Forum Forum finansoweBanki

Czy sytuacja banków działających w Polsce jest niezagrożona?

Czy sytuacja banków działających w Polsce jest niezagrożona?

jacjac / 83.23.252.* / 2008-09-17 16:15
W sytuacji pojawiania się wielu wysoce niepokojących informacji z rynków finansowo-bankowych USA jestem ciekaw, czy depozyty klientów złożone w bankach działających na terytorium Polski są bezpieczne? I czy sytuacja banków może być w jakikolwiek sposób zagrożona? Mówi się przecież, że np. Lehmann Broth., czy inne instytucje były związane na różne sposoby z wieloma bankami z całego świata, także z Europy. A wiele naszych banków to właśnie filie banków z zachodniej Europy lub chociaż związane kapitałowo z nimi...?
Wyświetlaj:
www.ailor.eu / 83.22.11.* / 2008-09-21 11:52
tak, ale polskie banki sa w wiekszosci zwiazane z bankami europejskimi, a nie amerykanskimi no oprocz GE Money Bank. Nic nam nie grozi u nas nie jest tak najgorzej, bo po pierwsze nie ma u nas takiej kultury brania kredytow hipotecznych, ludzie maja to bardziej przemyslane, sa inne procedury wydawania kredytow. Ja tam sie o moja kase nie boje na razie, no moze jedyne co mnie strasznie martwi to gielda i te straszliwe spadki;/
poziomek / 80.238.107.* / 2008-09-19 23:05
Tak są bezpieczne do pierwszego run'u na bank :D A na poważnie nie mam pojęcia ale zaczynam się neipokoić jak widzę oprocentowanie 8% za lokatę...
buba 32 / 213.238.74.* / 2008-10-07 06:56
te 8 i 10 % za lokate, reklamowane wręcz w TV czyli bedzie skala....to fakt niepokojacy.
Tak jakby banki, nawet te wielkie, chciały sie do kapitalizowac za wszelka cene, rezygnujac ze swojej marzy...? To niepokojące...
LeeOn / 83.26.12.* / 2008-10-07 11:20
szukałem raportów na temat kondycji banków ale wszystkie raporty noszą daty sprzed paru miesięcy, nic nie mówi się na temat kondycji banków w ostatnim okresie to chyba po to by nie siać paniki, a jak ludzie spanikują nawet najlepszy bank padnie, tyle, że jak tu nie panikować?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: