Forum Forum inwestycyjneForex

Czy RPP zaskoczy rynek?

Czy RPP zaskoczy rynek?

Money.pl / 2008-11-25 08:16
Komentarze do wiadomości: Czy RPP zaskoczy rynek? .
Wyświetlaj:
MSP 7 / 2008-11-26 19:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przestraszeni - zrobili krok, jednak w celu przyszlego pobudzenia gospodarki moim zdaniem winno to być cały procent. Wykazaliby sie odwagą i odpowiedzialnoiścią za kraj w najbliższym czasie "tnąc" o całe 1,5%. Wszystko wskazuje, że inflacja będzie maleć - dla ratowania gospodarki w nietypowej sytuacji należy wykazywać się nie lada odwagą - przewidywać bardziej rozwój sytuacji.......
obywatel ciemnogrodu / 77.253.233.* / 2008-11-26 16:46
Czy obniżą ? to zależy od bankowców czy pozwolą tym pseudo ekonomstą na taki ruch .Cały świat aby ulżyc kredytobiorcą obniża stopy tylko w tej bananowej republice dociska się pętle społeczeństwu, Ciekaw jestem jak długo jeszcze naród Polski pozwoli sobą manipulować takim i podobnym nieudacznikom .
aaron30 / 83.19.70.* / 2008-11-26 14:33
obnizyli o 0,25% i co z tego ? a ten portal dalej śpi;)
LEGAL / 89.174.79.* / 2008-11-25 21:06
Ceny produkcji przemysłowej we wrześniu 2008 roku wzrosły o 2,1 proc jak spadnie do - 0.2% to będzie powod czy jak -1% a może -2% będzie powodem
LEGAL / 89.174.79.* / 2008-11-25 21:00
Rada już popełniła błąd Halina Wasilewska-Trenkner Dariusz Filar Marian Noga to zakały rady według Nich tylko Polska dąży do " ewro" ,Według najnowszych prognoz BNP Paribas Polska w przyszłym roku zanotuje wzrost PKB na poziomie 0,4 proc.Ja stawiam 2.2% jestem optymistą
JX / 91.193.160.* / 2008-11-25 20:21
Znakomity pomysł Money, aby w transparentny sposób przedstawić ważną dla naszej gospodarki sprawę stóp procentowych.
Nareszcie stanowiska poszczególnych osób przestaną być niejawne. To powinno nieco poskromić ewentualny lobbing, o którym głośno mówił ostatnio prof. Kołodko.
Bankier_7 / 2008-11-25 16:33 / portfel / Punktator
Szybciej i skuteczniej Polska wyszłaby ze spowolnienia jakby Banki zamiast wpłacać do NBP na 6% zaczęły znów pożyczać je firmom a nie ograniczać Im do nich dostęp!!
Jesteśmy świadkiem sytuacji lekko dziwnej, w której Banki właśnie dalej boją się pozyczać pieniędzy i ograniczają do nich dostęp firmom, a za to przelewają do NBPu na mniejszy choć pewny procent.
Jak te firmy mają pobudzić / rozruszać gospodarkę jak nie mają finansowania przez kredyty banków - co za tym pójdzie - szybsze i większe zwolnienia pracowników z tych firm a dalej już wiadomo...
.
A do artykułu:
Wydaje Mi się iż jednak obniżą te stopy
JX / 91.193.160.* / 2008-11-25 20:14
Bankier, masz rację, że sami sobie kreujemy kryzys.
To dlatego, że niemal cały sektor bankowy nie należy do nas, a wzajemne zaufanie banków na świecie jest nadal zerowe.
Przy okazji: Mógłbyś być mniej "królewski" i pisać o sobie z małej litery (napisałeś: Wydaje Mi się").
mrówka2 / 83.28.87.* / 2008-11-25 16:33
Myślę że są naciski ze strony banków na obnizenie oprocentowania z tego względu że banki mają wysoki koszt pieniądza (musza pozyczać od ludzi na wysoki procent lub między sobą na wysoki WIBOR) gdy oprocentowanie spadnie zyski wzrosną bo oprocentowanie kredytów udzielanych pozostanie na niezmienionym poziomie.
MSP 7 / 2008-11-25 16:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobrze będzie, że "pójdą po rozum do głowy" i zadziałają w celu znacznego obniżenia stóp teraz - bo fakycznie wzrost będzie na poziomie 0,4%, jeżeli "dziadkowie" znowu "przysną" za długo i bedzie znowu jak z tym Polakiem. Profesury chyba nie po to są, ażeby pozostała część społeczeństwa poprzez podatki dźwigała "ciężar dożywotnich" uposażeń "naukowych" (czytaj nie zawsze naukowych0.......
a320 / 80.68.235.* / 2008-11-25 10:38
które polskiego socjalizmu nie pamięta.
Socjalizmu, w którym złotówka była słaba a kredyty miały realnie ujemne oprocentownie. I jakoś rozwoju gospodarki nie było, nie było oszczędności za to była cała masa marnotrawienia wszystkich dostępnych zasobów. Inflacja zrujnowała całe społeczeństwo, a cwaniacy budujący w latach siedemdziesiątych domki jednorodzinne za bankowe kredyty, oddali te kredyty z jednej pensji podniesionej przez inflacje.

Ale pokusa łatwego rozwoju za drukowane pieniądze jest wielka, takie wielkie pragnienie wszechmogącego Boga, tyle, że w formie Obamy z wiaderkiem zielonej farby drukarskiej.
Trzeba będzie czekać na nową żelazną Margaret T., która pewnie dziś chodzi do jakiejś szkoły i nawet nie mysli, że zostanie kiedyś zbawcą globalnej ekonomii.

Stymulację gospodarki przez rząd można porównać ze stymulacją penisa grabiami. To ciekawy eksperyment, po którym niestety zostaniemi z pooranymi jajami.
a320 / 80.68.235.* / 2008-11-25 11:07
w GW grupa ekonomistów, głównie z dużych banków apeluje do RPP o obniżkę stóp. Ależ panowie bankowcy, na Boga, przecież już dziś możecie sami obniżać oprocentowanie, nie musicie pytać się Skrzypka (na dachu).
Ale wy chcecie wykorzystać obniżenie stóp prze RPP przede wsztstkim do obniżenia oprocentowania depozytów, jak zwykle zresztą.
observ / 121.230.99.* / 2008-11-25 09:12
Lojalni kredytobiorcy posluchali naszych najlepszych bankowcow i wladowali sie w kredyty zlotowe.O tych kredytobiorcach nikt nie mowi tylko wszyzcy placza nad frankowcami niewiedziec dlaczego.Jak oni licza ta inflacje to nikt nie wie ale prawdopodobnie na bazarze u pani krysi zapominajac o przedsiebiorcach i konkurencyjnosci naszych firm.
petr / 121.230.99.* / 2008-11-25 09:05
Oni sie boja podjac jakiejkolwiek decyzji a najchetniej by podniesli aby zasilic banki i zrealizowac marzenia o silnej zlotowce w biednym kraju gdzie jedynym argumentem sa tanie wczasy zamiast rozwoj gospodarczy. Wszyscy licza na cud ze zostaniemy kraina dobrobytu gdzie co druga witryna to zaklad fryzjerski
kaczordonald / 149.254.192.* / 2008-11-25 20:28
Przy tych zarobkach tanie wczasy by byly gdyby stosunek EUR do PLN byl 1/1
morielf / 2008-11-25 11:52 / portfel / Bywalec forum
Tanie wczasy, tania ropa, tani gaz, tanie kredyty w chf :)
Mam gdzies wczasy za granica, ale pozostale sa dosyc istotne dla rozwoju gospodarczego. A kredytow w CHF jest wiecej niz w PLN.
oraczinteligentnychInaczej / 212.76.37.* / 2008-11-25 08:16
Dokladnie ! Już wszyscy są tak zakręceni, że nie wiedzą co maja robić, czy ścinać zeby utrzymać wzrost gospodarczy czy stać na straży inflacji, która może zjeść cały wzrost. Ale wydaje mi się, że troche by mogla RPP jednak ściąć...
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-11-25 12:04
Moim zdaniem lepiej poczekać na dane inflacji za następne miesiące i jak się okaże, że inflacja spadła w kolejnych 2-3 miesiącach i nie ma raczej ryzyka aby rosła to wtedy wprowadzić jedną dużą obniżkę, np w marcu o 0,75%.
Nie ma co się śpieszyć i dawać symboliczne obniżki, jak już obniżać to tak aby to ludzie odczuli.
Floyd / 2008-11-25 14:01 / Tysiącznik na forum
Którzy ludzie? Myślę, że jak zwykle masz na myśli siebie.
Najbardziej mnie bawi jak sobie pomyślę, że te stopy mogą w końcu zejść do zera. Co wówczas dalej?
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-11-25 19:01
Ci co maja kredyty i Ci którzy pracują w firmach które potrzebują kredytów.
Ja akurat nie zaciągniętego kredytu.
Pilsener / 2008-11-25 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zetną o 25 co będzie miało znaczenie psychologiczne i co? Zaraz pojawią się spekulacje, że zaczął się "cykl dużych obniżek stóp", kiedy następna obniżka, że jak obniżyli o 25 to mogą o 50 itp. itd. Męczy mnie już to całe gadanie o stopach i szum wokół tego - ale o to chodzi, odwrócić uwagę publiki od fundamentów.
oraczinteligentnychInaczej / 212.76.37.* / 2008-11-25 09:36
No tak, ale z drugiej strony jak nikt nie bedzie o tym pisal, to tym bardziej nic nie zrobią...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy