Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czy pogłębimy tendencję spadkową?

Czy pogłębimy tendencję spadkową?

Money.pl / 2007-11-12 08:10
Komentarze do wiadomości: Czy pogłębimy tendencję spadkową?.
Wyświetlaj:
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:19 / Uznany Gracz Giełdowy
no to co kochani ? jeszcze chwilke sie pokisimy ale juz widze jak obsluga tego lotu konczy serwis silnikow :))
caabi / 2007-11-12 10:24 / Tysiącznik na forum
pedro a jak USD w innych parach ?? obserwujesz live ?? to samo co na EUR i JEN ??
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:28 / Uznany Gracz Giełdowy
niedlugo moze na usd/jpy mocny opor byc w postaci stopow i wtedy sie okaze na ile jest kurs zdeterminowany zeby isc wyzej :)
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:27 / Uznany Gracz Giełdowy
tak...moja ulubiona para aud/usd tez sie korekci
caabi / 2007-11-12 10:23 / Tysiącznik na forum
no już USD do jena tez poszedł ładnie.... rano było prężenie a teraz wszyscy już widzą że siła jest...... niedlugo będzie strzał.... ciesze sie ze rano sie zapakowałem i wczoraj złożyłem dużo zlecen kupna fundów akcji... moze udalo sie złapac dolek... zobaczymy... w razie czego longterm :))
brydzia / 2007-11-12 10:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja myśle że jeżeli giełda ma wyprzedzać przyszłość to trend jest jeden
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:23 / Uznany Gracz Giełdowy
skupmy sie na trendach i odbiciach krotko terminowych bo kierunek wiadomo, ze jest hmm :)
pietroo / 2007-11-12 10:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PCG też dzisiaj ładnie chodzi :=))
grzeg0rz / 2007-11-12 10:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ech szczęsliwi pewnie będą ci co udało im się po 13 dziś wyrwać.
long / 83.16.71.* / 2007-11-12 10:08
OOO kontrakty u hamburgerów już na plusie!!!!
krzysiek29 / 2007-11-12 10:07 / Uznany Gracz Giełdowy
arząd Citigroup informuje kandydatów na stanowisko prezesa, że po objęciu władzy będą mieli wolną rękę co do decyzji dotyczących dużych wyprzedaży czy też nawet rozpadu grupy finansowej.

Robert Rubin, wybrany na prezesa zarządu ostatniej niedzieli po rezygnacji Chucka Prince'a, w wywiadzie z Financial Times oświadczył, że zarząd zdecydowanie popierał strategię byłego prezesa, ale "nie powinno być żadnych strategicznych ograniczeń narzucanych prezesowi grupy". Rubin dodał, że doniesienia sugerujące jego negatywne podejście do poważnej zmiany strategii wynikają z błędnej interpretacji jego komentarzy.

Pozycja zarządu w tej kwestii ucieszy zapewne krytyków strategii Citigroup, uważających że akcjonariusze grupy lepiej wyjdą na jej rozpadzie.

Oświadczenie Rubina czyni jeszcze bardziej prawdopodobnym wybranie na pozycję prezesa grupy Johna Thaina, prezesa NYSE Euronext. Thain, jeden z faworytów, jak donoszą źródła zbliżone do Citigroup, jasno wyraził chęć posiadania wszystkich możliwości na stanowisku. Ma już doświadczenie jako były prezes Goldman Sachs, zmienił także w ciągu ostatnich czterech lat oblicze NYSE poprzez serię śmiałych posunięć. Obserwatorzy uważają, że jego prerogatywą będzie organizowanie zmian w Citi.

Niektórzy inwestorzy twierdzą, że wielkie wyprzedaże są coraz bardziej potrzebne, ponieważ aktualnie Citi znalazło się pod finansowym naciskiem w związku z kryzysem kredytowym. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Citi oświadczyli, że grupa może ponieść kolejne 11 miliardów dolarów strat z powodu posiadanych papierów wartościowych związanych z rynkiem kredytów dla podmiotów o ograniczonej wypłacalności. Wynika z tego również to, że kluczowe stawki kapitałowe grupy nie wrócą do normalnych poziomów wcześniej, niż w czerwcu przyszłego roku.

Rubin uważa, że zagrożenie dla gospodarki amerykańskiej związane z jej potencjalną recesją oznacza, że grupa powinna rozważyć większe zabezpieczenie finansowe. Zasygnalizował możliwość drobnych wyprzedaży, a także ewentualne zrównoważenie bilansu Citi "bez wiązania rąk nowemu prezesowi".
gio' / 81.168.129.* / 2007-11-12 10:06
mega popyt na pda pcg
gio' / 81.168.129.* / 2007-11-12 10:08
podaż skontrowała.
yayurek / 2007-11-12 10:05 / Kompulsywny looser na forum
ja chcę ropę po 200 usd, im droższa ropa tym lepiej na rynkach, nie ważne ile się płaci przy pompie, ważne, żeby było czym płacić
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:07 / Uznany Gracz Giełdowy
chcesz tych emerytow wykonczyc ? :)
555 / 2007-11-12 10:09 / Tysiącznik na forum
emeryci niech siedza w domu i oglądaja serialer oraz inne konkursy
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:17 / Uznany Gracz Giełdowy
ale trzeba cos jesc..ropa do gory to zarcie pod sufit wystartuje bo trzeba je dowiezc...
piciu / 2007-11-12 10:03 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Katastrofa: tym jednym słowem można opisać przebieg ubiegłego tygodnia na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy uciekali od akcji niemal przez cały czas, indeks największych spółek WIG20 od poniedziałku do piątku stracił ok.5,5 proc., zaś indeksy średnich i małych spółek mWIg i sWIG - od 7,5 do 8,5 proc. To prawdziwy pogrom, bo tak głębokich spadków w skali jednego tylko tygodnia w tym roku jeszcze nie było. Wygląda na to, że rynek znalazł się w drugiej fali spadków korygujących kilkuletnią hossę na wszystkich światowych parkietach.

Zwykle gdy umiera nadzieja rynek dociera do twardego dna. Tym razem wcale nie jest to takie pewne. Gdyby doszło do kontynuacji przeceny akcji i przełamania bariery 3600 pkt. na wykresie WIG20, trzeba oczekiwać spadku nawet do 3400-3300 pkt. A więc jeszcze o 6-8 proc. Skóra cierpnie na samą myśl o tym, ale niestety nie sposób wykluczyć takiego właśnie rozwoju wydarzeń.

Co powinni zrobić w tej sytuacji posiadacze akcji giełdowych spółek lub jednostek uczestnictwa akcyjnych funduszy inwestycyjnych? Być może warto nieco zredukować ich udział w całym portfelu, ale bez rewolucji. Pamiętajmy, że rynek stracił już 8-10 proc. od szczytów i chyba mimo wszystko nie ma sensu teraz wyprzedawać posiadane aktywa licząc na to, że uda się wyczuć dołek i wejść na rynek w odpowiednim momencie, po najbardziej korzystnych cenach. To rada dla średnioterminowych inwestorów. Ci długoterminowi powinni nie przejmować się wahaniami koniunktury. Inwestujemy przecież na długie lata i w takiej perspektywie najgorsze, co się może stać, to nieco mniejszy długoterminowy zysk.
Krzysztof Barembruch, AZ Finanse

malo wpisow wiec mozna poczytac
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:00 / Uznany Gracz Giełdowy
wpadlo pare sztuk krezusa :) dolar prezy biceps :)
Romi / 2007-11-12 10:06 / portfel / Koci Tata
Ja też krezia siekłem :))
caabi / 2007-11-12 10:00 / Tysiącznik na forum
dziś zalecam obserwację USD.... bo chyba dziś mamy na nim ten zwrot na który tak wszyscy czekali.......
perdo jak ty to widzisz ??? (ja patrzę tylko do EUR i JEN)
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:02 / Uznany Gracz Giełdowy
tak, zaczyna byc widac te blekitna krew w coraz bardziej wypuklych zylach tego miesnia dwuglowego :-)) kapitalonosna krew zaczyna szybciej krazyc :) bedzie dobrze :)
yayurek / 2007-11-12 10:07 / Kompulsywny looser na forum
to Ty Pedro jakiś czas temu, w Delfach na saksach robiłeś???
PedroGonzalez / 2007-11-12 10:09 / Uznany Gracz Giełdowy
hmm seks w Delfach ? w roznych miejscach byl seks ale w Delfach chyba jeszcze nie zaliczylem ;-))
caabi / 2007-11-12 10:07 / Tysiącznik na forum
pierwsze co dziś sprawdziłem rano to właśnie USD, bo tak naprawdę teraz USD i ropa wyznaczają trand.... odwót na nich zapowiada dobre czassy na giełd..... wkoncu to się musiało stać i chyba dziś jest pierwsza sesja która rozpocznie srednioterminowo umacnianie USD i spadek ropy..
schizo / 2007-11-12 10:00 / Bywalec forum
Dla rozluźnienia proponuję zabawę w typowanie najgorszej inwestycji ostatniego półrocza.

Mój typ: Immoeast, -30% ;)
mlody79 / 2007-11-12 10:06 / Tysiącznik na forum
drozapol, centrostal, zdzich
NOVA / 2007-11-12 10:05 / Spekulująca emerytka
DUDA z pewnością więcej rok/rok.
najcz / 2007-11-12 10:04 / Tysiącznik na forum
popatrz na energopol
Erea / 2007-11-12 09:59
Witajcie i bądźcie pozdrowieni :). Zwykle ledwie łapię chwile, żeby was czytać. Dziś jest trochę inaczej.
Mało budujący czas dla trzymających papiery. Noży też strach już łapać.
Tak jak chociażby z Lubą. Pocięło, że hej.
I tylko myślę, czy puścić, żeby dalej spadała już beze mnie.
Eh, te dylematy...
AT-Techno MATADOR / 2007-11-12 09:54 / Short term
MEWA, którą też mam jak narazie jednak bez iskry na dziś.
AT-Techno MATADOR / 2007-11-12 09:59 / Short term
atak na MEWIE trudno jednak przewidzieć na podstawie obrotów. ona lubi wyskoczyć z "uśpienia", więc jest szansa:)
AT-Techno MATADOR / 2007-11-12 09:53 / Short term
PPWK również może zaliczyć wystrzał ponad 4, 20 PLN, tu jednak zachowanie papieru, bardziej zależy od całości rynku..
Patrycja.N / 2007-11-12 09:56 / portfel / Tysiącznik na forum
pękam, że będzie scenariusz piątkowy
AT-Techno MATADOR / 2007-11-12 09:51 / Short term
Hawe wygląda jakby szykowało się do małego podskoku na DT:)
pietroo / 2007-11-12 09:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
już dzisiaj było nawet przez chwilkę po 13.20, niech podniesie się jeszcze...
yayurek / 2007-11-12 09:50 / Kompulsywny looser na forum
nawet niegłupie wyznania tego faceta od APPLE, czyli o tym, ze olej nic nie znaczące papierki, wprawdzie osobiście mam dwa, ale dzieciakowi powiedziałem, że w każdej chwili jak będzie miał dobry pomysł to niech rzuca "nauczalnię" w cholerę, skończył, ale mam nadzieję, że w życiu mu to nie przeszkodzi
http://www.zanet.co.uk/tradertom/dontworry.htm
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy