Forum Forum dla firmOprogramowanie

Czy ktoś myśli o wdrożeniu systemu ERP do firmy?

Czy ktoś myśli o wdrożeniu systemu ERP do firmy?

jerry_lacan / 2013-09-27 11:19
Witajcie, czy ktoś z Was nosi się z zamiarem wdrożenia ERP'a lub CRM'a do firmy? Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda od strony zamówienia i realizacji. Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia?
Wyświetlaj:
michal_husak / 2014-11-18 11:09
Jeżeli chodzi o wdrożenie systemu ERP, najlepszym rozwiązaniem jest umówienie szczegółowej prezentacji, która przybliży funkcjonalność oprogramowania oraz przedstawi to od strony praktyczniej. Obecnie na polskim rynku świetnie prosperuje system Enova365 firmy Soneta, która zyskała miano partnera roku Microsoft'u. W dodatku posiada wyróżniający go moduł jakim jest Pulpit Pracownika i Kierownika pozwalający na użytkowanie mobilne. Prezentacja jest bezpłatna, można ją zorganizować poprzez kontakt z firmą Centrum Wdrożeń Informatycznych i dokładnie zobaczyć jak system działa. Gdyby Państwo potrzebowali więcej informacji zapraszam do kontaktu.
kk777 / 87.205.228.* / 2014-11-15 20:33
Realne wdrożenie trwa ok. roku, (krócej to jeśli mówimy o kilku osobowej firmie).
Zanim zacznie się cokolwiek wdrażać trzeba uporządkować organizację i dobrze panować nad indeksami, technologiami, gospodarką magazynową oraz produkcją. Jeśli ma się bałagan w firmie to informatyzacja zrobi bałagan do kwadratu + znaczne koszty.
Kolejnym b. istotnym czynnikiem są umiejętności i zrozumienie co to jest ERP przyszłych użytkowników systemu.
Jest kilka systemów typu AX, SAP, BAAN, JDE które teoretycznie zaspokoją każde wymagania, ale ... trzeba mieć dobry dział IT żeby się na nie porywać i utrzymywać + są to znaczne koszty.
Wiele firm wpadło w bardzo kosztowną pułapkę ERP/IT typu upgrade do kolejne wersji co 1,5 roku inaczej nie ma serwisu.
piiotr787 / 46.113.124.* / 2014-11-15 14:36
Ja używam Redmine firmy Best.net Dzięki abonamentowi mogę liczyć na wsparcie ze strony firmy. Dodatkowo dostałem 20GB miejsca w chmurze.
erpete / 94.40.116.* / 2014-10-24 14:17
Polecam WorkPlan ERP dla firm produkcyjnych. Rozwiązanie skupiające się na produkcji, nie księgowości i kadrach jak cała reszta.

www.work-plan.pl
Paul854 / 87.105.185.* / 2014-09-11 10:14
Ja posiadam tylko końcówkę mobilną od Tailored Mobile Solutions i jestem bardzo zadowolony, sprawdza się dla pracowników w terenie ;)
Monterww / 2014-04-02 11:58
u mnie w pracy jest wdrożony system V-Desk (workflow) i procesowanie dokumentacji jest znacznie szybciej. Realizacja wdrożenia poszła im dosyć szybko - przynajmniej z mojej perspektywy. nie mam pojęcia ile to kosztowało, szefa trzeba by pytac ;P
inwestor22442 / 5.39.194.* / 2014-03-26 22:29
Przed wyborem systemu jednak warto go porównać chociażby na podstawie zestawienia opublikowanego w serwisie http://www.erp-view.pl plus poparcie tego lekturą informacji prasowych oraz case studies. Warto również zajrzeć do starych newsów i poszukać kontaktu do firm, które wdrożyły rozwiązania klika lat temu i ... nie zdecydowały się na rozwój systemu z obecnym dostawcą.
Dorota Wójtowicz / 78.8.8.* / 2014-03-14 14:30
Witam serdecznie,

specjalizujemy się w dedykowanych rozwiązaniach IT, doradztwie biznesowym oraz consultingu SAP. Posiadamy największy w Polsce zespół specjalistów IT, ponad 200 konsultantów, którzy swoimi kompetencjami wspomogli już niejedną firmę i przedsiębiorstwo. W zależności od Państwa potrzeb możemy stworzyć autorskie rozwiązanie ERP lub zaproponować wdrożenie istniejących programów, oczywiście po uprzednim przeprowadzeniu analizy. W przypadku zainteresowania tematem, zachęcam do kontaktu:

www.hicron.com
Dorota Wójtowicz, tel. 664140360
erp_manager / 5.39.194.* / 2014-03-03 23:51
Wdrożenie systemu ERP, aby było skuteczne i sensowne oraz uzasadnione ekonomicznie należy rozpocząć od analiz potrzeb przedsiębiorstwa. Nie każda firma potrzebuje SAP, Oracle itp wszystko zależy od wielkości biznesu. Pamiętajmy system ERP to tylko narzędzie, tak jak kalkulator, które ma pomóc w szybszym i trafniejszym podejmowaniu decyzji. Dopiero określenie potrze prowadzi do wyboru odpowiedniego rozwiązania. I tutaj należałoby skorzystać z różnego rodzaju raportów i zestawień chociażby cyklicznie publikowanych w serwisie http://www.erp-view.pl. Jeśli znajdziemy odpowiadające nam rozwiązanie, dopiero teraz wybierzmy kto nam je wdroży. Pamiętajmy przy tym, że nie zawsze producent oprogramowania będzie najwłaściwszym wyborem mimo, iż jest najbardziej oczywistym.
Krax / 83.29.228.* / 2014-03-03 14:10
Jesli chodzi o ERP to polecam ta firme: http://navigator-it.com/
Wspolrpacowalem z nimi, przy wdrazaniu systemu do mojej firmy i jestem bardz zadowolony :)
radar25 / 79.188.252.* / 2014-01-28 14:53
ERP to świetna sprawa. Pracuje na ERP Graffiti. Wdrażanie to ciężka działka. Ale ten system da się oswoić. Mam zaprzyjaźnionego człowieka, który to wdraża i zna ten system od podszewki. Wiele rzeczy można napisać pod siebie co jest dobrym rozwiązaniem. Jezeli trzeba mogę doradzić.
radek_przystup@o2.pl
Napisz
anna812 / 83.23.164.* / 2015-10-31 23:18
Mogę polecić tę firmę globeit.pl/, która zajmie się tym profesjonalnie. Mają duże doświadczenie w branży i działają naprawdę sprawnie. :)
nagasz / 80.50.230.* / 2013-12-04 09:05
Tak samo jak jedna osoba może wpisać negatywne opinie na kilku forach internetowych, tak samo może wpisać pozytywne. Wracając do systemu ERP plusem jest możliwość dostosowania go do odpowiedniego profilu działalności firmy, np navireo świetnie nadaje się m.in dla piekarni ponieważ posiada szereg funkcji, które znacznie ułatwiają pracę. Może koszt systemów ERP nie jest niski aczkolwiek po pewnym czasie na pewno się zwróci.
Nanako / 2013-11-20 22:13
Pewnie nie bot.
Wracając do ERP to w sumie pracowałem na dwóch bo zarówno na SAP'ie jak i TETA Constellation w zasadzie programy działają bardzo podobnie - wszystkie i nie w każdej firmie się sprawdzają. U nas zaczęto z tego niestety rezygnować - koszta już poniesione, trudno, ale firma w tej chwili wprowadza niezależne programy, które są w porówaniu z ERP tanie ostatni zakup był prosty program do obsługi delegacji, śmieszne jest to ale program kosztował chyba kilkadziesiąt złotych zwrócił się praktycznie po jednym dniu pracy. (http://www.delegacje.prowadz-firme.pl/ szczegóły u producenta, dla zainteresowanych) co chce przez to powiedzieć. ERP jest strasznie drogie, długo się wdraża i potem niesie sporo problemów w trakcie użytkowania, do tego bardzo często płacimy za moduły, których nie jesteśmy wstanie wykorzystać nawet w 10% bo są za bardzo rozbudowane. Dlatego jeśli ktoś może z doświadczenia radzę nie inwestować zbyt dużo w rozbudowanie ERP.
853 / 2013-10-23 08:58
Witam, w naszej firmie jesteśmy w trakcie wdrażania systemu klasy ERP Streamsoft Prestiż.Dla tych, którzy biorą pod uwagę wskazane oprogramowanie proponuję dobrze się jeszcze raz zastanowić. Najważniejszym etapem z mojego punktu widzenia jest analiza przedwdrożeniowa. Będąc na kilku już prezenatcjach oprogramowań ERP, każda z firm zwraca uwagę na wagę tej kwestii. W naszym przypadku można rzec, że firma Streamsoft analizy nie przeprowadziła, nie poświęciła czasu na poznanie naszej firmy. Oprogramowanie dopiero w trakcie już rozpoczętego wdrożenia było dostosowywane do procesów zachodzących w firmie. Wdrożenie trwa już 10 miesięcy, a wciąż nie funkcjonuje moduł WMS (magazyn wysokiego składowania), moduł planowania produkcji (PP). Mimo tego, że w umowie został zawarty moduł logistyczny, okazało się, że firma Streamsoft nie jest w stanie również tego wyzwania udzwignąć. Wrażenia na pierwszych spotkaniach jak najbardziej były pozytywne, głównie dzięki tak na prawdę dwóm osobom, które zapewniały, że program jest "szyty na miarę" i spełni nasze oczekiwania wyrażone w podpisanych wiążących strony dokumentach. Proponuję przed podpisaniem umowy poszukać firmy gdzie system jest wdrożony i poprosić o szczerą opinię interesujących Państwa modułów.
Mrek / 78.8.125.* / 2014-04-02 18:31
Człowieku co Ty za bdury piszesz?! masakra! Ja prowadzę firmę zajmującą się produkcją kabli. Przecież oni moduł produkcji mają w 90% gotowy i tylko w części dostosowują do firmy bo niby to ich konik. Chyba nikt normalny nie przeczyta twojego wpisu i nie weźmie go na poważnie. Przecież to producent co ma 5 tysięcy wdrożeń systemu a ty piszesz żeby sprawdzić gdzie jest wdrożony. Poza tym oni biorą na wizyty zawsze do jakiej firmy chcesz. nikt nie wydał by pieniędzy bez sprawdzenia. Ale się uśmiałem :) A podobno 1 kwiecień był wczoraj.
Zawiedziona wspołpraca z Streamsoft / 83.13.194.* / 2014-03-05 08:06
WITAM W KLUBIE NABITYCH w but... PRZEZ STREAMSOFT.
Moja opinia o nich, ich ERP i ich Partnerach nie moze byc pozytwna!
Zwykle niby wdrozenie a program po 7 miesiacach nadal NIE DZIAŁĄ, wystawianie nawet zwyklych faktur to jakis koszmar, bo źle zostalo skonfigurowane i najgosze samwmu nie da sie poprawic bo to czarna magia, super skomplikowane by tylko placic za kazda pomoc... samemu sie tego nie zrobi! probowlaismy. Moduły FK, MH owszem maja pelno fajnych bajerów, funkcjnalnosci ale ale - trzeba je umiec dobrze USTAWIC.
Dwie firmy - partnerzy Streamsoftu przez nich samych poleceni - sie uplynniły, nie daja rady. To jakas porazka. Kasa zwinieta a program jak nie dzialal tak nie dziala. B2B ograniczone, to akurat fuknkconalne nie jest a patrzac na obecna cene - UWAGA 30 tys. zl - smiem twierdzic ze to nabijanie w butelke. Opini o Streamsoft w necie jest malo - te negatywne sa kasowane na biezaco (sama doswiadczylam kilkukrotnie), a pozytywow niestety baaaardzo malo i raczej nie liczcie ze bedą. STREAMSOFT to porażka.
Radze sie dobrze zastanowic nad tym zakupem.
PRZED wdrożeniem opowiesci są piekne, wszystko zachwyca. A rzeczywistosc niestety - smialo moge powiedziec po rozmowach z innymi firmami majacymi poodbne jak my doswiadzcenina - nie bedzie kolorwa. Bedzie was czekal zakup nowego oprogramowania, jak nas... Pieniądze starcone, choc mozna odpracować, dokonalo sie wyboru mowi sie trudno, ale nerwów i straty czasu nikt nie zwróci.
M99 / 89.68.13.* / 2014-11-10 17:37
Z opisu widać, że błędnie ustawiono procedury wdrożeniowe.
Trzeba pamiętać, że do efektywnego wdrożenia potrzeba dwóch zespołów wdrożeniowych - po stronie klienta i po stronie producenta ( dla uwagi: nie sprzedaję streamsoftu). Szefowie tych zespołów winni byli się na tyle porozumieć aby takie wpisy nie miały miejsca, bo są wyrazem bezradności klienta.
Każdy średni proces wdrożeniowy bez produkcji (kilkanaście stanowisk) da się zamknąć w 3 miesiącach, a z produkcją w 6 miesiącach. Po tym okresie nawet jeśli jakieś elementy nie są zrobione, winien być sporządzony protokół kończący główny etap, ze spisanymi rozbieżnościami. Wdrożenie z produkcją trwa zwykle dłużej, bowiem jak wynika z mojego doświadczenia głównym problemem jest zmiana mentalności działu produkcyjnego na podporządkowaną systemowi informatycznemu. A słowa w powyższym komentarzu na ten temat nie ma. Powtórzę nie ma powodu, aby wdrożenie trwało w tym przypadku dłużej niż 6 miesięcy. Choć nie wiem czy za 30 tyś (uwaga) da się to osiągnąć. Zwykle połowa to soft a połowa to usługi. To 2,5 tysiąca miesięcznie na usługi. To 25 godzin pracy w miesiącu. Wszystko zatem zależy od tego co miało być w tym czasie zrobione i czy słusznie skalkulowano. A i tak potem technolog będzie wolał w swoich Excelach ronic....he,he,he....
Kasia 811 / 180.168.176.* / 2014-07-12 05:08
W firmie, w której pracuje Stremasoft wdrażał oprogramowanie za około 0,5 mln złotych. Po pół roku umowa ze Streamsoft została wypowiedziana z powodu jej nierealizowania, nie działał ani moduł magazynowy ani moduł produkcyjny. Z tego co wiem sprawa trafiła do sądu. Ogólnie Streamsoft to firma sprzedająca małe oprogramowanie pudełkowe. Niestety próbuje zabierać się za większe projekty nie mając do tego, żadnego przygotowania merytorycznego i osobowego.
Mrek / 78.8.125.* / 2014-04-02 18:45
Moi pracownicy też myśleli że Prestiż będzie pracował za nich. Powinniście sobie wdrożyć SAPA. Wtedy proces sprzedaży by trwał 15 minut a klient by wisiał nad wami i pluł w twarz. Ale cóż jak się pracować nie chce jak tym wyżej to i system nie pomoże. ja zmieniłam firmę gdzie był Stremsoft. teraz robię na Sapie. i takim jak powyżej mówię " wróćcice do Excela" bedzie Wam lepiej bo nie będzie widać że nic nie robicie.
łowca spamerów / 5.226.82.* / 2014-10-08 07:37
@Mrek
Zdecyduj się, jaką płeć reprezentujesz i gdzie pracujesz. Najpierw piszesz, że "prowadzę firmę" i "Ale się uśmiałem", by parę wierszy niżej stwierdzić: "zmieniłam firmę".
mathbohr / 79.184.12.* / 2014-03-13 23:58
Tak jest z każdym ERP nie tylko streamsoftu, życie firmy nie jest stałe jest dynamiczne jest jak organizm. Raz potrzebuje tego drugi raz czego innego. Nie da się przewidzieć wszystkiego. Produkty streamsoftu są dobre ale wadą ich jest, że mało profesjonalnych informatyków zna go dobrze i trudno o szybką interwencję :(
1000drobiazgów / 46.204.47.* / 2013-10-07 11:38
Też posiadam ERP Comarch od kilku miesięcy. W sumie fajnie się obsługuje i zawsze w razie problemów doradzą. Ciekawe rozwiązania i w sumie znajdzie się u nich wszystkie potrzebne programy do prowadzenia firmy
jerry_lacan / 2013-10-10 09:54
No o Comarchu słyszałem wiele pozytywnych ale i negatywnych rzeczy. Sztywny system, idą na łatwiznę i mają wysokie ceny. Ale nie dostałem od Ciebie odpowiedzi na moje pytanie. Ile trwa wdrożenie, jak wygląda, jakie kłopoty miałeś przy wdrożeniu?
Nanako / 2013-10-23 18:30
Każdy program ERP ma swoje plusy i minusy, ale uwierzcie, że korzyści niesie już jego wprowadzenie nawet w stosunkowo niewielkich fimrach. Firmy 50+, które tego oprogramowania nie posiadają z całą pewnością nie mogą o sobie mówić rozwojowe. Kwestia w tym jak program jest wdrażany. Wiadomo, że taki proces musi trwać, wiadomo, że trzeba wziąść pod uwagę kompatybilność z innymi programami, które już w firmie funkcjonują to nie jest łatwa sprawa, ale na opini przedstawicieli to ja bym się za bardzo nie opierał. Poprosić o referencje czyli adres firmy, która z ich oprogramowania korzysta, jeśli taki adres podadzą, myślę, że nie będzie problemu z ich oprogramowaniem, natomiast jeśli będą mieli obiekcje, cóż. Nie mamy o czym rozmawiać.

Najnowsze wpisy