Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

CZY MOZNA ODWOŁAĆ DAROWIZNĘ ????????????????proszę o pomoc

CZY MOZNA ODWOŁAĆ DAROWIZNĘ ????????????????proszę o pomoc

sebastaian / 83.8.5.* / 2006-05-04 22:55
Jestem wnukiem. 80 letnia babcia przekazała mi droga darowizny mieszkanie w listopadzie 2005r, sporządzony została akt notarialny i wpis do księgi wieczystej, w zamian z dożywotnie korzystanie z 2 pokoi i wspólnej kuchni i łazieńki, mieszkam razem z nią i nasze stosunki są nienaganne, wspólnie gospodarzymy, ale 3 Córki babci, (a moje ciocie,_) które dwiedziały sie o przepisie próbują mi wmówić że ja nie opiekuje się babcią, że ja truję, ze ją okradam z emerytury itp. Córki przyjeżdzają raz na dwa miesiące po to by zrobić awanturę i wyjeżdzają. Mam pytanie czy moje ciotki mogą odwołać darowiznę ??? w jaki sposób one moga to zrobić?? babcia stoi między młotem a kowadłem i boję się że ciotki moga ją zmusić do podpisania odwołania darowizny. Czy i w jaki sposób można odwołać darowiznę i po jakim upływie czasu??????
Wyświetlaj:
Radca / 83.238.210.* / 2006-07-05 15:18
Darowiznę można odwołąć pod pewnymi warunkami - słusznie napisał krzysztof. Jednak trzeba się zastanowić czy tu jest na pewno darowizna czy może dożywocie
Poziom / 83.27.212.* / 2006-05-18 18:48
Jezeli babcia zyje i darowala ci to mieszkanie to ciocie nic Ci nie moga zrobic. Gdyby zmusily babcie do odwoloania darowizny to moglbys przed sade wykazac ze takie dowalanie jest oopatrzone bledem (do ktorych zalicza sie wymuszanie podpisania).
A wszelakie akty prawne obarczone bledem np. w tej postaci sa niewazne!!!!!!: >

Zycze powodzenia
krzysztof / 83.17.181.* / 2006-05-09 11:51
Darczyńca może odwołać darowiznę z powodu rażącej niewdzięczności obdarowanego.
Musi to uczynić na piśmie. Obdarowany nie musi się z tym zgodzić. Wtedy pozostaje darczyńcy postępowanie przed sądem, gdzie musi ową rażącą niewdzięczność udowodnić. Ma na to 10 lat od chwili cofnięcia darowizny.
Łukasz / 82.210.156.* / 2006-05-07 19:10
Nie znam prawnego sposobu by ominąć darowiznę. Chyba jedyne co to gdy mieszkanie przejdzie na Ciebie, możesz zrobić z Nim co zechcesz.

Najnowsze wpisy