obecnego odbicia na giełdzie, pod warunkiem że nie jest Pani w tym momencie na minusie. Z moich kalkulacji wynika, że przy takim podziale jak zaproponowałem ma Pani portfel podzielony mniej więcej po połowie: 50 % (lokata, aktywna alokacja i f. stabilnego wzrostu) oraz 50% (f.akcyjne i zrównoważone). Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy