Forum Forum emerytalneOFE

czy można wycofać sie z OFE i kiedy?

czy można wycofać sie z OFE i kiedy?

jedrek51 / 2009-10-09 14:17
jaki zapis jest w ustawie czy mozna wycofać się zabierając swoje pieniądze czy dopiero po skonczeniu 65lat? Kto to wie prosze o krótki komentarz Z góry dziekuje
Wyświetlaj:
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-10-11 15:51
Gotówkę OFE wypłaca tylko spadkobiercom po smierci członka OFE.
Z OFE można się wycofać tylko, gdy uzyskamy możliwość do wcześniejszej emerytry,ale nie jest to gotówka da klienta. W takim przypadku Kapitał z OFE jest zwracany do ZUS.
jedrek51 / 2009-10-11 18:46
dziękuję za odpowiedź i dodam ,że dowiedziałem się iż po smierci członka OFE (nie wiem czy cały kapitał czy tylko jakas jego cześc ) przechodzi na konto także w OFE do spadkobiercy np córki czy syna (jesli zostali wskażani w umowie) ale dopiero oni (spadkobiercy moga z niego skorzystać jak sami osiągna wiek emerytalny i zaczna wtedy Zyc godnie ale oni sami musza dożyć do EMERYTURY. bo inaczej to znów to samo jak oni umra to znowu ten kapital przechodzi do OFE ich wskazanych spadkobierców i tak dalej. Pozdrawiam
any / 2009-10-11 22:37 / portfel / Bywalec forum
Ojej - dowiedziałeś się niedokładnie...
Sprawa wygląda tak - w przypadku osób samotnych całość wartości rachunku jest wypłacana w gotówce osobom uposażonym.
W przypadku małżeństw obowiązuje zasada wspólnoty majątkowej, więc połowa wartości rachunku jest przelewana na rachunek współmałżonka, pozostałe 50% jest wypłacane jak poprzednio.
elizarei / 2009-10-21 08:25
Witam-czytając Wasze wypowiedzi , nadal jestem niedoinformowana- Po śmierci męża-50%wartości rachunku była wypłacona jednorazowo dla moich synów.Natomiast druga część została na moim rachunku do osiągnięcia emerytury.W tym roku spełniam te wymogi/60l/.Co dalej?-czy OFE powinno mi wypłacić w całości czy częściowo lub czy mogę się wycofać i jakie byłyby skutki?
Za odpowiedz z góry bardzo dziękuję.
lezdrub / 79.185.82.* / 2009-10-21 23:57
elizarei. Tym sposobem masz większy kapitał i bedziesz mieć większą emeryturę z OFE.
Wszystko zostało dokonane zgodnie z ustawą o OFE.
elizarei / 2009-10-25 03:44
Dziękuję bardzo *lezdrub*za odpowiedz-jeżeli chodzi o większą emeryturę z OFE,to jak narazie nie mam żadnych zasobów i powiadomienia o mozliwości powiększenia emerytury/a przeszłam w m-cu kwietniu/.
Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy