czy konwertowac?

:) / 124.243.168.* / 2007-04-06 09:43
mam po 50% w akcyjnych inwestuje poprzez aegon(do 5 dni gieldkowych)czy to jest dobry moment zeby konwertowac do gwarantowanego?
Wyświetlaj:
marekdoradca / 2007-04-08 19:43 / Uwaga: spamuje, łamiąc regulamin tego forum
Regulamin forum
jertom / 2007-04-06 11:44 / portfel / Bywalec forum
czy to znaczy że masz 100% ogólnie w akcjach czy masz 50% w akcjach a drugie 50% w innych funduszach
w drugim przypadku nie robiłbym nic i czekał jak będzie korekta to kupowałbym do 100%akcje a jak zaznaczy sie wyrażny wzrost to w zależności albo nie robiłbym nic albo dokupił na szybko akcje
w pierwszym przypadku jażeli lubisz ryzyko to zostawiłbym na razie całosć w akcjach lub 50% przeniusłbym do bezpiecznego funduszu (w aegon arka ochrony kapitału lub gwarantowany) i poczekał do najbliższej korekty i wtedy powrót w akcje
gdy nie specjalnie lubisz ryzyko to zmodyfikowałbym portfel na zasadzie30/70
30% akcje i potem systematycznie transzami wchodził w akcje np po 30% transza w okresach drobnych korekt w jakimś tan określonym czasie na kwartału lub inny do wyboru
transfer w aegon w tej chwili robiny jest w 3 dniu od zlecenia np dajesz zlecenie w poniedziałek to transfer masz zrobiony w czwartek z cenami z środy tyle tylko że na rachnkach zobaczysz to też z 2-3 dniowym opóżnieniem

smacznego jajka mokrego dyngusa i udanych inwestytcji jertom forumowiczom życzy
:) / 124.243.168.* / 2007-04-06 13:16
przepraszam zle sie wyrazilem.mam po 50% w arce akyjnej i legg masonie.uwazasz zle w tym momencie ryzyko nie jest bardzo duzo w kwestii ponownego zjazdu?dzieki za odp.
:) / 124.243.168.* / 2007-04-06 13:15
przepraszam zle sie wyrazilem.mam po 50% w arce akyjnej i legg masonie.uwazasz zle w tym momencie ryzyko nie jest bardzo duzo w kwestii ponownego zjazdu?dzieki za odp.
jertom / 2007-04-06 16:42 / portfel / Bywalec forum
korekta wcześniej czy pożniej będzie na pewno czy duża tego nikt nie wie ale patrząc i porównując tą z maj zeszłego roku i ta z lutego widać wyraznie że inwestorzy w funduszach nabrali doswiadczenia i wiedzy idzięki temu nie było teraz takiej paniki jak w maju dzieki temu korekta była płytka krótka i szybko odrobiono straty patrząc na roczne wyniki funduszy akcyjnych to specjalinie w zeszłym roku majowa jazda im nie zaszkodziła sądzę że teraz będzie też trudno przestraszyć inwestorów a fundusze to przecież inwestycja długoterminowa
jeżeli się obawiasz to tak jak pisałem 50% przerzuć do gwarantowanego i poczekaj na korektę i wtedy wróć do akcji a zarobisz na tej części podwójnie(cena jednostki i kupisz taniej więcej jednostek)
pomyśl też o jeszcze większej dywersyfikacji ryzyka i o tym że całkiem ciekawe wyniki w tym roku ma też ing akcji i pionier akcji można przecież być w 4 zamiast dwóch funduszach
zawsze to mniejsze ryzyko popytaj też o ing budownictwa i nieruchomości bo jest już w ofercie aegon a ma niezłe wyniki
w inwestowaniu w fundusze korekty nie sa straszne bo jest to inwestycja długoterminowa
i odpowiednio przezucając środki w okresie właśnie korekt można jeszcze dodatkowo zarobić
maggda23 / 83.10.253.* / 2007-04-07 21:14
Witam , mam pytanie do jertom dlaczego nie wycofać 100%, czy dlatego że tak napawde nie wiadomo kiedy bedzię korekta i wycofując pieniadze załóżmy teraz okaże sie ze korekta jest np. za miesiąc wiec sporo sie straci, czy jest inny powód żeby wycofać tylko połowę a nie całość??
jertom / 2007-04-14 13:55 / portfel / Bywalec forum
tak nigdy nie da się precyzyjnie stwierdzić kiedy nastąpi korekta jak głęboka ona będzie oczywiście jest analiza techniczna jest analiza makroekonomiczna jest cykliczność które pomagają w określeniu głównych tredów ale rynek jest nieobliczalny i działa jak sam chce
rozłożenie środków 50/50 powoduje że w chwili wzrostów też zarabiamy a w chwili spadków tracimy mniej i w dnie korekty kupując akcje szybccciej odrobimy straty i jeszcze coś się zarobi a ogólny bilans wyjdzie mam lepiej niż gdybysmy nie zrobili nic
przerzucenie 100% środków nie da mam tego konfortu jednocześnie zdecydowanie nastawia nas w jedną tylko stronę a czasami jest tak że jesteśmy pewni że ma być korekta z wszystkich analiz to wynika i wszyscy o tym mówią a rynek ma to gdzieś i idzie w odwrotnym kierunku po wielu latach doświadczeń uważm że jest to najskuteczniejsza metoda w chwilach niepewności zarówno na szczytach jak i w dołkach
:) / 124.243.172.* / 2007-04-14 14:15
tak zrobilem.przerzucilem wszystko z arki sprzedalem na gorce.reszte zostawilem na leggmasonie.od przyszlego tyg jednak zamierzam w transzach przerzucic do gwarantowamego
jertom / 2007-04-14 18:36 / portfel / Bywalec forum
i tak trzymać choć zalecam pilne śledzenie rynku mamy szczyt ale takie raczej wymęczone niż zdobyte z radością dlatego może ale nie musi się sprawdzić w najbliższych dniach trochę sie skorekcić trzymaj rękę na pulsie i ewentualnie działaj szybko choć nie sądzę aby to ewentualnie długo trwało
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy