Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Czy opłaca się grać na giełdzie?

Czy opłaca się grać na giełdzie?

Benek11 / 2012-09-17 14:28
Chciałbym rozpocząć przygodę z inwestowaniem na giełdzie. Rzecz jasna zacznę od małej sumy i mam nadzieje ze mi się powiedzie... czy waszym zdaniem na giełdzie opłacą sie w ogóle grać? Czy wam udaje się na niej zarobić?
Wyświetlaj:
daniel889 / 83.10.242.* / 2015-05-23 16:46
Wszystko ogólnie prowadzi to przegranej . Już nie gram,ale mam doświadczenie i więcej nie spróbuje.

Wyglądało to tak . Na początek była mała suma 5 tys zł. Po tygodniu z tego miałem 15 tys , bo bardzo odważnie inwestowałem. Następnie wpłaciłem 20 tys zł. Po 5 miesiącach z wpłaconej kwoty 25 tys. miałem 100 tys . Najwięcej za dwa lata dalej z wpłaconej kwoty 25 tys miałem 250 tys zł . I wtedy poczułem się tak pewnie, że zainwestowałem wszystko w jeden indeks ,że 5 procentowy zwrot uczynił ,by ze mnie milonera,ale tak się nie stało;) i straciłem cały zysk i 25 tys i tak moja przygoda się zakończyła.

Jeśli chcecie to spróbujcie ,ale bez stoplosa i twardych zasad o wysokości maksymalnej kwoty ,której ,możecie zainwestować nie ma co próbować. Jeszcze jedna rada na największych indeksach nie ma co grać .Pamiętajcie ,że za 1 tys zł . możecie kupić akcji nawet na 100 tys. Fajnie,ale jak są straty to starty wpłaci się normalnie i taki tysiąc złotych,może zniknąć w 5 min.

Powodzenia;)
Wg 1 / 83.6.233.* / 2014-01-09 21:57
Chłopie daj sobie spokój.W kasynie się nie in westuje.
-olek / 77.255.233.* / 2014-01-05 16:16
Jeśli masz szczęście to lepiej ZAGRAĆ w totolotka bo jeśli będziesz grał na giełdzie to przegrasz prędzej czy później + opłaty za tranzakcie podatek z małymi grosikami nie opłaca się
tomek_o / 2013-05-07 14:13
Opłaca się, opłaca tylko trzeba wiedzieć jak inwestować. Zapisz się na jakiś kurs czy szkolenie. Popytaj znajomych, pewnie ktoś ma jakieś doświadczenia. Ja sam zaczynałem inwestować po konferencji WallStreet. Dużo się tam nauczyłem. Szukaj swojej drogi i nie poddawaj się
gwinter / 89.68.222.* / 2013-04-21 19:01
Ja bym przeczekał trochę ten kryzys, bo teraz się można ostro przejechać na giełdzie. Wrzuć na ten czas pieniądze np. na jakiś fundusz w rodzaju ProFamilia (bodaj Generali), będziesz miał w jednym inwestycję i zabezpieczenie, a potem może coś się ruszy w akcjach.
filand / 2013-04-20 12:32
Najmocniej przepraszam, że wtrącam się do tej pasjonującej dyskusji. Według mnie GRAĆ to można na instrumencie dmuchanym drewnianym zwanym fletem prostym w orkiestrze dętej. Pod warunkiem, że posiada się znajomość czytania nut. W przeciwnym razie można fałszować. Na rynku kapitałowym można jedynie INWESTOWAĆ.
Natomiast co do pytania postawionego w tytule. Nie chce mi się w przeglądarce sprawdzać ile już było tego rodzaju pytań na polskich forach internetowych.
Pozdrawiam i załączam wyrazy szacunku.
Z poważaniem
Wg 1 / 83.6.233.* / 2014-01-09 22:01
Ale na naszym rynku nie ma inwestorów.Owszem są spekulanci,pozbawieni na zawsze rozumu intelektualni impotenci , ale na pewno nie inwestorzy.Ale ta giełda tak ma.

Ps.Przepraszam za słowo "giełda"
kulekson / 212.96.244.* / 2013-04-19 13:36
Opłaca się, ale zakładając, że macie o tym przynajmniej jako takie pojęcie. Warto zaczynać inwestowanie od firma tradingowych. Jeśli się do tego nadajecie, to Maximus Trading da wam kapitał do inwestowania - wtedy nie ryzykujecie swoich pieniędzy, to komfortowe.
ikrit / 78.133.178.* / 2012-09-18 10:39
Opłacać opłaca się, lecz czy masz o tym pojęcie?

Jeśli nie to wpierw proponowałbym znaleźć osobę która ci doradzi lub/i będzie cię prowadzić.

Nie mniej jednak jeśli brak ci wiedzy, a powiedzmy masz pewną kwotę miesięczną do zainwestowania to dobrą alternatywą są fundusze(co do wyboru funduszy to wszystko kwestią preferencji).

Jaką kwotą dysponujesz na start?
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy