Forum Forum finansoweKredyty

Czy moge wziąć kredyt w polskim banku na hipoteke budowanaą za granicą??

Czy moge wziąć kredyt w polskim banku na hipoteke budowanaą za granicą??

k.com / 172.158.216.* / 2007-09-04 15:30
j.w. mieszkam od lat za granica i nie posiadam w pl zadnych dochodow. dlugo myslalam, ze takie posuniecie nie jest mozliwe. do czasu. ostatnio sie dowiedzialam, ze znajomy mieszkajacy w niemczech i tamze tez budujacy, zaciągnął bez problemu kredyt we francuskim banku.

jesli jest taka mozliwosc jak to wyglada z waluta?? mozna w polskich bankach brac kredyt w euro?? jesli we CHF mozna to moze i w euro? a moze istnieje sposobnosc na zaciagniecie w polskim banku kredytu w CHF na hipoteke budowana w niemczech?? :) ale to chba zbyt skomplikowane, jak myslicie?? w niemczech na chwiel obecna oprocentowanie wynosi ok 5%. wiem, ze w zaciagniety w PL kredyt w CHF jest o wiele korzystniejszy.

dzieki z gory za odp.
Wyświetlaj:
Iza Konsultant Money.pl / 2007-09-04 15:48 / Specjalista Money.pl
nieruchomość na której polski bank zabezpieczałby kredyt musi być na terenie Polski.
Kredyt na budowę domu za granicą byłby możliwy, jeśli posiada Pan nieruchomość w Polsce, którą bank mógłby obciążyć hipoteką. (W części banków jest także możliwość zabezpieczenia się na nieruchomości osoby trzeciej.)

Pozdrawiam
Iza
k.com / 172.158.216.* / 2007-09-04 15:55
dziekuje bardzo za odpowiedz. jest prosta i klarowna.
zastanawia mnie jednak, dlaczego znajomy mogl zaciagnac kredyt w banku francuskim na hipoteke budowana poza granicami francji. nie mial on rozniez "zabezpieczenia" znajdujacego sie na terenie Francji. wiem.....francuskie banki to nie polskie....
moze jednak wszystko zalezy od banku??

jeszcze raz pani Izo dziekuje za szybką odpowiedź
lorus / 2007-09-07 11:48
niestety, żaden Polski bank nie sfinansuje zakupu nieruchomości poza granicami Polski. Wiąze się to zt ym, że w przypadku nieuczciwych klientów polskie banki nie mają prawnych możliwości odzyskania swoich pieniędzy. Dotyczy to także kredytu na budowę domu. Polskie prawo bankowe działa tyllko na terenie Polski. A poza tym próba odzyskania pieniedzy z zagranicy wiąę się z ogromnymi kosztami.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: