Forum Forum podatkoweOdliczenia

czy mogę skorzystać z ulgi na dzieci i ulgi internetowe?

czy mogę skorzystać z ulgi na dzieci i ulgi internetowe?

vitalis / 2010-03-12 20:33
w roku 2009 nie pracowałam, odbyłam tylko miesięczne szkolenie z urzędu pracy, za które otrzymałam stypendium szkoleniowe w kwocie 650 zł, czy mogę skorzystać z ww ulg? rozliczam się sama
Wyświetlaj:
aniabca / 78.8.60.* / 2010-04-21 15:09
Mam podobne pytanie. Jestem samotną matką z 2 dzieci. Otrzymałam PIT 8C - umorzenie zaległości czynszowych i PIT 40A od organu rentowego. Dodatkowo chciałabym odliczyć wydatki na internet i aparaty słuchowe dla dziecka, które ma oświadczenie o niepełnosprawności
czy wypełniam PIT 37 czy jakiś inny,
belladonna / 2010-04-21 17:02 / Tysiącznik profesjonalny
Ze względu na PIT-8C z przychodem w części D wypełniasz PIT-36 (ten przychód to inne źródła)... a PIT-36 działa jak PIT-37, wiec PIT/O i związane z nim ulgi odliczasz :)
Tylko najpierw zobacz, czy korzystając tylko z ulgi na dziecko, którą odlicza się od podatku nie wyjdzie Ci zerowy podatek należny.... bo jeśli tak, to masz wszystkie zaliczki do zwrotu i nie ma sensu odliczać wcześniej ulgi dochodowe :-)
belladonna / 2010-03-12 20:57 / Tysiącznik profesjonalny
Mając taki dochód ulgi potrzebne Ci nie są, bo sprawa sprowadzi się tylko do rozliczenia (od takiego dochodu nie powstaną obowiązki podatkowe w PIT) :-)

Najnowsze wpisy