Forum Forum finansoweKarty

czy pay pass bezpieczne??

czy pay pass bezpieczne??

kosteczka83 / 2012-02-17 09:36
ostatnio bedac w sklepie zaplacilam za zakupy za pomoca karty zblizeniowej, w sumie ekspedientka nie zpaytala mnie czy chce tak jej uzyc czy normalnie wpisac pin, co mnie troche zbulwersowalo, zastanawiam sie czy ta forma robienia zakupow jest bezpieczna>?
Wyświetlaj:
Anna Ł / 83.5.76.* / 2012-08-13 14:18
na allegro można kupić etui ochronne na karte zbliżeniowa
kupiłam i jestem zadowolona - nie dość że ładnie wyglada to jest jeszcze skuteczne bo sprawdzałam je przy użyciu czytnika

przesyłam link -
http://allegro.pl/ochronne-etui-paypass-karta-platnicza-modny-gadzet-i2559219679.html

Pozdrawiam, Anna
kosstka89 / 2012-02-17 10:57 / Bywalec forum
hmm sprzedawca powinien sie Ciebie zapytac z jakiej formy platnosci chcesz korztystac....
aspaklar / 2012-02-20 11:00 / Bywalec forum
podobno nie jest to bezpieczne, niektore osoby moga deysponowac specjalnymi urzadzeniami, ktore pobieraja dane z karty
komus / 78.8.3.* / 2012-08-16 19:14
I co z tego? Zeby zawrzec transakcje terminal wysyla pewne informacje na karte, ktore zostaja zaszyfrowane wg unikalnego klucza przez chip na karcie. Tak zaszyfrowane dane prownywane sa z zaszyfrowanymi po stronie serwera - jesli sie zgadzaja, to zawierana jest transakcja. Samo odczytanie danych z marty nic nie da - chipu w ten sposob sie nie skopiuje.

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: