Forum Forum emerytalneOFE

czy mozna nie przystapic do OFE?

czy mozna nie przystapic do OFE?

beni / 2013-04-17 08:50
Zaczynam prace od czerwca, bedzie to moja pierwsza praca w zyciu na umowe o prace. Rozumiem ze musze wybrac jakies OFE do ktorego musze przystapic albo panstwo za mnie zdecyduje tak? a ja mam pytanie czy da sie NIE przystepowac do tego calego ofe? czy jest to obowiazkowe
Wyświetlaj:
wiwan / 2013-04-17 12:11
Obowiązek przystąpienia do OFE wynika z art. 39 w nawiązaniu do art. 111 Ustawy o systemie ub. społecznych.

Możliwość uniknięcia mają więc z roczników młodszych niż 1968 tylko Ci, którzy nie są wymienieni w art. 13 tej ustawy, czyli...niepodlegający ub. obowiązkowym ZUS.

Głównie- rolnicy/domownicy czyli ubezpieczeni w KRUS oraz.. mundurowi MON i MSW.

Więc dałoby się- gdybyś zamiast pracy podjął służbę lub działalność rolniczą. Zakładam oczywiście, że nie jesteś z rocznika 1968 lub starszego :-))
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2013-04-17 09:41
W socjaliźmie nie masz prawa podejmowac decyzji o sobie i swoich pieniądzach. Tak więc jest przymus uczestnictwa i w ZUS i w OFE które zeżra Twoje pieniądze i potem pokażą fige z makiem. Ty masz siedziec cicho i dzielnie zasuwać w pracy i płacić podatki i składki. Może tylko kiedy raz na pare lat przychodzi czas wyborów , wyłącz telewizor i włącz myślenie. Pomoże.
piwosz / 2013-04-17 13:16
racja! w polsce tylko masz obowiazek placenia wszystkich skladek itp itd a uf nie zaplac keidys! o matko to masz krzyz na droge.... niestety chore panstwo i chory system ;/ nie mialbym nic przeciwko tym oplatom i skladkom gdyby faktycznie cos sie na lepsze zmienialo!! a teraz sie zmienia tylko kwota na wyzsza dla nagrod prezesow i zarzadu

Najnowsze wpisy