Forum TechnologieHi-Tech

Czy PayU jest bezpieczne?

Czy PayU jest bezpieczne?

APL1EE / 176.115.247.* / 2018-02-21 12:12
Witam. Ostatnio kupiłem towar na Allegro przez PayU, ale teraz mam wątpliwości. Przeczytałem sporo FAQ i innych stron, wszędzie napisane, że to przyśpiesza transakcje, bo ja przelewam na konto PayU, a sprzedawca sobie może sobie to wypłacić? Tylko skąd mam wiedzieć, że sprzedawca w ogóle wysłał mi tą paczkę? Niby są jakieś potwierdzenia, ale skoro te pieniądze od razu przychodzą na konto PayU to przecież sprzedawca równie dobrze mógłby je sobie wypłacić zostawiając mnie bez pieniędzy i bez towaru. Pewnie w tym momencie już przesadzam, ale nie mam pojęcia jak to ma działać konkretnie, więc jakby ktoś mógł mi to wytłumaczyć to byłbym bardzo wdzięczny. ;)
PS. Nie jestem pewny czy dobrze trafiłem, więc z góry przepraszam jeżeli to jest zły dział.
Wyświetlaj:
olo821 / 84.10.241.* / 2019-10-14 10:38
To oszusci !!!!!! Pieniadze z banku znikaja a tam gdzie maja byc przekazane poprzez doladowanie np. konta nie ma ich !!!!! A reklamacja to pol dnia roboty !!! A telefonicznie w XXI wieku zalatwic nic nie mozna !!!!
edyta poznań / 178.37.94.* / 2019-10-07 11:27
Piszę tutaj, bo może to pomoże i ogarniecie temat, bo naprawdę przeginacie z poziomem beznadziei w obsłudze klienta. W piątek 4.10.19 dokonywałam transakcji przez Wasz serwis (przy okazji - nigdy więcej!!!), do dziś nie mam pieniędzy, które pobraliście, ani nie dokonałam transakcji. Zaraz po autoryzowaniu przelewu z mojego banku, u Was pojawił się status "anulowano". Za to pieniądze, na niemałą kwotę, z mojego konta zeszły na Wasze konto, w tym samym zresztą banku. Po kilkunastominutowym oczekiwaniu na połączenie z konsultantem dowiedziałam się, że nic nie możecie, mam sobie napisać zgłoszenie. Co zrobiłąm od ręki i załączyłam potwierdzenie obciążenia mojego konta. Dodatkowo skontaktowałam się ze sklepem, który potwierdził, że przelewu nie otrzymał bo WY anulowaliście przelew oraz z bankiem, który powiedział, że przelew został autoryzowany i wykonany poprawnie. Kolejny telefon do Was, 17 minut oczekiwania na połączenie i znów to samo - Wy nic nie możecie, nie dostaliście niby przelewu, ale mam się nie martwić, bo max do poniedziałku automatycznie dostanę pieniądze z powrotem. OCywiście przy okazji znów obwiniliście bank (który przelew wykonał prawidłowo). Nadal jedna nie otrzymałam zwrotu, nie otrzymałam ŻADNEJ odpowiedzi na zgłoszenie! Przed chwilą, dziś 07.10.17, po kolejnym 18minutowym oczekiwaniu na Waszej infolinii, dowiedziałam się, że właściwie to o co mi chodzi, skoro transakcja została anulowana, że zgłoszeniem jeszcze nikt się nie zajał i MOŻE w ciągu 2 dni roboczych coś się zadzieje w temacie. Przypominam, że moje pieniądze wciąż znajdują się na Waszym koncie! A istnieje coś takiego, jak art. 284 KK. Oczekuję, co zresztą przekazałam na infolinii Waszej beznadziejnej "obsłudze klienta", że pieniądze znajdą się dziś na moim koncie. Nie cierpię robić awantur, ale wkurzyliście mnie nieziemsko swoją niekompetencją i olewem i nie zostawię tego tak po prostu. Opinia idzie w świat wszędzie, gdzie się da.
Alicjateresa / 77.161.192.* / 2021-01-03 16:36
brao bo mnie te hieny tez wydudkala na 84,50 euro zlodzieje nic dodac ani ujac od 16 grudnia wlcze z nimi o zwrot przelewu terz po wpisach widze ze poluja na przelewy w euro dziadostwo dlatego zrywam umowe z allegro
MartaPa / 5.173.233.* / 2019-10-11 13:21
Dokładnie dziś przytrafiło mi się to samo....robi się ciekawie....
Koryto_i_micha / 31.49.89.* / 2019-01-10 20:43
Ogólnie zakupy na alledrogo to porażka - zero gwarancji. To eskimoska firma z pejsami która oprócz brania prowizji nie oferuje żadnego bezpieczeństwa. Chyba że na reklamach. Człowiek nie wie jaki to syf dopóki nie pozna innych serwisów . Ja kupuję an ebay UK i tam zwrot kasy czy towaru to codzienność - bezstresowa. A sprzedawca który zawinił jeszcze przyśle przeprosiny i rabat na inne zakupy.
Payu Victim / 209.141.53.* / 2018-09-04 18:26
NIE!!! To złodzieje. Nie zwracają kasy. Kłamią w reklamach. Diabeł, PayPal ale nie PayU
Rafal.K / 193.25.0.* / 2018-08-27 13:10
Niestety payU nie jest bezpieczne - nie zwracają pieniędzy. Sam zostałem ostatnio oszukany, zarządzałem zwrotu i payU stwierdzili, że nie, ponieważ zapłacilem nie będąc zalogowanym na ich konto. Kompletna bzdura. Polecam płacić tylko bezpośrednio kartą płatniczą.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy