Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Czy skarbówka ma wyznaczone przez rząd "cele sprzedażowe" kontroli? Prokuratury i sądu to nie interesuje

Czy skarbówka ma wyznaczone przez rząd "cele sprzedażowe" kontroli? Prokuratury i sądu to nie interesuje

Wyświetlaj:
Karol 1952 / 31.174.70.* / 2015-07-12 08:32
Niech zaczną te sukcesy finansowe od instytucji państwowych poczynając od Sejmu, Senatu, Ministerstw a skończywszy na urzędach gminnych i PARA-BANKACH !
Adam Niewyborny / 89.77.40.* / 2015-07-11 23:38
Głupota autora tego "tajnego rozporządzenia jest bezdenna ! Gdybym był premierem wyrzuciłbym debila na zbity ... ! przecież jeśli chcę mieć wyższe wpływy do budżetu to tylko drogą rozwoju firm i wzrostem liczebności podatników ! Najprostszy i najpewniejszy sposób powiększania wpływów do budżetu! Zarazem buduje lepszy klimat dla działalności - czy to tak trudno pojąć ? I TACY DURNIE RZĄDZĄ KRAJEM !!!
bella501 / 85.28.132.* / 2015-08-01 12:11
Samiśmy ich sobie wybrali, co oznacza, że społeczeństwo polskie lubi być rządzone przez złodziei, durniów i oszustów. Na szczęście widać oznaki zdrowienia psychicznego, a to, czy już jesteśmy normalni okaże się w październikowych wyborach. Jeśli jednak nie, to Polska młoda i przedsiębiorcza wyjedzie na Wyspy Brytyjskie, a tutaj zostaną emeryci, renciści i urzędnicy. Z czego będą ściągać podatki wg. dyrektyw gryzonia i debila? Nooo, pewnie z samych siebie...!
urzędnik / 89.72.194.* / 2015-07-11 22:54
Notatka wypłynęła dla tego, że urzędnicy się wystraszyli, bo Kapica chce ich wysłać na kontrolę tam gdzie są duże przewały, a oni dalej woleliby dręczyć panią z sąsiedniego warzywniaka. MFW zalecił Polsce aby bardziej efektywnie ściągała podatek dochodowy od osób prawnych, a to wiąże się z ukróceniem transferu dochodów za granicę. Inspektory Zdzisie nie za bardzo się na tym znają więc podłożyli świnie Kapicy. W stwierdzeniu że z kontroli mają być większe wpływy nie chodziło o to aby pani Krysi z warzywniaka dać mandat 300 zamiast 150 albo dać dwa mandaty w miejsce jednego tylko żeby iść na kontrolę tam gdzie do tej pory się nie chodziło bo się było za cienkim w uszach i dać milionowy domiar spółce córce spółki matki z zagranicy za kupowanie fikcyjnych usług "konsultingowych" służących tylko przesunięciu zysku do raju podatkowego.
POLAK1 / 31.1.43.* / 2015-07-11 20:49
Do Strasburga z tym problemem wypada iść-przecież mamy demokrację!???????
qaduq / 89.77.163.* / 2015-07-11 17:52
To jest temat dla Komisji Sejmowej. Przez wiele lat kołem zamachowym ściągania należności były prowizje dla komorników skarbowych i poborców w dziale egzekucji. Ustawienie komornik, czyli kierownik, inspektor i pracujący pod jego kontrolą poborcy w terenie , zachęcani, wprawdzie z ograniczeniem prowizjami, ściągali je z miarę niezłym skutkiem. Ostatnie lata to spłaszczenie struktury i de facto połączenie funkcji inspektora siedzącego za biurkiem i przez komputer ściagajacego należności, zajmującego konta oraz poborcy terenowego, który na miejscu ustalał stan majątkowy i możliwości spłaty dłużnika. Sola w oku, jeszcze za czasów rządów AWS i późniejszych była zbytnia tolerancja i niechęć poborców skarbowych do likwidowania firm należących do polskich właścicieli. Zagraniczne miały wystarczająco dobrych prawników, co samo w sobie już jest ilustracją. Najpierw wyjęto firmy zagraniczne do wybranych urzędów skarbowych, potem wzięto się za leszczy, a teraz nadchodzi czas totalnego rżnięcia, jak popadnie. Minister wie, jakie są prawdziwe rozmiary klęski budżetowej i ratuje rząd, jak może. No to są metody, których Cyryl, z placówki przy Cyryla i Metodego na Pradze by się wstydził. A przecież kadra ma za sobą lata świetlne kontrolowania praskich bazarow, ale czegoś takiego nie było..
urzędnik / 89.72.194.* / 2015-07-11 23:04
Jeszcze napisz prawdę jak to ci poborcy "będący kołem zamachowym" chodzili w 90% pocałować klamkę w sprawie niezapłaconego mandatu, a w pozostałych 10% brakowało wizyt w firmach bo za nieoficjalną prowizję do kieszeni ustawiano tak sprawy do obejścia żeby firma nie musiała ponosić kosztów prowizji ustawowych i zdążyła zapłacić po terminie ale przed wizytą. Całe to łażenie nie miało w zasadzie żadnego sensu tylko generowało patologię.
Filutek / 83.8.161.* / 2015-08-18 17:29
Nie muszą chodzić. Mnie za mantdat 50 zł zablokowali konto. (Przechodząc przez ulicę - nia na pasach, przekroczyłem dozwoloną prędkość, ale fotoradar był czujny). Pracownicy US teżwykazali daleko idącą czujnością.
fds / 109.207.61.* / 2015-07-11 16:55
Cóż , wyraźnie sędzia Łączewski chce zrobić karierę nie tylko w sądownictwie , później pewnie jakiś "taniec z gwizdami " , w każdym razie mocno na to pracuje , najpierw skazał Kamińskiego za ściganie łapówkarzy bo szukał nie tam gdzie trzeba bo PO niewłaściwej "stronie mocy" teraz to ... Czekam na ustawę która pozwoli oczyścić tę nie dotkniętą sprawiedliwością po 89 roku komuszą stajnię Augiasza ....
blejk / 83.31.76.* / 2015-07-11 16:13
Jakos nigdy nie widzialem kontroli skarbowej w wolce kosowskiejoraz mmariwilskiej ,moze mi to ktos wytlumaczyc?
walsie / 178.42.2.* / 2015-07-11 15:56
dlatego po 25 latach działalności uciekam z tego kraju i mam wszystko wiecie gdzie ani złotówki więcej
Armia_Krajowa / 109.173.161.* / 2015-07-11 16:07
Ja natomiast zostanę i ucieknę do szarej strefy do momentu gdy w Polsce pojawią się u wałdzy normalni politycy a nie postkomunistyczne czy wręcz czerwone świnie jak to ma miejsce od 25 lat! Lepiej na tym wyjdę bo zupełnie bez podatu dochodowego, podatku ZUS, nikt mi działalności nie zamknie "na komornika" albo jeszcze inaczej, a jak ktoś mi pogrozi to ja też pogrożę kolegami, i co? i będzie się żyło w końcu normalnie i bezstresowo.
lesoo / 195.128.135.* / 2015-07-11 15:53
A w końcu ta Prokuratura od czego jest czy od inerpretacji prawa cz też obrony szwindli i innych przekrętów PO i przylepki PSL.Dobrze że Temida ma zawiązane oczy bo tym mieczem nie jedną głowę spuściła by z karku .Nie sądziłem ze doczekam Polski bezprawia.
xre54 / 83.20.160.* / 2015-07-11 14:36
PO tak ustawiła swych urzędników aby wyciągnąć maksymalne zyski dopóki są przy władzy. Ich kompletnie nie interesują problemy zwykłych ludzi . Po jesiennych wyborach rozliczymy ich.

Najnowsze wpisy