Forum Forum finansoweKredyty

czy oplaca sie brac teraz kredyt w euro?

czy oplaca sie brac teraz kredyt w euro?

borett88 / 2011-12-19 09:23
mam pytanie, czy obecnie zaciągniecie kredytu mieszkaniowego na 30 lat w Euro jest opłacalne? Rata kredytu w euro jest o wiele niższa ale zastanawiam się czy za kilka lat/miesięcy cena euro drastycznie nie wzrośnie.
Wyświetlaj:
E2rd z Łańcuta / 193.105.248.* / 2011-12-19 15:54
Bardzo dobre pytanie. Lepiej brac kredyt w euro jak jest po 4,50 niż jak było po 3.60. Masz bufor bezpieczeństwa, że jak wzrosnie to nie za wiele, a spaśc razcej może.
Ponadto, jak w strefie euro dojdzie do inflacji a bułka będzie w Berlinie kosztować 100 000 euro, to spłacisz kredyt, jak mawia Nowak z amerbroker.pl, za koze i bańkę mleka :)
Poczytaj właśnie u Nowaka na portalu projekcji na temat euro. Trzymaj się zasady, kupujemy jak tanio, sprzedajemy jak drogo.
czuczasty / 193.183.79.* / 2011-12-19 15:51
Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi dla wszystkich. Dla mnie jednak jest tylko jeden dobry wybór. rata w euro jest jakieś 30% niższa niż w złotych przy teoretycznie stałym kursie euro oraz stałym oprocentowaniu. Mam kredyt w euro i mimo wahań moja rata nawet nie zbliżyła się do przewidywanej kwoty raty w złotych. Nie wspominając o kilku podwyżkach liboru w tym okresie czasu. Myślę że przy tak wysokim kursie euro w tej chwili to szczał w dziesiątkę jeżeli Cię według banku stać.
szymczyk89 / 2011-12-19 11:15
a czemu w polskich zlotych nie chcesz brac?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: