Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czy patent opłaca się firmie?

Czy patent opłaca się firmie?

Money.pl / 2010-03-18 17:58
Komentarze do wiadomości: Czy patent opłaca się firmie?.
Wyświetlaj:
wwwww / 78.131.129.* / 2010-08-27 11:38
Pytanie. W urzędzie patentowym powiedziano mi, że wniosek może złożyć tylko rzecznik patentowy, ja jako właściciel firmy nie mogę. Czy to prawda
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-03-18 17:58
To typowy bełkot medialny i naganianie klienteli rzecznikom.
W Polsce patentujesz po to, by INNY nie opatentował twego pomysłu, na którym ZARABIASZ i abyś nie musiał takim kombinatorom płacić haraczu od własnego talentu. To że Ci wynalazek podejrzą poprzez opublikowaną dokumentację patentową masz jak w banku, bo to normalna działalność każdego wywiadu gospodarczego państw i dużych firm.
Na polskich uczelniach przykładowo wprowadzono (?) zasadę , że patent, to publikacja z najwyższej półki i świat ma darmowy obraz naszego geniuszu albo niemoty naukowej!
Ochrona znaku towarowego ma oczywiście inne znaczenie niż ochrona wynalazku.
Jak zarabiasz miliony , to koszt utrzymania kolejnych okresów ochrony jest znikomy. Jednak dochodzenie praw, to wyłącznie sąd, a więc i koszty nieporównywalnie większe od opłat patentowych. Możesz wyegzekwować opłatę licencyjną od strachliwego krajowego konkurenta, spróbuj natomiast od anonimowego Azjaty, który handluje w Afryce!
adamkus / 83.13.254.* / 2010-03-19 07:53
Patenty sa dobre tylko dla prawników a przedsiębiorcom nic nie dają. Walka o swoje prawa trwa latami i koszt prawników, opłat sadowych, itp jest o wiele wyższy jak korzyści.
Zbędne wydatki .

Najnowsze wpisy