Forum Forum podatkoweOdliczenia

Czy mogę wliczyć w koszty opłatę za studia niestacjonarne (zaoczne)?

Czy mogę wliczyć w koszty opłatę za studia niestacjonarne (zaoczne)?

Paulina581 / 2010-11-14 13:46
Witam. Mam 21 lat. Jestem na drugim roku studiów niestacjonarnych, czesne mam rozłożone na 4 raty. Obecnie jestem na stażu 3 miesiąc. Moje pytanie jest takie: Czy mogę przy wypełnianiu PITu dla Urzędu Skarbowego wliczyć sobie w jakiś sposób w koszty opłatę czesnego za studia zaoczne? Nie jestem zamężna.
Wyświetlaj:
Ekspertka / 2010-11-15 13:12
Nie ma takiej możliwości. Być może, gdyby właściciel firmy wysłał siebie na coś takiego, to mógłby to wliczyć w koszty działalności gospodarczej.

Na przykład dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 12.03.2010 r. nr IBPBI/1/415-1144/09/BK stwierdził, że wydatki z tytułu czesnego za studia, poniesione w związku z podjęciem nauki na studiach, jako przydatne do prawidłowego wykonywania działalności gospodarczej, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej firmy. W przedmiotowej sprawie podatniczka prowadziła biuro projektowe i podjęła naukę w Wyższej Szkole zawodowej, dzięki której uzyska tytuł inżyniera i uprawnienia do podpisywania sporządzanych projektów.

Najnowsze wpisy