Forum Forum finansoweBanki

Czy ktoś zna bank przyjazny petętowi ?

Czy ktoś zna bank przyjazny petętowi ?

Maryla152 / 2013-07-26 15:55
Mam na myśli bank ,który pomaga przynajmniej częściowo w załatwieniu spraw finansowych związanych z działalnością gospodarczą.Chodzi mi o to żeby nie ograniczył się tylko do dania kredytu ,ale i udzielił fachowych rad finansowych . Czy coś takiego jest w Polsce?
Wyświetlaj:
Maryla152 / 2013-07-26 17:01
Sprawdź w Idea Bank . Chyba coś takiego mają .Słyszałem że pomagają w dokumentacji.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Maryla152.]
Emil Z. / 178.36.190.* / 2013-07-28 01:52
Jeśli dobrze rozumiem, Pani Maryli chodzi o to, że poza udzieleniem kredytu i innych usług typowo bankowych, zależy jej też na fachowym doradztwie finansowym. Szczerze mówiąc nie liczyłbym na to, z jednego prostego względu - w każdym banku pracownicy pracują na rozwiązaniach zawartych wyłącznie w ich instytucji. To znaczy, że nie są w stanie, nawet jeśli bardzo by chcieli, dać klientowi rozwiązania, które jest dopasowane do jego prywatnych potrzeb, ale z innej instytucji. Pracownicy chcą zarobić, więc są w stanie poradzić tylko w kwestii rozwiązań ze swojego banku. Poza tym ja rozumiem doradztwo jako merytoryczną opiekę nad klientem w zakresie nie tylko kredytu, lokaty lub rachunku bankowego, ale również w kwestii stosownego ubezpieczenia (oraz czy w ogóle jest ono potrzebne!), sposobu oszczędzania, porad podatkowych - nie sądzę, że byłby to w stanie zrobić pracownik banku, który jest odpowiedzialny za obsługę kredytu, bo zwyczajnie nie ma do tego kompetencji. Po tego typu usługę należy zgłosić się do planera finansowego, to znaczy osoby, która wytłumaczy działanie rynku finansowego, przeanalizuje Pani finanse w celu dobrania odpowiednich narzędzi dostępnych na całym rynku finansowym, a nie tylko w jednym konkretnym banku czy towarzystwie ubezpieczeń. Na naszym polskim rynku jest kilka dominujących firm zajmujących się doradztwem finansowym, istnieje Phinance, Expander, Open Finance. Co powinno być dla Pani najistotniejsze? To, w jaki sposób zarabia doradca/planer -> czyli czy jest niezależny. Jeśli dostaje pieniądze za oferowanie w pierwszej kolejności produktów z jednego banku bądź towarzystwa, to znaczy, że jest to bez sensu. Sprzeda to, co jemu się przede wszystkim opłaca, a nie to, co Pani.
Pozdrawiam, w razie pytań zapraszam, sam zajmuję się planowaniem finansowym z ramienia niezależnego doradztwa finansowego. Z drugiej strony sam post trochę mi śmierdzi kryptoreklamą Idea Banku patrząc na to, że "Pani Maryla" sama sobie odpowiada na własne pytanie, rzucając nazwę właśnie tego banku. :) Gdyby jednak ktoś chciał skorzystać z moich usług, zapraszam.
Maryla 152 / 83.24.213.* / 2013-07-28 09:51
Dziekuję za radę . Co do odpowiedzi to nie ja sobie odpowiedziałam tylko wnuczek zrobił mi głupi kawał.Nie zauważył że nie wylogowałam się .
andrzej0801 / 2013-07-26 19:01
Nie wiem czy to jest możliwe . Byłoby to ciekawe. Jak się czegoś dowiesz to daj znać.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: