Forum Forum dla firmOprogramowanie

Czy ktoś myśli o wdrożeniu systemu ERP do firmy?

Czy ktoś myśli o wdrożeniu systemu ERP do firmy?

jerry_lacan / 2013-09-27 11:19
Witajcie, czy ktoś z Was nosi się z zamiarem wdrożenia ERP'a lub CRM'a do firmy? Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda od strony zamówienia i realizacji. Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia?
Wyświetlaj:
gerwazy678 / 91.223.72.* / 2017-09-18 11:14
Cześć
Podpinam się pod wątek z tym, że mam inny problem - w ogóle nie wiem jak się do tego zabrać :-/ Jak wyszukujecie oferty do systemu? Czym się kierujecie? Kto u was o takich rzeczach decyduje? Dzięki za pomoc!
Iwona Szymeczko / 212.180.180.* / 2018-04-11 13:32
Zapraszam serdecznie do zapoznania z systemem Anakonda . Pomozemy we wszystkim 734077057
anna_szopa / 2017-10-12 15:02
Najlepiej gdy ktoś znajomy, zaprzyjaźniona firma poleca jakieś sprawdzone oprogramowanie. W jakiej branży działa twoja firma?
angola885 / 212.96.244.* / 2017-09-18 07:33
Potwierdzam. Działanie na systemie Berberis diametralnie odmieniło nam pracę i ogólnie - działalność. W chwili obecnej wszystko jest uporządkowane, wygląda jak należy, o niczym nie zapominamy. A wszystko osiągnięte na darmowej wersji systemu. A czy wam wystarczy darmówka, to już sami musicie weryfikować.
xcs887 / 94.254.145.* / 2016-12-29 10:44
Rozwijałem również biuro rachunkowe. Korzystałem na początku z rozwiązań Open Source, ale na dłuższą metę mało praktyczne. Potrzebowałem czegoś bardziej rozbudowanego i dopasowanego pod specyfikę moich klientów. Zainwestowałem w pełne wdrożenie Enova365 u autoryzowanego partnera. Tutaj ci zostawiam kontakt enova365.opole.pl. Duże doświadczenie, żadnych problemów technicznych, pełna zgodność wdrożenia z moimi wytycznymi.
GSD Software / 213.241.65.* / 2016-11-16 14:18
Dzień dobry,

jeżeli szukają Państwo systemów optymalizujących działania w przedsiębiorstwie, to zapraszam do kontaktu: Drybinski@gsd.pl

Tworzymy oprogramowania ERP, CRM, DMS oraz inne, które są szyte na miarę Państwa firmy. Wraz z wdrożeniem oprogramowania zapewniamy szkolenia pracowników oraz opiekę posprzedażową.

Z poważaniem,
Damian Rybiński
GSD Software Polska
podek / 212.96.244.* / 2017-10-26 07:30
Nawet podstawowa wersja Berberis stanowi niesamowite wsparcie dla działalności. Działam na tym systemie od dosyć dawna, wiem, czego można się spodziewać. A pod względem organizacyjnym, planowania, zarządzania, kontroli i marketingu, takie rozwiązanie jest naprawdę genialne, i rzeczywiście pomaga optymalizować działalność. Tak więc testowania zaczynajcie od wersji Minima. Być może wystarczy.
Izabela Siniarska / 82.177.93.* / 2016-11-16 12:13
Czy ktoś z Państwa jest zainteresowany poznać światowej klasy system ERP - Microsoft Dynamics NAV?

serdecznie zapraszam do kontaktu.
Katarzyna Juchkiewicz / 77.79.239.* / 2016-07-29 12:59
Od sierpnia 2014 r. moja firma - jako Zamawiający jest beneficjentem dofinansowania UE PARP 8.2 PO IG - działanie 8.2 i co za tym idzie kompleksowego wdrożenia oprogramowania Sage X3 klasy ERP dostarczonego przez SAGE Polska. Za wdrożenie oprogramowania odpowiedzialna jest firma LST-Soft , której zespół do dnia dzisiejszego zmaga się z wdrożeniem oraz jego skutkami technicznymi i ekonomicznymi.
Poniżej załączam główne techniczne problemy z którymi spotkaliśmy się podczas wdrożenia Sage X3:
- wada niestabilnych cen zakupu towarów, błąd ceny zejścia towaru na WZ, błędne ceny na przesunięciach i przyjęciach na magazyn, błąd - ceny wydania i przyjęcia na magazynach MM minus / MM plus. Przykładowo ten sam towar po przesunięciu na inny magazyn z niewiadomych przyczyn zmienia swoją cenę zakupu. Wada związana z błędnymi cenami nie pozwala na prawidłowe ustalenie wartości poszczególnych magazynów firmy
- wada sald kontrahentów związana z podawaniem błędnej wysokości zadłużenia klienta,
- wada niestabilnego obszaru raportów – raporty tworzone według tych samych parametrów przedstawiają różne dane, przykładowo 3 raporty dotyczące stanu tego samego magazynu przedstawiają 3 różne kwoty,

Powyższe braki i wady nie wyczerpują długiej listy problemów (ok. 200) spowodowanych moim zdaniem niskim przygotowaniem merytorycznym specjalistów z centrali Sage oraz z firmy wdrożeniowej LST-Soft.
Naszym głównym problemem w pracy na oprogramowaniu Sage X3, wielokrotnie przejawiającym się w ciągu kilku ostatnich miesięcy, jest brak stabilności oprogramowania, w szczególności w podstawowych modułach jakimi są Sprzedaż i Zarządzanie Zapasami. Jedna z najważniejszych wad oprogramowania manifestuje się zjawiskiem niekontrolowanej zmiany cen towarów w różnych lokalizacjach magazynowych, objawiającym się zwiększaniem lub zmniejszaniem cen bez żadnego logicznego powodu. Prace mające na celu usunięcie tej wady nie przyniosły dotąd spodziewanych efektów, pomimo zaangażowania w nie również producenta oprogramowania. Doraźne naprawy nie pozwalały na korektę narosłych wcześniej błędów w księgowości firmy. Straty firmy polegają m. in. na błędach w stosowanej marży - utracie klientów lub zysku, konieczności prowadzenia ciągłych i absorbujących inwentaryzacji, błędach wysyłek, dodatkowych kosztach pracy, co wprost przekłada się na spadek obrotów oraz wzrost kosztów działalności.
Moim zdaniem oprogramowanie Sage X3 nie zostało prawidłowo przygotowane do wprowadzenia na rynek polski. Po zainstalowaniu okazało się, że oprogramowanie nie posiada szeregu funkcjonalności przyjętych jako standardowe, nawet w programach niższej klasy. Przykładowo Sage X3 w module F-K nie posiada szeregu zestawień wymaganych do prowadzenia księgowości, a wypadku H-M np. prawidłowego zestawienia stanów magazynowych towarów wraz z ich cenami na poszczególnych magazynach, z których w sposób łatwy może skorzystać handlowiec.
Poważnym problemem utrudniającym rozwiązanie trudnej sytuacji Zamawiającego są próby uniknięcia odpowiedzialności za produkt ze strony producenta Sage, który powołując się na zapisy umowy licencyjnej stanowczo odrzuca odpowiedzialność za wady produktu. Zamiast rzeczywistych napraw ww. wad, moja firma otrzymuje jedynie deklaracje, mówiące o „podchodzeniu ze zrozumieniem do problemów” i „gotowości do pomocy”.
Z wyżej wymienionymi, a także pozostałymi przykładami wad i braków oprogramowania Sage X3 lub jego wdrożenia można zapoznać się na stronie www.sage-opinie.pl.
Produkt wprowadzony do sprzedaży i użytkowania powinien być wyposażony w funkcjonalności wymagane na polskim rynku oraz stabilne podstawy programistyczne, które powinny gwarantować trwałość wprowadzonych danych i rzetelność generowanych raportów i analiz. Niestety Sage X3 nie okazał się rzetelnym, i co najważniejsze, wiarygodnym narzędziem służącym zarządzaniu wszystkimi procesami przedsiębiorstwa.
Aleksandra788 / 109.173.214.* / 2016-06-28 21:42
Ja mam system enova od pół roku i jestem zadowolona. Bardzo ułatwia pracę i jest prosty w obsłudze. Zaletą są różne moduły, można je dopasować do firmy. Wdrożeniem u mnie zajęła się firma Comacom i mogę polecić, stworzyli mi jeszcze dodatkowe oprogramowanie do enovy.
BAWISA / 2016-03-16 12:19
Jak ktoś chce uzyskać więcej informacji na temat systemów ERP i wdrożenia to zapraszam do kontaktu.
Bimos / 79.186.164.* / 2016-02-28 15:09
W moim przypadku zajęła się tym firma Infinite. Autorskie systemy ERP Infinite ułatwiają zarządzanie kluczowymi procesami zachodzącymi w zarówno małych, jaki i dużych przedsiębiorstwach. Główny nacisk położony jest na zaopatrzenie, logistykę oraz sprzedaż.
MarcinMróz / 195.150.76.* / 2015-12-23 11:06
Z wszystkich komentarzy wynika jedna istotna rzecz. Mianowicie z punktu widzenia powodzenia wdrożenia systemu ERP to istotne jest kto nam ten system wdraża a w drugiej kolejności jaki jest to system. Choćby nie wiem jaki był super ERP to źle wdrożony będzie tylko obciążeniem dla firmy a nie jego usprawnieniem. System ma być dostosowany ale nie zamknięty. Najlepiej taki, który można w prosty sposób rozbudować, gdy pojawiają się nowe procesy bez konieczności jego wymiany czy upgradu (nawet w ramach jednego dostawcy). Zarekomenduję firmę INITIUS www.initius.pl jako solidnego wdrożeniowca w każdym sektorze gosp. Zawsze zaczynamy od porządnej analizy przed wdrożeniowej.
RobertMaj / 217.168.142.* / 2015-11-12 10:12
Koszt wdrożenia systemu erp można obliczyć online. Jest kilka kalkulatorów, które pozwalają sprawdzić szacunkowe koszty projektu. Np. http://www.it.integro.pl/kalkulator-system-erp/
pawelG43 / 176.221.120.* / 2015-10-25 23:14
Zlecasz to firmie u której wybierasz oprogramowanie. Ona powinna wdrożyć system oraz przeszkolić pracowników. Masz takie systemy, które integrują wiele funkcji, jak i możesz korzystać z konkretnego modułu, chociaż masz również inne rozwiązania. N.p w przypadku logistyku może to być platforma way2send zamiast oprogramowanie erp.
Ester / 31.61.139.* / 2015-10-08 23:09
My korzystaliśmy wcześniej z CRM-a, ale okazało się, że procesów jest tyle, że potrzebujemy czegoś więcej. Nic, co było na rynku nie spełniło naszych oczekiwań. Trafiliśmy do firmy Questy, która dostosowała system AuraBusiness do naszych oczekiwań. W międzyczasie okazało się, że nie radzimy sobie z innymi sprawami. W tej chwili korzystamy z jednego systemu i nie ma najmniejszych problemów komunikacyjnych pomiędzy pracownikami, czy na linii pracownicy-klienci.
Darl / 188.146.81.* / 2015-08-18 08:32
Rynek się cały czas zmienia i programy też są na bieżąco aktualizowane. Dlatego jak chcesz mieć dobry system, typowo pod Twoją firmę to wybierz firmę, która się tym zajmuje i Ci pomoże. Od siebie zostawiam namiar do ludzi z http://www.connecto.pl robią to od 10 lat, więc doradzą bez problemu.
aleksyv91 / 2015-09-27 16:09
Przy projektowaniu systemów informatycznych w firmie warto pomyślec o zarządzaniu projektami i oprogramowaniu które będzie to wspierało. Polecam do tego firmę Combeenut. Na ich stronie przeczytasz wszystko co mogłoby Cię zainteresować, wystarczy że sprawdzisz ten link: http://combeenut.pl/zarzadzanie-projektami/oprogramowanie/
U mnie wprowadzili własnie ten system kilka miesięcy temu i kierownik jest wniebowizęty bo wydajność pracowników z tej sekcji podskoczyła o kilkanaście procent więc to nie jest jakiś pic na wodę tylko faktyczny projekt który przyczynia się do poprawy wyników firmy
Wichu / 83.3.133.* / 2015-04-21 14:20
Polecam zapoznać sie z programem TRAWERS typu ERP z wbudowanym CRM. www.tres.pl

Najnowsze wpisy