Forum Forum podatkoweOdliczenia

Czy płace podatek?

Czy płace podatek?

teresaelvis / 2012-02-16 18:06
W 1996 roku, wspólnie z meżem kupiliśmy mieszkanie własnościowe, w 2010 wykupiliśmy z gruntem i Księga wieczystą. W czerwcu 2011 rozwiedliśmy sie . Mieszkanie przy podziale majątku w listopadzie zostało dla mnie i część pieniędzy a firma dla ex męza. Teraz kupuje mieszkanie w innej miejscowość, z części majątku,na 3 raty, a to co mam próbuję sprzedać, niestety jest obecnie recesja. Czy przy sprzedaży tego mieszkania płacę podatek? pomomo tego iz kupuję to drugie wcześniej niz te co sprzedam, chociaz resztę spłacę jak sprzedam to mieszkanie.
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-02-16 20:00 / Tysiącznik profesjonalny
Czyli 1/2 mieszkania masz od 1996. 1/2 po mężu otrzymałaś w 2011, więc przy sprzedaży opodatkowaniu podlega 1/2... no ale wg najnowszych przepisów (one maja tutaj zastosowanie) możesz wydać na własne cele mieszkaniowe. Aby wydać przychód ze sprzedaży musi się to dziać po uzyskaniu przychodu, a nie wcześniej, bo wcześniej wydajesz inną kasę :)
teresaelvis / 2012-02-16 21:12
to co mam zrobić, skoro muszę 24 lutego podpisac akt notarialny kupna mieszkania , a tego nie mogę jeszcze sprzedac, przeciez te pieniądze wydam na dalsza spłate mieszkania i umeblowanie itd.

Najnowsze wpisy