Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy już czas sprzedać fundusze akcji?

Czy już czas sprzedać fundusze akcji?

Money.pl / 2007-08-17 13:50
Komentarze do wiadomości: Czy już czas sprzedać fundusze akcji? .
Wyświetlaj:
wiseman / 62.111.175.* / 2007-08-17 14:46
W życiu! Sprzedawać, żeby stracić? Nie lepiej poczekać, przeczekać i sprzedać przyzwoicie? Albo się inwestuje i przyjmuje ryzyko, albo się pcha w skarpetkę. To jest właśnie ryzyko. Trzeba przeczekać proszę państwa. Panika powoduje większe spadki, ot co.
Rastlin / 83.24.172.* / 2007-08-17 19:49
A nie lepiej sprzedać gdy jest widmo spadków a dokupić jak zaczyna rosnąć? Tak chyba wiecej zyskasz. No o ile podatek belki ne zje większośći, ale po tem też trzeba go płacić.
e-kler / 80.252.2.* / 2007-08-17 14:12
Pora sprzedac i miec spokoj z glowy. Kto czeka ryzykuje ze niewielie zyska, albo duzo straci.
Sprzedac i czekac na spokojne dlugie odbicie. Na swiecie gieldy traca ostro, azja, stany, rynek kredytow i nowych budow sie zalamuje to zle wrozy. U nas ceny spolek byly zawyzone i jszcze sa! Niepewnosc polittyczna i proby strrowania gospodarka nie wroza dobrze.
gruby gucio / 157.25.157.* / 2007-08-17 15:34
odradzam takiego doradztwa.
Rafał_ / 217.17.38.* / 2007-08-17 14:51
Jaka niepewność polityczna??? Nawet gdyby Bracia trafili za kraty to nie wpłynęłoby to na spadek cen akcji. Najwyżej na wzrosty :-) Rządom koalicji można oddać jedno - ryzyko polityczne spadło u nas do zera...
ehh / 142.151.184.* / 2007-08-17 14:26
do cholery skad u Was takie czarne scenariiusze? przede wszystkim gospodarka swiatowa rozwija sie w tempie 5% rocznie, a to ze Ameryka zwolnia jest wiadome od dawna i bylo wiadome, ze ta bomba z nieruchomosciami predzej czy pozniej wybuchnie. To byla tylko kwestia czasu. Nie ma zadnych racjonalnych uzasadnien dla spadkow na wszystkich gieldach swiatowych, Absolutnie zadnych. Poza jednym - globalna histerią. Strach wziął górę. Czasem ciezko jest zrozumiec dlaczego. Zapewne globalne media, ktore rzucily sie na sensacje jak hieny podgrzewaja temperature kreujac apokaliptyczne wizje. Ludziom puscily nerwy i tyle. Zrelaksujcie się, bo sami wpędzacie sie w doly. Sami prowokujecie tę sytucję, wpisujac sie w ten histeryczny trend. Wiecej luzu i odwagi. Na kazdy kryzys reagujecie ucieczka, bo w telewizji cos powiedzieli?
GAS / 212.2.101.* / 2007-08-17 16:03
Co ma do rzeczy tempo rozwoju gospodarki światowej, jeżeli akcja jest wyceniana na sto razy tyle co zysk z tej akcji to jest ona zbyt droga. Na papierach dłużnych można zarobić bez większego ryzyka około 6%, jeżeli zysk na akcje nie jest przynajmniej na poziomie 9% to są one zbyt drogie i tyle.
czytający / 83.30.26.* / 2007-08-17 17:06
dobrze powiedziane
ehh / 142.151.184.* / 2007-08-17 18:56
gadanie,,, to ze wartosc ksiegowa przedsiebiorstw ma sie nijak do wyceny na parkiecie tez jest wiadomym od zawsze,,, wiec Ameryki w tym komentarzu nie odkryles... ja mowie o obecnej sytuacji i o powodach obecnych spadkow, ktore sa irracjonalne moim zdaniem. Trzymajmy sie tematu i faktów. Chcesz gadac o wycenie spolek na poszczegolnych parkietach i o PRAWDOPODPOBNYCH ZDARZENIACH W BLIZEJ NIEOKRESLONEJ PRZYSZLOSCI (cos gdzies kiedys itd...) to umowmy sie na inne forum... choc takie gdybanie... sensu wielkiego nie ma... Co ma rozwoj gospodarki swiatowej do rynkow kapitalowych? dla mnie bardzo duzo w dluzszej perspektywie.... dla Ciebie nie ma nic wspolnego hmm... no w kazdym razie to Twoja opinia i kazdy ma prawo do wlasnego zdania. Pozdrawiam serdecznie
ehh / 142.151.184.* / 2007-08-17 14:49
to tego, Londyn, Paryz, Niemcy, Hiszpania, Wlochy... wszystko ponad 2% na plusie... odreagowuja wczorajsze histeryczne zachowanie. Jak stwierdzilem: to tylko irracjonalny strach. Zwykla panika podgrzewana przez nieodpowiedzialne media. Naszym zajacom (byki i niedzwiedzie to chyba w tym kontekscie okreslenie na wyrost :-)) potrzeba troche czasu jak widze zeby zrozumiec sytuacje i przestac panikowac.
Wiechs / 87.205.206.* / 2007-08-19 23:02
Pocieszaj się, a fakty mówią za siebie. Kupiłeś kotka za milion i jesteś milionerem. Ale aby go chcesz sprzedać, choćby po kosztach, to możesz, tylko pod warunkiem, że kupisz dwa pieski po pół miliona. Jak za dużo się pojawi chętnych do sprzedaży to milion pęka jak bańka mydlana, ale kotek zostaje.
teoretyk-praktyk / 2007-08-17 14:07 / portfel / Toddler giełdowy
Niech się leje krew, niech ludzie sprzedają i raczej nie powinni liczyć na dobrego wujka, który wyrzuca pieniądze na dożywianie dzieci, bo jakiś koleś źle zainwestował na giełdzie. Lepiej niech koleś nauczy się inwestować a nie gadać od rzeczy w stylu będzie interwencja rządu na rynku akcji. Taka interwencja nie jest w ogóle potrzebna, a jak już to pojawia się ona to przy 40% korekty co może mieć jakiś sens, społeczny raczej bo i tak kresem krekty sa zdrowe fundamenty i sytuacja techniczna na innych rynkach. Zatem wyłożenie pieniędzy nie ma najmniejszego sensu rynek powinien się oczyścić sam. Lepiej zachować na stypendia dla zdolnej młodzieży, która lepiej poprowadzi fundusze akcji albo przyspoży większy dochód narodowy. Albo wyłożyć w infrastrukturę. Zamiast wywalać 30 mld w błoto to można zrobić 15000 km autostrad. Zatem może być głęboka korekta bo raczej bessy nie będzie po wynikach z usa (PKB w II kw. wyraźnie przyspieszyło, chyba, że jest to chwilowy efekt). Zatem niech ludzie fundusze sobie sprzedają, co mają, robić, nie zrobią teraz, to zrobią szybciej później i będzie większa panika i wieksze spadki. Zasięg obecnej korekty to 40-50%. W grudniu lub w połowie stycznia nie powinno być już po niej śladu a pieniądze odzyskane, o ile nie będzie potężnego tąpnięcia w październiku jak się okaże, że pkb jednak znacznie zmalało i nic już nie utrzyma wzrostów w usa. Zatem spadki na gpw będą spowodowane głównie odpłynieciem 20-50% kapitału z giełdy warszawskiej na rynki bazowe a przypływ z kraju bedzie niewielki w stosunku do tego ubytku. Zatem nawet 1900-2200 nie jest w takiej sytuacji nierelane, choc bardzo mało prawdopodobne. Na razie to penwnie skończy się w okolicach 2800-3000 i ludzie trochę się podenerwują i pewnie to by było na tyle. 30% spadków to żaden spadek dla dobrze zdywersyfikowanego portfela funduszy. A 100% rocznie zysku to żaden cud dla umiejętnego inwestora, zwłasza przy głębokich korektach. Czego wszystkim życzę i głębokiej korekty. 15% to za przeproszeniem ugra babcia, która ma 90 lat i skończone 4 klasy podstawówki. Zatem do książek i monitorów rodacy.
zaq81 / 2007-08-17 14:33 / portfel
podoba mi się Twoje podejscie.......
może i jestem chory, ale śmieszy mnie panika i decyzje z nią związane rozumiem wyrachowane działania i decyzje ale panika to nie dla mnie :)
Dzisiaj spełniają się słowa o tym że w fundusze akcji inwestuje się latami ............. A dzieci reklamy zapraszam do wypłat :)
teoretyk-praktyk / 2007-08-17 14:17 / portfel / Toddler giełdowy
Korekta:...1500 km autostrad, ... przysporzy...,
Kiedy przyjdą podpalić twoj dom - giełdę, kiedy północą w indeks załomocą, ty stań u drzwi i nie odmów krwi. Konsola w dłoń. Są też akcje przegrzane i oba korekta ich nie przekreśli, nie wyciągna nam zbyt tanich akcji z naszych portfeli. Konsola w dłoń. Trzeba krwi albo mocnych okien i drzwi.
jons / 80.252.2.* / 2007-08-17 14:07
oczywiscie, im szybciej sieich pozbedziemy tym mocniejsza i krotsza bedzie korekta. A jak wszyscy beda czekac, ze moze jutro moze za 3 dni beda wzrosty to sie grubi myli i straci.
Metyl / 2007-08-17 13:50 / Bywalec forum
Teraz to raczej dokupić niż sprzedawać.
Malutki / 213.238.114.* / 2007-08-17 17:00
Mam w funduszach akcji - oczywiście przez ostatnie tygodnie straciłem (ale jak teraz sprzedam to dopiero walnę gafe) Teraz sie kupuje - no i dokupuje po troszku i czekam aby dokupic ;) Pozdrawiam wszystkich dobrze się trzymających i nie panikujących.
rambix / 83.17.144.* / 2007-08-17 16:10
Ja myslę, że to nie czas na dokupienie. Pozbyłem się akcji pare tyg temu i jestem na plusie, gdybym słuchał głosów odnośnie nie sprzedawania (przenoszenia) to byłbym dzisiaj kilkaset złotych w plecy. Teraz trzymam wszystko na fund. gotówkowym i czekam na panikarzy nakręcanych obecnie przez media. Mam paru znajomych którzy nie śledzą tego co się dzieje na giełdzie i teraz właśnie panikują (myślę że takich jest jednak większość).
wakizashi / 2007-08-17 14:05 / portfel
jeszcze nie. najpierw trzeba osiagnac dno i sie odbic :)
Rafał_ / 217.17.38.* / 2007-08-17 14:56
A najlepiej poczekać aż WIG20 osiągnie bezpieczny poziom 4300 ;-)
rod / 85.198.252.* / 2007-08-17 16:43
ja równierz wszystko sprzedałem myśle o funduszach akcji. Choć sie troche spózniłem bo straciłem 5 tysiaków, o tyle dobrze bo to był mój zysk.Narazie jestem na zero.LIczyłem, że się odbije ale nic z tego.A Ci co piszą, że nie sprzedają i czekają bo mają plan oszczędzania 2-3 letni, to im się nie dziwię skoro inwestują 100-200 zł to co oni mogą stracić.Niech zainwestują 20-30 tys to się przekonają jak może ciśnienie podskoczyć na kilkudniowej korekcie:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
lewi / 62.217.236.* / 2007-08-18 15:11
ja mam 150 tysięcy tylko w funduszach akcyjnych na aktualnej korekcie straciłem 18 tysięcy i nie panikuję! Kasę mam zamiar wypłacić za 12-15 lat Tak więc widzisz tacy jak ja też istnieją...
Dodatkowo aktualne spadki przekonały mnie do dodatkowego zainwestowania 5 tys. Zainwestowałem.

Pozdrawiam wszystkich
caledonian / 82.23.127.* / 2007-08-17 19:13
Gdybys inwestowal 30000 to nie stracilbys 5 tysiecy, ja mam wiecej w funduszach i czekam, bo nie naleze do ciemnej masy panikarzy ktorej reprezentatem ty jestes. Na swoje i tak wyjde, a tobie polecam wziac sie do nauki jezeli myslisz powaznie o inwestowaniu.
bagsik / 87.207.19.* / 2007-08-18 10:56
Leszcze teraz sprzedają, a prawdziwi inwestorzy kupują !!!!
Dzięki takim matołom którzy ulegają pańce my stare wygi gieldy zarabiamy krocie.
Na korektach się kupuje a na szczytach sprzedaje, trzeba tylko trochę wyczucia.
Ale polak przed i po szkodzie głupi

hehe
pozdrawiam ogolone z kasy leszcze
Dzięki wam nie muszę pracować hehe
wilQ z Kraka / 83.175.191.* / 2007-08-18 08:30
Zgadzam sie z przedmowca :)
Kretynskim posunieciem jest spadanie z gieldy w duzym dolku - na ucieczke byl czas 3 tygodnie temu a nie teraz. W tej chwili trzeba czekac na zyski :)
piinokio / 83.27.219.* / 2007-08-17 18:26
Zapakowałem w fundusze znacznie więcej niż 30 tyś ale zrobiłem to rok i półtra roku temu. Ostanie spadki zjadły mi sporo zysku. Gdyby miały być dalsze i straty miałbym większe niż podatek Belki i prowizja to opłacałoby się sprzedać nawet teraz. Przyznam że miesiąc temu myślałem o pozbyciu się jedostek funduszy ale byłem na wakacjach i sprawę odłożyłem na jesień. No... to były jedne z droższych wakacji jak dotąd :(
lemoon / 212.160.152.* / 2007-08-18 01:21
Jeżeli masz straty to nie płacisz podatku Belki, to jest podatek od zysku. Nie wiem jak jest z jednostkami TFI, ale jeżeli jesteś do tyłu na akcjach to tą stratę możesz odliczyć w następnych latach podatkowych ale nie więcej niż 50% w jednym roku.
slav 2 / 83.29.54.* / 2007-08-17 21:13
nie martw się, podobny do ciebie dawno temu po pewnie jakimś życiowym kryzysie wymyślił carpe diem
zimny_marian / 212.160.195.* / 2007-08-17 19:01
Dokładnie miałem tak samo. Tak trąbili wszyscy o tej korekcie, czekałem na nią żeby część jednostek sprzedać i później zakupić jak będą dołki. Pojechałem na 2 tyg. wakacji i jak wróciłem było już po ptokach :( Ale nie uważam żeby były to "bardzo drogie" wakacje, po prostu zamierzam inwestować przez długi okres, gotówki narazie nie potrzebuję, a po spadkach w końcu kiedyś muszą przyjść wzrosty...cierpliwość popłaca.
Artur_70 / 62.87.244.* / 2007-08-17 19:24
No tak - 10 miesięcy temu wrzuciłem na Aegon 200 tys. W lipcu miałem 240 tys., teraz mam znowu 200 tys. - fortuna kołem się toczy. Dobrze, że chciaż na innych inwestycjach jestem do przodu.
caledonian / 82.23.127.* / 2007-08-17 19:15
Przed nastepnymi wakacjami proponuje dostep do operacji przez internet ;)
rod / 85.198.252.* / 2007-08-17 19:34
ej caledonian-ciemna maso!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale mi podniosłeś ciśnienie bambusie. Lepiej na tym wyszedłem sprzedając bo w funduiszach jest takie coś jak reinwestycja i możesz zakupić jednostki ponownie bez prowizji.A po drugie w jakich funduszach masz tą kase obligacji,stabilnego wzrostu,zrównoważony, czy jakiejś dalszej kiszce co idzie lub spada 0,01gr. na jednostce.
I nie wciskaj nikomu ciemnoty do głowy.
caledonian / 82.23.127.* / 2007-08-18 08:35
Pewnie skladasz po 50zl miesiecznie i masz sie za wielkiego inwestora :D:D:D:D Ciemny Burak !!!
caledonian / 82.23.127.* / 2007-08-18 08:32
Glupi buraku, 90% mam w akcyjnych. Idz pisac bajki gdzie indziej.
kiler1 / 2007-08-18 09:35 / Bywalec forum
caledonian jest typowym przedstawicielem ludzi ktorzy umoczyli gruba kase w funduszach i mysla ze sa swietnymi swiatowymi inwestorami, tylko chlopcze kiedy ty bedziesz przez dlugi czas odrabial pieniadze ktore wrzuciles w fundy ''przeczekujac '' korekte jak na prawdziwego inwestora przystalo , ja rod i inni praktyczni ktorzy umorzyli juz dawno fundy bedziemy ostro zarabiac na wzrostach pokorektowych podczas gdy ty bedziesz odrabial straty, hyh wiec dlugoterminowo i tak wygrywamy bardziej niz ty inwestorze za zlamany grosz hyh

pozdrawiam ludzi ktorzy lubia zarabiac a nie odrabiac:]]]
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy