Forum Forum finansoweInne

czy lokaty są bezpieczne

czy lokaty są bezpieczne

alunia09 / 2012-05-15 09:00
Chciałabym ulokować gdzieś pewną kwotę gotówki, zastanawiałam się nad lokatą, tylko taką długoterminową (może roczną, może dwuletnią), mam jednak sporo wątpliwości czy to jest bezpieczna opcja? ufacie lokatom, nie obawiacie się wkładać tam swoich oszczędności?
Wyświetlaj:
Onsyk / 85.222.86.* / 2012-05-24 19:59
To wszystko zależy gdzie lokujesz. Tam, gdzie oferują Ci nie stworzone zyski, jakieś dziwne produkty, czy banki istniejące od wczoraj, to wiadomo, że za rozsądne to nie jest. Ale jeśli lokujesz w stabilnych bankach o dobrej kondycji finansowej (najlepsza teraz chyba PKO BP), to nie ma powodów do obaw.
tańczący-z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-15 11:44
Nie tylko nie są bezpieczne ale są NIEBEZPIECZNE. Szczególnie na tak dlugi okres.

Otóż praktycznie wszystkie duże banki zachodnie sa umoczone w głębokim syfie niespłacalnych obligacji zadłużonych ponad miarę rządów państw zachodnich. Jest tylko kwestią czasu kiedy te banki zaczną upadać a to one sa włascicielami polskich banków, to znaczy z polskich zostało juz niewiele, PKO BP (rząd PO probuje go sprzedać do końca), Bank Pocztowy i coś tam jeszcze, reszta nalezy do zagranicznych banków. A zanim bank-matka upadnie to najpierw wydrenuje bank-córkę w Polsce (zresztą robia to juz dzisiaj). System bankowy jest dość przygotowany na upadek jednego czy dwóch banków poprzez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, nie jest natomiast przygotowany na krach systemowy, który jest już blisko.

Druga sprawa to że są wyłącznie 2 sposoby wyjścia z problemu: 1. niepłacenia obligacji przez rządy i bankructwa co wywoła bakructwa banków 2. dodruk pieniądza. Najprostszą drogą pozbycia się problemu zadłużenia przez rządy jest dodruk pieniądza. Co wywoła wysoką inflację i każdy kto trzyma gotówkę zostanie z ręką w nocniku. Nie łudźmy się że ktokolwiek to przewidzi - z dnia na dzień wartość złotówki spadnie o 50% i co zrobisz ? Trzymanie gotówki jest po prostu trzymaniem zaufania do rządu - no a nie da się ukryć że rząd Po ciągle kłamie więc ufac może tylko idiota, ale jak kto chce.
Jeśli kwota lokowanej gotówki jest duża warto ją podzielić np. kupic troche złota, trochę srebra, jakąś ziemię rolną czy budowlaną, kupic trochę walut krajów nizbyt zadłużonych a posiadających dużo surowców - koronę norweską, dolar australijski.
Obecnie weszliśmy w okres w którym trzeba myśleć o zachowaniu siły nabywczej wypracowanego bogactwa a nie o zysku który może przyniesć.
czarney / 79.184.255.* / 2012-05-20 16:35
Dlatego tez maks. okres lokaty którą ja uważam za dobrą to 3 miesiace. Ale to tez oprocentowanie musi byc min. 6% zeby cokolwiek się opłaciło. Swoją drogą zastanawiam sie nad szukaniem alternatyw dla banków w postaci np. Skoków. Czy ktoś z Was miał większe "stosunki z nimi"? Myslalem o lokacie w Wołominie, ale praktycznie nic o nich nie wiem i generalnie o skokach tez. Są jakies rady;)?
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-21 10:59
No, radzę nie wierzyć w oficjalnie podawany poziom inflacji.
SKOK-i jako konkurencja dla banków nie podobają sie kartelowi bankowemu, dlatego kartel kombinuje się jak tu się ich pozbyć, stąd juz niedługo SKOK-i przejdą pod kontrolę KNF - jest to pierwszy krok w kierunku zniszczenia SKOK-ów. W SKOK-ch nie ma kapitału zagranicznego co powoduje że wygladają znacznie lepiej niż banki, niemniej jednak są to instytucje dlatego zawsze należy zachować pewną ostrożność i na nich nie polegać.
czarney / 46.113.85.* / 2012-05-21 16:35
To moje pytanie z innej beczki: skąd jest taka różnica w ofertach między Skokami a bankami? Lokaty w bankach to ok 4,5-5%, a w Skokach to nawet czesto ponad 7% - z czego to wynika?
tańczący_z_fundami / 79.185.211.* / 2012-05-21 22:06
Zawsze z większego ryzyka. To samo dotyczy banków - pomiędzy bankami też są znaczne różnice w oprocentowaniu lokat. Im wyższe oprocentowanie tym bardziej niebezpiecznie się robi bo ryzyko wyższe. Najlepiej byłoby sprawdzić co ten SKOK robi z pieniędzmi jeśli to możliwe.
czarney / 46.113.148.* / 2012-05-23 17:04
To teraz zdurniałem całkiem..W innych miejscach czytałem ze Skoki mają wyższe oprocentowanie dlatego ze inwestują w szerszy i bezpieczniejszy portfel;/. Ale to co ty piszesz jest logiczne, im większe ryzyko tym większy procent. A nie wiem w co ten konkretny Skok lokuje kase;/. NIgdzie nie ma zadnego info;/
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-25 11:33
Trzeba po prostu zawsze pamiętać podstawową zasadę: ZYSK BIERZE SIĘ Z RYZYKA - nigdy z bezpieczeństwa.
Kredyty24_net / 2012-05-20 03:05
To są czarne scenariusze, które są mało prawdopodobne.

Lokaty na dzień dzisiejszy są najbezpieczniejszą formą oszczędzania (chronione przez BFG).
Jednakże prawdą jest, że są one mało opłacalne. Najnowsze badania pokazują, iż walczą one jedynie z inflacją wychodząc w najlepszym przypadku "na zero".

Dlatego alternatywą są tutaj Programy Strukturyzowane z gwarancją kapitału z możliwością nieograniczonych zysków (realnie kilkunastoprocentowe). Tego typu produkty są wolne od podatku Belki. Takie Programy ma w swojej ofercie np Deutsche Bank.

Doradztwo Finansowe
kredyty.net@gmail.com
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-21 11:03
Trzymajcie się z daleka od wszelkiego rodzaju produktów strukturyzowanych z jakąkolwiek gwarancją czegokolwiek - coby nie napisali gwarantują one wyłącznie zysk sprzedawcom tych produktów, z daleka od ofert oferujących możliwość nieograniczonych zysków - zawsze nieograniczone zyski dotyczą tylko tych którzy ten produkt chcą wam wcisnąć.
Kilka złotych monet lokacyjnych we własnym prywatnym posiadaniu da lepszą gwarancję od każdej instytucji, od każdego rządu.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: