Forum Forum podatkowePIT

czy moge zaplacic pity z konta bankowego?

czy moge zaplacic pity z konta bankowego?

robur_waw / 2011-04-18 17:13
witam! ma do zaplacenia dwa pity, pit 37 i pit 38. czy moge zrobic przelew na konto urzedu skarbowego wprost z mojego konta bankowego? jesli tak to co wpisac w temacie przelewu?? problem moze byc w tym ze jestem osoba fizyczna, rozliczam sie w ogole pierwszy raz i us nie ma numeru mojego konta bankowego..
z gory dziekuje za pomoc!
p.s. probowalem sie dodzwonic na infolinie podatkowa, ale nie ma szans zeby uzyskac połaczenie z jakas zywa osoba..
Wyświetlaj:
jadzia608 / 79.139.103.* / 2012-04-28 18:22
zazwyczaj w bankowosci elektronicznej jest zakladka : przelewy do US i ZUS (ja mam tak w millenium) i wtedy jest tam miejsce gdzie mozna wpisac: nip, rok rozliczenia, rodzaj deklaracji. nie wiem czy US zaakceptowałby zwykły przelew z danymi wpisanymi w tytule przelewu
vbg / 85.222.2.* / 2015-05-26 22:22
dzieki za wskazówki
belladonna / 2011-04-18 18:58 / Tysiącznik profesjonalny
Ty wysyłasz na konto US, wiec ten w tym momencie twojego mieć nie musi. Oczywiście, ze przelew być może... ale dwa, bo w jednym tytuł przelewu to: PIT-37, a w drugim PIT-38. Wpłacasz na to samo konto, podatku dochodowego od osób fizycznych. Przy przelewach przez internet, nie można zrobić zwykłego, a przelew do US, gdzie zasadnicza sprawa to NIP, bo każdy ma w końcu inny i na jego podstawie Cię zidentyfikują :)
robur_waw / 2011-04-18 20:59
ok. dziekuje bardzo. tylko mam mala watpliwosc - pytanie:) na czym ma polegac "niezwyklosc" przelewu do us. czy na tym, ze w temacie oprocz wpisania PIT 38 czy PIt 37, musze tez podac numer NIP lub PESEL???
belladonna / 2011-04-18 21:52 / Tysiącznik profesjonalny
Ma być NIP, symbol formularza (np PIT-38), okres (2010) i kwota oraz wysłane na konto podatku dochodowego od osób fizycznych, a nie VAT, czy PCC :-))

Najnowsze wpisy