Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy portfel tylko z funduszami bezpiecznymi ma sens?

Czy portfel tylko z funduszami bezpiecznymi ma sens?

Gebzo / 2007-07-26 16:13
Mam spora kase do zainwestowania a zarazem nie mam pojecia o gieldzie. Czy portfel zlozony w 100% z funduszy "bezpiecznych" np. SKARBIEC Depozyt., AIG Obligacji, Allianz Obligacji, AIG FIO Pieniezny ma wogole sens czy lepiej wlozyc na niewiele nizej oprocentowana lokate terminowa w ktoryms z bankow ok. 4-4.2% rocznie? Dzieki z gory za porade. Forrest.
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-26 23:56 / Tysiącznik na forum

Mam spora kase do zainwestowania a zarazem nie mam pojecia o gieldzie


z definicji jest to sytuacja katastrofogenna :) dobrze,ze reszta postu nastraja optymistycznie :)
Wkładanie na fundusze bezpieczne ma sens - pod warunkiem,ze wiesz czym sa fundusze bezpieczne :)

Obligac je nie musza wcale przynosic zysku :) (np zagraniczne)

co do lokat to przy wiekszej kwocie mozesz negocjowac oprocentowanie (w BZ WBK od 100k).

a co powiesz na pomieszanie lokat i funduszy? :) moim zdaniem to najciekawsza opcja.
jeden z portfeli, ktore prowadze to "majatek zycia na emeryture" :) i taka taktyke w nim stosuje :) sprawdza sie narazie.
inwesto kk / 83.25.10.* / 2007-07-26 16:26
według mnie lepsza lokata, bo masz stałe oprocentowanie czyli wiesz ile zarobisz, a tu nie wiesz.
Radzę wrzucić trochę na fundy chociaż stabilnego wzrostu, a zobaczysz że nie opłaca się trzymać na lokatach wszystkiego...
Proponuję też fundy akcyjne, bo to one mają największe zyski...
cortez / 2007-07-27 00:03 / Bywalec forum
czyli co proponujesz, bo się gubię:
"według mnie lepsza lokata"
"Radzę wrzucić trochę na fundy chociaż stabilnego wzrostu, a zobaczysz że nie opłaca się
trzymać na lokatach wszystkiego..."
" Proponuję też fundy akcyjne, bo to one mają największe zyski..."

To jest odpowiedź typu proponuję wszystko, ale nic:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy