Forum Forum prawneCywilne

CZY MAM PRAWO DO PSA ?!

CZY MAM PRAWO DO PSA ?!

Salomea / 79.184.15.* / 2008-01-21 14:13
Witam! Prosze o pomoc, jakąś rade...
Mam 20 lat, mieszkam w domu jednorodzinnym (na parterze), moja matka (na 2 piętrze). Moi rodzice są po rozwodzie (ojciec z nami nie mieszka), studiuję i po sprawie w sądzie otrzymałam alimenty od obojga rodziców (wyrok prawomocny), od tego dnia moja matka toczy ze mną wojne. Dom jest nadal własnością obojga rodziców (wspólnota majątkowa). Jako prezent gwiazdkowy dostałam od ojca szczeniaczka (wyrośnie na maleńkiego pieska). piesek przebywa tylko w moim pokoju (nie chodzi po całym domu), nic nie niszczy choć czasem troche piszczy. Moja matka nakazała mi się psa pozbyć "bo sobie pisków nie życzy"... A nawet zagroziła wyrzuceniem go z domu. W książeczce zdrowia psa ja jestem właścicielką.

Pytanie: Czy mam prawo do trzymania psa w domu/pokoju? Choć jestem tu tylko zameldowana (nie mam żadnych praw do budynku). Czy mam prawo zakluczyć drzwi od mojego pokoju? Prosze o pomoc! Bardzo cieszyłabym się przy podaniu przy odpowiedzi odpowiedniego aktu prawnego dotyczącego takich spraw.
Wyświetlaj:
moczka-foczka / 212.2.99.* / 2008-02-24 01:19
wyprowadź się na stancję z pieskiem... i bedziesz mieć spokój z rodzicami. Wiesz zycie w stresie to dla psa nic dobrego. pozdrawiam... mam 4 psy i od 5lat nie mieszkam z rodzicami jakoś daję radę:-)
Salomea / 79.184.64.* / 2008-01-21 20:45
Prosze pomóżcie... nie chce stracić mojego pieska :(
Alex_Andersson / 2008-01-23 09:24
współczuję - za chwilę będziesz przeszkadzała że oddychasz. Niech mamunia zwróci się na policję - jak coś wskóra to zobaczymy - prawdopodobnie ją wyśmieją. Żeby tylko psiaka nie otruła... PS sam jestem wielkim fanem psów...

Najnowsze wpisy